Codex: Adeptus Custodes, 8. edice

25.2.18 - Gediman - Komentáře (0)
Poprvé se Codex: Adeptus Custodes objevil už na konci 7. edice, jednalo se však jen o krátkou příručku, která byla součástí krabicové sady. Toto je tedy první plnohodnotný Codex.
.
Codex: Adeptus Custodes, 8. edice


Adeptus Custodes je Císařova osobní garda. Skládá se z deseti tisíc geneticky modifikovaných super-vojáků, na jejichž stvoření je využívána unikátní technologie z dávných dob. Díky tomu jsou po všech stránkách lepší než Vesmírní mariňáci, mocnějšími válečníky než oni jsou už jen samotní Primarchové. Pro Custodes jsou typická zlatá energobrnění poskytující vysoký stupeň ochrany a smrtící chladné zbraně s integrovanými boltery. V boji jim pomáhá také nezlomná vůle, smysl pro efektivní taktiku a naprostá nezávislost. Od skončení Horovy hereze neopustili Terru, ale po otevření Velké trhliny si uvědomili, že nejlepší obrana je útok, a tak opět vyrazili na galaktické tažení.

Zvláštní pravidla a výhody:

Aegis of the Emperor – Všichni pěšáci a motocykly mají Invulnerable Save 5+. Pokud utrpí Mortal Wound v Psychické fázi, mají šanci ho ignorovat.

Misericordia – Všichni pěšáci a motocykly si mohou pořídit ceremoniální dýku Misericordia. Voják může v boji zblízka provést ještě jeden útok touto dýkou, pokud ovšem není vybaven také ručním štítem.

The Emperor’s Chosen – Všichni pěšáci a motocykly mají Invulnerable Save zvýšen o jeden stupeň (do maxima 3+). Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Sworn Guardians – Všichni pěšáci a motocykly mají možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem. Pokud protivník má podobnou schopnost, pak bod patří tomu, kdo u něj má více vojáků. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Jednotky:

Custodian Guard (Troops), 3-10 – Základní strážci. Mohou být vyzbrojeni buď kopím s integrovaným bolterem nebo mečem s integrovaným dvojitým bolterem a ručním štítem, který dává Invulnerable Save 3+.

Vertus Praetors (Fast Attack), 3-10 – Jezdci na vznášedlových motocyklech Dawneagle. Motocykl je vyzbrojen buď sadou bolterů nebo raketami (protitankovými a protiletadlovými), jezdec je vyzbrojen dlouhým kopím. To při zteči dovoluje provádět opravné hody na zranění. Při postupu se pohybují rychleji.

Venerable Land Raider (Heavy Support) – Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 5 vojáků. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou. Může ignorovat poškození.

Allarus Custodians (Elites), 3-10 – Strážci oblečení v brnění Terminátor, které jim zvyšuje odolnost. Jsou vyzbrojeni granátometem a buď sekyrou nebo kopím, oboje s integrovaným bolterem. Mohou být vysazeni teleportací. Při seskupení na začátku boje zblízka a při shromáždění na konci fáze se mohou pohnout až o tři palce k nepřátelskému Charakteru, i když není nejbližším cílem.

Custodian Wardens (Elites), 3-10 – Elitní strážci, nejlepší z nejlepších. Od řadových strážců se odlišují ceremoniálním pláštěm. Mohou být vyzbrojeni buď sekyrou nebo kopím, oboje s integrovaným bolterem. Kromě toho mají ještě dýky Misericordia. Mohou ignorovat zranění.

Venerable Contemptor Dreadnought (Elites) – Mocnější kráčedlo, které patří mezi zapomenutou technologii z dávných dob. Je vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 5+. Může ignorovat poškození.

Vexilus Praetor (Elites) – Vlajkonoš, který nese posvátnou ikonu. Je vyzbrojen buď sekyrou nebo kopím, oboje s integrovaným bolterem. A nebo může mít ruční štít, který dává Invulnerable Save 3+. Všichni pěšáci a motocykly Impéria v okruhu 6 palců mohou provádět opravný hod na morálku. Existují tři typy ikony, každá dává jiný efekt. Vexilla Imperius dává pěšákům a motocyklům Adeptus Custodes v okruhu 6 palců bonus k Attacks. Vexilla Defensor dává všem pěšákům Impéria v okruhu 9 palců Invulnerable Save 5+ proti střelbě. Vexilla Magnifica dává nepříteli postih k hodům na zásah při střelbě na jednotky Adeptus Custodes v okruhu 6 palců.

Vexilus Praetor in Allarus Terminator Armour (Elites) – Vlajkonoš oblečený v brnění Terminátor, který nese posvátnou ikonu. Je vyzbrojen granátometem. Může být vysazen teleportací. Všichni pěšáci a motocykly Impéria v okruhu 6 palců mohou provádět opravný hod na morálku. Existují tři typy ikony, každá dává jiný efekt. Vexilla Imperius dává pěšákům a motocyklům Adeptus Custodes v okruhu 6 palců bonus k Attacks. Vexilla Defensor dává všem pěšákům Impéria v okruhu 9 palců Invulnerable Save 5+ proti střelbě. Vexilla Magnifica dává nepříteli postih k hodům na zásah při střelbě na jednotky Adeptus Custodes v okruhu 6 palců.

Shield-Captain (HQ) – Kapitán. Jednotky Adeptus Custodes v okruhu 6 palců mohou provést opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Může být vyzbrojen buď kopím nebo sekyrou, oboje s integrovaným bolterem, nebo mečem s integrovaným dvojitým bolterem a ručním štítem, který dává Invulnerable Save 3+.

Shield-Captain in Allarus Terminator Armour (HQ) – Kapitán oblečený v brnění Terminátor. Je vyzbrojen granátometem a buď kopím nebo sekyrou, oboje s integrovaným bolterem. Jednotky Adeptus Custodes v okruhu 6 palců mohou provést opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Může být vysazen teleportací.

Shield-Captain on Dawneagle Jetbike (HQ) – Kapitán jedoucí na vznášedlovém motocyklu Dawneagle. Motocykl je vyzbrojen buď sadou bolterů nebo raketami (protitankovými a protiletadlovými), jezdec je vyzbrojen dlouhým kopím. To při zteči dovoluje provádět opravné hody na zranění. Při postupu se pohybuje rychleji. Jednotky Adeptus Custodes v okruhu 6 palců mohou provést opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Hrdinové:

Captain-General Trajann Valoris (HQ) – Vůdce Adeptus Custodes. Je vyzbrojen sekyrou s integrovaným bolterem a dýkou Misericordia. Díky energetickému štítu má Invulnerable Save 3+. Jednotky Adeptus Custodes v okruhu 6 palců mohou provést opravný hod na zásah i zranění, pokud jim padne jednička. Má zvláštní artefakt, který mu dovoluje tok času zpomalit nebo i obrátit. Lze použít jen jednou za hru: může si buď vyléčit až tři Wounds (které ztratil v aktuální fázi), na konci Fight fáze může zaútočit znovu, a nebo může získat zpět až tři Command Pointy utracené za pořízení Stratagemu (ne však více, než kolik Stratagem stál).


Úvod | Projekt Void © 2009-2022
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0129 vteřin