Co už je jisté... 1. část - Komentáře

Autor

Nadpis

Text

Kostka 20
Opiš co je na obrázku   opiš 


8.6.2009 13:33
augustus
neber si mě do huby
8.6.2009 13:06
Aha... dobře, beru zpět :)
8.6.2009 11:54
klid
Měl jsem jen pocit, že jsi na ně zapomněl, když jsi operoval s tím, že pravidla ještě nikdo neviděl.;-)
7.6.2009 21:08
Jen nevím, proč tohle pořád opakuješ. Mě to stačilo poprvý. Znám tvůj názor, nezapoměl jsem ho. Tím že ho budeš pořád opakovat, nic nezměníš.
7.6.2009 19:51
Ale no tak
Tyhle Razerovské žvásty na mne nezkoušej. Prozradil jsi toho již docela dost, navíc mám ještě další informace jako tester a o některých mých zásadních námitkách typu sloty již víš.

Obávám se, že další lidé tady budou jen potvrzovat to, co již víme. Tvá hra ani koncept světa není v ničem zásadním ani výrazném originální. Je zde pár dobrých nápadů, ale bude hodně záležet na zpracování. A to ve mne vzbuzuje důvěry čím dál méně.

Spíš kvůli Tvému přístupu, který je spíš amatérsky nadšenecký než profesionálně pragmatický, Tvým, zdá se, malým zkušenostem s papírovými RPG hrami a malým přehledem o nich. A v neposlední řadě faktem, že na tom chceš dělat sám, ačkoliv takový vývoj na opravdu dobré úrovni by potřeboval celý tým různě disponovaných lidí.

Přesto jsem na betaverzi zvědav.
7.6.2009 17:18
Pořád nechápu jak to můžeš takhle hodnotit, když si ty pravidla neviděl. Nikdo ty pravidla neviděl :)

Nebo to jen možná kritizuješ, aby ses pak mohl radovat, jak moc jsi se mýlil :)
7.6.2009 16:41
ehm...ehm
No, zatím to na nic originálního nevypadá. Zajímavé mi přišly ty hyperpohony, které se tu mihly. Měl by sis však dobře promyslet, na co by to hráčům ve hře bylo. Aby nešlo jen o zdržovačku, kterou budou stejně přeskakovat.

Nezlob se, ale zatím to vypadá spíš na propadák.
7.6.2009 13:20
Základní pravidla bude možno vyzkoušet v betaverzi :)
Avšak na příběh si budeš muset počkat do finální verze a právě v příběhu bude ta originalita, aspoň doufám tedy ;)
7.6.2009 13:02
:-)
Zdravím,

nakoukla jsem, protože mě RPG hry zajímají. Přiznám, že jsem trochu zklamaná - promiň, ale marně tu hledám cokoli originálního. Navíc, pokud má být tahle "klasika" pro hráče přitažlivá, musela by mít jednoduchý ryhle osvojitelný pravidla, což mi taky nepřijde. Tak nevím..
11.5.2009 19:03
to máš tak
Spíš bych řekl, že žánrové mixy a to nejenom mezi SF a fantasy začínají být v dnešní době žádaným trendem a přibývají jako houby po dešti. Stačí sledovat scénu a nemyslím, že by se po Warhammeru či MC potřebovalo někomu v tomto směru rozsvěcet.

S tím zařazováním děl je problém jinde. U fantastiky (SF, fantasy a horor) je hrozný bordel v žánrech, jejich definování a tak. Spousta lidí pořád nemá představu, co to SF nebo fantasy doopravdy je či k nim přistupují povrchně. Třeba polovina lidí Ti zařadím Star Wars do SF, protože tam máš lasery, roboty a vesmírné lodě. Jenže to jsou všechno jen kulisy a ve skutečnosti je to svět založený na mystické síle, takže je mnohem víc fantasy než SF a to se ani nezmiňuji o způsobu narace či dalších prvcích.

Striktně vzato by byly SW, MC i Warhammer 40 000 včetně Tvého světa fantasy a nikoli SF, jelikož krom pár méně důležitých a spíš fasádních prvků jako jsou ty vesmírné lodě jsou založeny a fungují pevně na principech fantasy.

Jestli se však má Tvůj svět prosadit, tak si musíš uvědomit, že není vůbec originální ani unikátní vůbec ne první svého druhu a zatím ani ničím průkopnický. Veze se pouze na určité vlně. Takže, pokud se má prosadit, tak to bude JEDINĚ zpracováním, jelikož originálního v něm zatím není nic a podle konceptu, který zveřejňuješ, již do něj nebude možné ani mnoho prosadit, i kdyby takové nápady byly.

Spíše to vypadá na tuctovku připomínající mimo jiné svým pojetím trochu Kena Wooda. Mimochodem to je také spojení prvků SF a fantasy do zábavné Bčkové fantasy.
11.5.2009 18:43
Zase na druhou stranu musíš uznat, že čistého sci-fi a čistého fantasy tu jsou nepřeberné kupy a většina tvůrců se právě zaměřuje jen na ně, jako by ani netušili, že existuje i kombinace :)

Vždycky když čtu někde nějaký seznam žánrů (kniha, hra, cokoliv), je tam "sci-fi", "fantasy" a někdy také i "horror". Pokud si pamatuji dobře, zatím jsem nikde neviděl sci-fantasy.

Dokonce i tak jasné věci jako Duna, Star Wars či W40k spousta lidí řadí mezi čistá Sci-Fi a prostě nějak nechápe, že to čisté sci-fi ani zdaleka není.

Uvidíme. Možná, že když jim předložím svět, kde létají vesmírné lodě a střílí laserové zbraně a zároveň žijí Elfové, Trpaslíci, Obři, Draci atd. konečně se jim rozsvítí :)

Toť k propagaci tohoto žánru ;)
11.5.2009 18:36
zajímavé
Vypadá to na pořádnou bichli mnoha pravidel, ale tím více by to mohlo být komplexní a zajímavé.

Na ty originální prvky se již těším, jen se obávám, že spojení SF a fantasy v dnešní době není vůbec unikátní. Má jej universum Duny, Star Wars, Warhammeru 40 000, Mutant chronicles a jistě by se našly světy další.

1
Úvod | Projekt Void © 2009-2022
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0203 vteřin