Codex: Blood Angels, 5. edice

22.7.14 - Gediman - Komentáře (0)
Dnes článek o Codexu kapituly Blood Angels.
.
Codex: Blood Angels, 5. edice


Blood Angels jsou jednou z původních kapitul Vesmírných mariňáků, avšak tento codex pokrývá i jejich nástupnické kapituly, například Flesh Tearers, Blood Drinkers a Angels Vermillion. Co tyto mariňáky odlišuje od ostatních je zvláštní „upíří“ prokletí – Rudá žízeň a Černá zuřivost. Rudá žízeň u nich vyvolává krvelačnost a je utišena jen když ochutnají něčí krev. Černá zuřivost je nezvratná degenerace, která může postihnout každého. Jakmile se projeví, z mariňáka se stane neovladatelný šílenec, který musí být uzamčen v kobce, aby nepovraždil své vlastní spolubojovníky. Jeho jediným vysvobozením je smrt a to nejlépe na bitevním poli.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear - Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: jsou imunní vůči strachu, lépe se vypořádají se zlomenou morálkou a nemohou být rozprášeni po prohraném boji zblízka.

Combat Squads - Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: oddíl o deseti mužích se může na začátku hry rozdělit na dva pětičlenné.

Descent of Angels – Vojáci, kteří jsou na bitevní pole vysazeni ze zálohy pomocí tryskových batohů, mohou provést opravný hod na určení toho, kdy dorazí. Až dorazí, jejich odchylka od cílové pozice není tak velká.

The Red Thirst - Každá jednotka s tímto pravidlem má šanci na začátku hry získat imunitu proti strachu a schopnost mnohem efektivnější zteče. Musí se ale podařit hod kostkou. Efekt trvá až do konce hry.

Jednotky:

Tactical Squad (Troops), 5-10 - Základní jednotka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback, kterýkoliv typ Land Raidera nebo Drop Pod.

Assault Squad (Troops), 5-10 - Úderná jednotka zaměřená na boj zblízka. Je vybavena tryskovými batohy, jedná se tedy o Jump Infantry. Batohy však mohu být odstraněny (čímž se získají nějaké body zpět), tehdy je k ní možné přidělit transportér Rhino, Razorback, kterýkoliv typ Land Raidera nebo Drop Pod.

Scout Squad (Troops), 5-10 - Oddíl mariňáckých noviců, který se zaměřuje na průzkum a infiltraci. Může být vyzbrojen různými zbraněmi (boltery, meče, brokovnice, ostřelovací pušky) a přizpůsoben tak na různé taktiky.

Death Company (Troops), 3-30 - Oddíl mariňáků, který propadl Černé zuřivosti. Díky ní dokáže ignorovat zranění, necítí strach a provádí efektivnější zteče (ještě lepší, než u jednotek se schopností The Red Thirst). Vojáci mají standardně bolter, ale mohou být přezbrojeni na boj zblízka. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback, kterýkoliv typ Land Raidera nebo Drop Pod. A nebo mohou být vybaveni tryskovými batohy. Armáda může obsahovat jen jeden oddíl Death Company.

Death Company Dreadnought (Troops) - Dreadnought, který propadl Černé zuřivosti. Díky ní ignoruje efekty paralyzované a omráčené posádky a provádí efektivnější zteče (ještě lepší, než u jednotek se schopností The Red Thirst). Je specializovaný na boj zblízka. Může k němu být přidělen Drop Pod. Armáda může obsahovat jednoho za každých pět vojáků Death Company.

Bike Squad (Fast Attack), 3-8 - Oddíl motocyklů.

Attack Bike Squad (Fast Attack), 1-3 - Oddíl motocyklů s těžkými zbraněmi.

Scout Bike Squad (Fast Attack), 3-10 - Oddíl mariňáckých noviců na motocyklech, které jim poskytují vyšší mobilitu.

Vanguard Veteran Squad (Fast Attack), 5-10 - Elitní mariňáci z První kompanie, kteří se zaměřují na boj zblízka. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback, kterýkoliv typ Land Raidera nebo Drop Pod. A nebo mohou být vybaveni tryskovými batohy - v tom případě mohou provést zteč během Assault fáze ve stejném kole, ve kterém byli vysazeni na bitevní pole.

Land Speeder Squadron (Fast Attack), 1-3 - Oddíl lehkých vznášedel. Může se skládat ze tří typů, v libovolné kombinaci: standardního s jednou zbraní, těžkého se dvěma zbraněmi (Tornado) a raketometného (Typhoon).

Baal Predator (Fast Attack) - Tank vyzbrojený buď dvojitým rotačním autokanonem nebo těžkým plamenometem. Efektivní hlavně proti pěchotě. Umí se rychle pohybovat.

Devastator Squad (Heavy Support), 5-10 - Těžká střelecká jednotka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback, kterýkoliv typ Land Raidera nebo Drop Pod.

Dreadnought (Heavy Support) - Kráčedlo, které lze vyzbrojit dvěmi různými zbraněmi. Může k němu být přidělen Drop Pod.

Predator (Heavy Support) - Bojový tank vyzbrojený buď autokanonem (efektivní proti pěchotě) nebo dvojitým laserovým kanonem (efektivní proti vozidlům). Oproti standardní verzi ostatních kapitul se umí rychleji pohybovat.

Whirlwind (Heavy Support) - Dělostřelecký raketomet. Oproti standardní verzi ostatních kapitul se umí rychleji pohybovat.

Vindicator (Heavy Support) - Samohybné obléhací dělo. Velmi ničivé proti hordám pěchoty. Oproti standardní verzi ostatních kapitul se umí rychleji pohybovat.

Stormraven Gunship (Heavy Support) - Výsadkový letoun se silnou výzbrojí. Může nést 12 vojáků (přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků) a jednoho Dreadnoughta.

Sternguard Veteran Squad (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci z První kompanie, kteří se zaměřují na střelbu. Jejich boltery mohou střílet čtyři typy speciální munice. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback, kterýkoliv typ Land Raidera nebo Drop Pod.

Terminator Squad (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci z První kompanie oblečení v brnění Terminátor. Jsou vyzbrojeni na střelbu. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Terminator Assault Squad (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci z První kompanie oblečení v brnění Terminátor. Jsou vyzbrojeni na boj zblízka, nemají žádné střelné zbraně. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Sanguinary Guard Squad (Elites), 5 - Elitní mariňáci. Jsou vyzbrojeni obouručními meči a zápěstními boltery a vybaveni zdobnými tryskovými batohy. Necítí strach. Lze jim přikoupit masky, které v boji zblízka mohou nepříteli zredukovat jeho Weapon Skill na 1. Oddíl může obsahovat vlajkonoše.

Furioso Dreadnought (Elites) - Dreadnought specializovaný na boj zblízka. Je dobře opancéřován. Může k němu být přidělen Drop Pod. Může být upgradován na Librarian Dreadnoughta. Ten ovládá psychické síly, je vyzbrojen Force zbraní a vybaven zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám.

Techmarine (Elites) - Opravář a polní technik. Je vybaven mechanickou paží. Místo ní může být vybaven tryskovým batohem nebo postrojem Servo-harness, který mu poskytne dvě silné mechanické paže a dvě přídavné střelné zbraně. Může být doprovázen skupinkou až pěti servitorů, která mu asistuje v práci a brání ho.

Sanguinary Priest (Elites) - Polní lékař. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem. Do jednoho Elites slotu se vejdou tři.

Chaplain (Elites) - Kněz vyzbrojený silnou zbraní na boj zblízka. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem. Oddíl, ke kterému se přidá, získá imunitu proti strachu a při zteči vyšší šanci zasáhnout (pokud je tím oddílem Death Company, pak navíc získá ještě vyšší šanci zranit).

Honour Guard Squad (n/a), 5 - Doprovodný oddíl pro velitele. Obsahuje polního lékaře, ale kromě něj může mít také vlajkonoše a šermířského šampióna. Za každou HQ jednotku může armáda obsahovat jeden tento oddíl. Může k němu být přidělen transportér Rhino, Razorback, kterýkoliv typ Land Raidera nebo Drop Pod. Nebo může být vybaven tryskovými batohy.

Rhino (n/a) - Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor. Oproti standardní verzi ostatních kapitul se umí rychleji pohybovat.

Razorback (n/a) - Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor. Oproti standardní verzi ostatních kapitul se umí rychleji pohybovat.

Drop Pod (n/a) - Výsadková kapsle s kapacitou 10 vojáků nebo jeden Dreadnought. Jakmile dosedne, je už nehybná. Je ozbrojená, takže může alespoň poskytovat palebnou podporu.

Land Raider (n/a) - Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní. Může být vysazen kamkoliv na bitevní pole.

Land Raider Crusader (n/a) - Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu. Může být vysazen kamkoliv na bitevní pole.

Land Raider Redeemer (n/a) - Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety. Může být vysazen kamkoliv na bitevní pole.

Captain (HQ) - Kapitán kompanie. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Reclusiarch (HQ) - Výše postavený Chaplain. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem. Oddíl, ke kterému se přidá, získá imunitu proti strachu a při zteči vyšší šanci zasáhnout (pokud je tím oddílem Death Company, pak navíc získá ještě vyšší šanci zranit).

Librarian (HQ) - Psyker, ovládá psychické síly. Je vybaven Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Hrdinové:

Commander Dante (HQ) - Vůdce kapituly Blood Angels. Je vybaven tryskovým batohem. Dovoluje nasadit oddíly Sanguinary Guard jako Troops. Má masku, která v boji zblízka může nepříteli zredukovat jeho Weapon Skill na 1. Kromě toho také dovoluje vybrat jednoho samostatného protivníka, kterému až do konce hry udělí několik postihů.

Captain Tycho (HQ) - Slavný Captain. Je dost ničivý ve střelbě i v boji zblízka a má vyšší šanci zasáhnout a zranit Orky. Existují dvě verze Tycha – normální (zlaté brnění) a Death Company (černé brnění). Normální verze je lepší ve střelbě a má vyšší Leadership. Death Company verze je lepší v boji zblízka a má vyšší Attacks, navíc umí ignorovat zranění, necítí strach a provádí efektivnější zteče (ještě lepší, než u jednotek se schopností The Red Thirst), avšak nemůže se přidat do oddílu.

Astorath the Grim (HQ) - Hlavní Chaplain kapituly Blood Angels. Jeho úkolem je zabíjet Blood Angely, kteří propadli Černé zuřivosti. Dokáže je vycítit na jakoukoliv vzdálenost. Je vyzbrojen velkou obouruční sekyrou a vybaven tryskovým batohem. Dovoluje nasadit více oddílů Death Company. Oddíl, ke kterému se přidá, získá imunitu proti strachu a při zteči vyšší šanci zasáhnout (pokud je tím oddílem Death Company, pak navíc získá ještě vyšší šanci zranit). Všem Blood Angelům (i nepřátelským) zvyšuje šanci, že se aktivuje jejich schopnost The Red Thirst.

Mephiston, Lord of Death (HQ) - Hlavní Librarian kapituly Blood Angels, ovládá psychické síly. Je vybaven Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Mephiston se umí rychle pohybovat. V boji zblízka dokáže zhypnotizovat nepřítele a zvýšit si tak šanci na jeho zasažení a zranění.

The Sanguinor, Exemplar of the Host (HQ) - Tajemný bojovník, který přichází na pomoc v těch nejtěžších chvílích. Je vybaven tryskovým batohem. Nemůže být zabit automaticky a necítí strach. Když je vysazen, vybere si jednu nepřátelskou HQ jednotku – tu má vyšší šanci zasáhnout i zranit. Jednomu náhodně vybranému seržantovi v armádě též přidává několik bonusů, všem spolubojovníkům v okolí dále poskytuje bonus k Attacks.

Chapter Master Gabriel Seth (HQ) - Vůdce kapituly Flesh Tearers. Je vyzbrojen velmi ničivým obouručním mečem a dokáže provést speciální útoky v boji zblízka. Necítí strach.

Brother Corbulo (Elites) - Hlavní Sanguinary Priest kapituly Blood Angels. On a dva další se počítají do jednoho Elites slotu. Všem spolubojovníkům v okolí dává bonus ke zteči a navíc jim dovoluje ignorovat zranění. Hráči taktéž poskytuje možnost provést jeden opravný hod za hru, který může být použit na jakýkoliv nepovedený hod (tato výhoda ale trvá jen dokud je naživu).

Lemartes, Guardian of the Lost (Troops) - Slavný Chaplain. Lze pouze přikoupit do oddílu Death Company, kde funguje jako velitel, nemůže se tedy pohybovat samostatně. Oddílu poskytuje imunitu proti strachu a při zteči vyšší šanci zasáhnout i zranit. Je vybaven tryskovým batohem.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0091 vteřin