Codex: Blood Angels, 7. edice

28.1.15 - Gediman - Komentáře (0)
Dnes článek o Codexu Blood Angels 7. edice.
.
Codex: Blood Angels, 7. edice


Blood Angels jsou jednou z původních kapitul Vesmírných mariňáků, avšak tento codex pokrývá i jejich nástupnické kapituly, například Flesh Tearers, Blood Drinkers a Angels Vermillion. Co tyto mariňáky odlišuje od ostatních je zvláštní „upíří“ prokletí – Rudá žízeň a Černá zuřivost. Rudá žízeň u nich vyvolává krvelačnost a je utišena jen když ochutnají něčí krev. Černá zuřivost je nezvratná degenerace, která může postihnout každého. Jakmile se projeví, z mariňáka se stane neovladatelný šílenec, který musí být uzamčen v kobce, aby nepovraždil své vlastní spolubojovníky. Jeho jediným vysvobozením je smrt a to nejlépe na bitevním poli.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear – Většina vojáků má standardní mariňáckou výhodu: jsou imunní vůči strachu, lépe se vypořádají se zlomenou morálkou a nemohou být rozprášeni po prohraném boji zblízka.

Combat Squads – Většina vojáků má standardní mariňáckou výhodu: oddíl o deseti mužích se může na začátku hry rozdělit na dva pětičlenné.

Furious Charge - Všichni vojáci mohou provádět efektivnější zteče.

Psychic Powers - Kromě standardních kouzel z knihy pravidel má armáda k dispozici též speciální kouzla disciplíny Sanguinary, která ovládá krvežíznivost. Je tu šest kouzel plus jedno Primaris kouzlo.

Jednotky:

Tactical Squad (Troops), 5-10 - Základní jednotka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Scout Squad (Troops), 5-10 - Oddíl mariňáckých noviců, který se zaměřuje na průzkum a infiltraci. Může být vyzbrojen různými zbraněmi (boltery, meče, brokovnice, ostřelovací pušky) a přizpůsoben tak na různé taktiky.

Assault Squad (Fast Attack), 5-10 - Úderná jednotka zaměřená na boj zblízka. Je vybavena tryskovými batohy, jedná se tedy o Jump Infantry. Batohy však mohu být odstraněny (čímž se získají nějaké body zpět), tehdy je k ní možné přidělit transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Bike Squad (Fast Attack), 3-8 - Oddíl motocyklů.

Attack Bike Squad (Fast Attack), 1-3 - Oddíl motocyklů s těžkými zbraněmi.

Scout Bike Squad (Fast Attack), 3-10 - Oddíl mariňáckých noviců na motocyklech, které jim poskytují vyšší mobilitu.

Land Speeder Squadron (Fast Attack), 1-3 - Oddíl lehkých vznášedel. Může se skládat ze tří typů, v libovolné kombinaci: standardního s jednou zbraní, těžkého se dvěma zbraněmi (Tornado) a raketometného (Typhoon).

Rhino (Fast Attack) - Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor. Oproti standardní verzi ostatních kapitul se umí rychleji pohybovat.

Razorback (Fast Attack) - Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor. Oproti standardní verzi ostatních kapitul se umí rychleji pohybovat.

Drop Pod (Fast Attack) - Výsadková kapsle s kapacitou 10 vojáků nebo jeden Dreadnought. Jakmile dosedne, je už nehybná. Je ozbrojená, takže může alespoň poskytovat palebnou podporu.

Devastator Squad (Heavy Support), 5-10 - Těžká střelecká jednotka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Predator (Heavy Support) - Bojový tank vyzbrojený buď autokanonem (efektivní proti pěchotě) nebo dvojitým laserovým kanonem (efektivní proti vozidlům).

Baal Predator (Heavy Support) - Tank vyzbrojený buď dvojitým rotačním autokanonem nebo těžkým plamenometem. Efektivní hlavně proti pěchotě. Umí se rychle pohybovat.

Whirlwind (Heavy Support) - Dělostřelecký raketomet.

Vindicator (Heavy Support) - Samohybné obléhací dělo. Velmi ničivé proti hordám pěchoty.

Land Raider (Heavy Support) - Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní.

Land Raider Crusader (Heavy Support) - Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu.

Land Raider Redeemer (Heavy Support) - Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety.

Stormraven Gunship (Heavy Support) - Výsadkový letoun se silnou výzbrojí. Může nést 12 vojáků (přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků) a jednoho Dreadnoughta.

Sternguard Veteran Squad (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci z První kompanie, kteří se zaměřují na střelbu. Jejich boltery mohou střílet čtyři typy speciální munice. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Vanguard Veteran Squad (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci z První kompanie, kteří se zaměřují na boj zblízka. Mohou provést zteč proti dvěma různým jednotkám bez postihu. Když chce jejich velitel v duelu nahradit spolubojovníka, automaticky v tom uspěje. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod. A nebo mohou být vybaveni tryskovými batohy.

Death Company Squad (Elites), 5-15 - Oddíl mariňáků, který propadl Černé zuřivosti. Díky ní dokáže ignorovat zranění, necítí strach a provádí efektivnější zteče (ještě lepší, než u ostatních jednotek). Vojáci mají standardně pistoli a meč, ale mohou být přezbrojeni boltery na delší vzdálenost. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod. A nebo mohou být vybaveni tryskovými batohy.

Sanguinary Guard (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci. Jsou vyzbrojeni obouručními meči a zápěstními boltery a vybaveni zdobnými tryskovými batohy. Necítí strach. Lze jim přikoupit masky, které u nepřátel vyvolávají strach. Oddíl může obsahovat vlajkonoše.

Terminator Squad (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci z První kompanie oblečení v brnění Terminátor. Jsou vyzbrojeni na střelbu. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Terminator Assault Squad (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci z První kompanie oblečení v brnění Terminátor. Jsou vyzbrojeni na boj zblízka, nemají žádné střelné zbraně. Oddíl může obsahovat vlajkonoše. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Command Squad (Elites), 5 - Doprovodný oddíl pro velitele. Obsahuje polního lékaře a šermířského šampióna, ale kromě nich může mít také vlajkonoše. Může k němu být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod. Nebo může být vybaven tryskovými batohy.

Dreadnought (Elites) - Kráčedlo, které lze vyzbrojit dvěmi různými zbraněmi. Může k němu být přidělen Drop Pod.

Death Company Dreadnought (Elites) - Dreadnought, který propadl Černé zuřivosti. Díky ní ignoruje efekty paralyzované a omráčené posádky a provádí efektivnější zteče (ještě lepší, než u ostatních jednotek). Je specializovaný na boj zblízka. Může k němu být přidělen Drop Pod.

Furioso Dreadnought (Elites) - Dreadnought specializovaný na boj zblízka. Je dobře opancéřován. Může k němu být přidělen Drop Pod.

Captain (HQ) - Kapitán kompanie. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Chaplain (HQ) - Kněz vyzbrojený silnou zbraní na boj zblízka. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Librarian (HQ) - Psyker Mastery Level 1, ovládá psychické síly Sanguinary, Biomancy, Daemonology, Divination a Pyromancy. Mastery Level může být zvýšen na 2. Je vybaven Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Librarian Dreadnought (HQ) - Psyker Mastery Level 1, ovládá psychické síly Sanguinary, Biomancy, Daemonology, Divination a Pyromancy. Mastery Level může být zvýšen na 2. Je vybaven Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Může k němu být přidělen Drop Pod.

Sanguinary Priest (HQ) - Polní lékař. Může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Techmarine (HQ) - Opravář a polní technik. Je vybaven mechanickou paží. Místo ní může být vybaven tryskovým batohem nebo postrojem Servo-harness, který mu poskytne dvě silné mechanické paže a dvě přídavné střelné zbraně. Může být též vybaven motocyklem. Může být doprovázen skupinkou až pěti servitorů, která mu asistuje v práci a brání ho.

Hrdinové:

Commander Dante (Lord of War) - Vůdce kapituly Blood Angels. Je vybaven tryskovým batohem. Umí uniknout z boje zblízka a nemůže být zabit automaticky. Má masku, která u nepřátel vyvolává strach. Pokud je Warlordem armády a mise obsahuje Tactical Objectives, hráč může vylosovat jeden Tactical Warlord Trait, který bude mít Dante navíc.

Gabriel Seth (Lord of War) - Vůdce kapituly Flesh Tearers. Je vyzbrojen velmi ničivým obouručním mečem. Pokud mu v boji zblízka na zásah padne 6, provede další bonusový zásah. Necítí strach a provádí efektivnější zteče (ještě lepší, než u ostatních jednotek).

Captain Tycho (HQ) - Slavný Captain v době, kdy ještě nepropadl Černé zuřivosti. Vyznačuje se zlatým brněním. Má vyšší šanci zasáhnout Orky v boji zblízka.

Tycho the Lost (HQ) - Slavný Captain v době, kdy již propadl Černé zuřivosti a je členem Death Company. Vyznačuje se černým brněním. Má vyšší šanci zasáhnout Orky v boji zblízka. Necítí strach a dokáže ignorovat zranění. Provádí efektivnější zteče (ještě lepší, než u ostatních jednotek). Oproti „základní“ verzi má vyšší Attacks, ale je dražší a může se přidat pouze do oddílu Death Company.

Astorath (HQ) - Hlavní Chaplain kapituly Blood Angels. Jeho úkolem je zabíjet Blood Angely, kteří propadli Černé zuřivosti. Dokáže je vycítit na jakoukoliv vzdálenost. Je vyzbrojen velkou obouruční sekyrou, která má šanci automaticky zabít. Dále je vybaven tryskovým batohem. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. Oddíl Death Company, ke kterému se přidá, získá při zteči vyšší šanci zranit.

Mephiston (HQ) - Hlavní Librarian kapituly Blood Angels. Psyker Mastery Level 3, ovládá psychické síly Sanguinary, Biomancy, Daemonology, Divination a Pyromancy. Ovládá také jedno speciální kouzlo, díky kterému si může zvýšit Strength na 10. Toto kouzlo se počítá do limitu. Je vybaven Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Mephiston se umí rychle pohybovat. V duelu dokáže zhypnotizovat nepřítele a zvýšit si tak šanci na jeho zasažení.

The Sanguinor (HQ) - Tajemný bojovník, který přichází na pomoc v těch nejtěžších chvílích. Je vybaven tryskovým batohem. Nemůže být zabit automaticky a necítí strach. V duelech může provést opravné hody na zásah a zranění. Všem spolubojovníkům v okolí poskytuje bonus k Attacks.

Brother Corbulo (HQ) - Hlavní Sanguinary Priest kapituly Blood Angels. Všem spolubojovníkům v okolí dává bonus k Weapon Skill a Initiative. Hráči taktéž dovoluje jednou za hru provést opravný hod na iniciativu, zálohy, zásah, zranění, odolání zranění či odchýlení výbuchu.

Lemartes (Elites) - Slavný Chaplain. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. Dokáže ignorovat zranění a provádí efektivnější zteče (ještě lepší, než u ostatních jednotek). Když je poprvé zraněn, získává až do konce hry bonus + 1 k Strength a Attacks. Je vybaven tryskovým batohem. Může se přidat pouze do oddílu Death Company.

Formace:

Blood Angels Battle Company - Tato formace se skládá z jednoho Captaina, jednoho Chaplaina, jedné Command Squad, šesti Tactical Squad, dvou Assault Squad, dvou Devastator Squad, jedné Death Company Squad, jednoho Dreadnoughta a jednoho Furioso Dreadnoughta. Všechny Troops jednotky dokáží obsazovat strategické body i tehdy, pokud jsou již zabrané protivníkem (pakliže protivník též nemá tuto schopnost). V kole, ve kterém provedly zteč, získávají jednotky bonus + 1 k Initiative. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.

Baal Strike Force - Tato formace se skládá minimálně z jednoho HQ, dvou Troops a jednoho Elite. Lze přidat až jedno další HQ, čtyři další Troops, tři Elites, tři Fast Attack, tři Heavy Support, jednoho Lord of War a jedno Fortification. V kole, ve kterém provedly zteč, získávají jednotky bonus + 1 k Initiative. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0106 vteřin