Codex: Dark Angels, 7. edice

9.8.15 - Gediman - Komentáře (0)
Dnes je tu popis Codexu Dark Angels 7. edice.
.
Codex: Dark Angels, 7. edice


Dark Angels jsou jednou z původních kapitul Vesmírných mariňáků, avšak tento codex pokrývá i jejich nástupnické kapituly, například Angels of Vengeance, Angels of Redemption a Consecrators. Dark Angels v minulosti zažili krutou zradu, kdy se polovina z nich obrátila na stranu Chaosu a dokonce zničila domovskou planetu. Tito zrádci se poté rozprchli do všech koutů galaxie, kde se dodnes skrývají. Pro Dark Angels a jejich bratry je svatou povinností všechny kacířské „Padlé anděle“ pochytat, přinutit k pokání a popravit. Tento úkol má nejvyšší prioritu, kapituly jsou pro něj ochotny obětovat cokoliv. Všechny své operace udržují v přísném utajení.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear – Většina vojáků má standardní mariňáckou výhodu: jsou imunní vůči strachu, lépe se vypořádají se zlomenou morálkou a nemohou být rozprášeni po prohraném boji zblízka.

Combat Squads – Většina vojáků má standardní mariňáckou výhodu: oddíl o deseti mužích se může na začátku hry rozdělit na dva pětičlenné.

Grim Resolve – Všichni vojáci a Dreadnoughti mají pevnou morálku a snadněji provádějí obrannou palbu.

Deathwing – Členové první kompanie necítí strach a mají vyšší šanci zasáhnout Vesmírné mariňáky Chaosu v boji zblízka. Postrádají též pravidla And They Shall Know No Fear (jejich pravidlo je totiž lepší) a Combat Squads. Ti, kteří jsou oblečeni v brnění Terminátor a dorazí z Deep Strike zálohy, mohou až do konce kola střílet mnohem efektivněji.

Ravenwing – Členové druhé kompanie mají vyšší šanci na úspěšný úhybný manévr se svým motocyklem, vznášedlem či letounem.

Psychic Powers – Kromě standardních kouzel z knihy pravidel má armáda k dispozici též speciální kouzla disciplíny Interromancy, což je krutá invazivní telepatie, která z protivníků získává informace. Je tu šest kouzel plus jedno Primaris kouzlo.

Jednotky:

Tactical Squad (Troops), 5-10 – Základní jednotka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Scout Squad (Troops), 5-10 – Oddíl mariňáckých noviců, který se zaměřuje na průzkum a infiltraci. Může být vyzbrojen různými zbraněmi (boltery, meče, brokovnice, ostřelovací pušky) a přizpůsoben tak na různé taktiky.

Assault Squad (Fast Attack), 5-10 – Úderná jednotka zaměřená na boj zblízka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod. A nebo může být vybavena tryskovými batohy.)

Ravenwing Bike Squad (Fast Attack), 3-6 – Oddíl motocyklů. Umí uniknout z boje zblízka a může být nasazen jako předsunutý průzkum. Je možné k němu připojit jeden Ravenwing Attack Bike (s těžkou zbraní).

Ravenwing Attack Bike Squad (Fast Attack), 1-3 – Oddíl motocyklů s těžkými zbraněmi. Umí uniknout z boje zblízka a může být nasazen jako předsunutý průzkum.

Ravenwing Black Knights (Fast Attack), 3-10 – Elitní oddíl motocyklů vyzbrojený silnějšími střelnými i chladnými zbraněmi. Umí uniknout z boje zblízka a může být nasazen jako předsunutý průzkum.

Ravenwing Land Speeders (Fast Attack), 1-5 – Oddíl lehkých vznášedel Land Speeder. Může se skládat ze tří typů, v libovolné kombinaci: standardního s jednou zbraní, těžkého se dvěma zbraněmi (Tornado) a raketometného (Typhoon). Pokud oddíl obsahuje alespoň tři vznášedla, umí se pohybovat mnohem rychleji.

Rhino (Fast Attack) – Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor.

Razorback (Fast Attack) – Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor.

Drop Pod (Fast Attack) – Výsadková kapsle s kapacitou 10 vojáků nebo jeden Dreadnought. Jakmile dosedne, je už nehybná. Je ozbrojená, takže může alespoň poskytovat palebnou podporu.

Ravenwing Darkshroud (Fast Attack) – Velké vznášedlo vybavené generátorem maskovacího ochranného štítu, který mu zvyšuje Cover Save, stejně jako všem Dark Angelům v dosahu. Všem Dark Angelům v okolí také dovoluje vyvolávat strach u nepřátel a nepřátelům znemožňuje vést obrannou palbu. Může být nasazeno jako předsunutý průzkum.

Nephilim Jetfighter (Fast Attack) – Stíhačka. Nese těžké zbraně a šest raket. Dodatečně může být vyzbrojena i ničivým rotačním botlerem. Může provádět nálety a má vyšší šanci znehybnit zasažené vozidlo. Je členem kompanie Ravenwing.

Ravenwing Dark Talon (Fast Attack) – Stíhačka. Je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu proti pěchotě. Dále má kanon, který umí nepřátelům až do konce příštího kola zredukovat Weapon Skill a Ballistic Skill na 1. Také má šanci vytvořit warpovou trhlinu s ničivostí Destroyer Weapon. Kromě toho má jednu časoprostorovou bombu, která všem zasaženým cílům sníží Weapon Skill a Initiative o 3 až do konce kola. Může provádět nálety.

Devastator Squad (Heavy Support), 5-10 – Těžká střelecká jednotka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Predators (Heavy Support), 1-3 – Bojové tanky vyzbrojené buď autokanonem (efektivní proti pěchotě) nebo dvojitým laserovým kanonem (efektivní proti vozidlům). Pokud oddíl obsahuje tři tanky, je efektivnější proti vozidlům a monstrům.

Whirlwinds (Heavy Support), 1-3 – Dělostřelecké raketomety. Pokud oddíl obsahuje tři vozidla, raketomety jsou ničivější a efektivnější proti pěchotě.

Vindicators (Heavy Support), 1-3 – Samohybná obléhací děla. Velmi ničivá proti hordám pěchoty. Pokud oddíl obsahuje tři vozidla, může provést jeden společný útok, který způsobuje obrovskou explozi a ignoruje Cover Save.

Land Raider (Heavy Support) – Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní.

Land Raider Crusader (Heavy Support) – Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu.

Land Raider Redeemer (Heavy Support) – Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety.

Ravenwing Land Speeder Vengeance (Heavy Support) – Velké vznášedlo vyzbrojené silnými plazmovými kanony.

Company Veterans Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Deathwing Terminator Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci z kompanie Deathwing oblečení v brnění Terminátor. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Jeden voják může vystřelit na jiný cíl, než zbytek oddílu. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Deathwing Knights (Elites), 5-10 – Nejelitnější a nejzkušenější mariňáci z kompanie Deathwing oblečení v brnění Terminátor. Jsou zcela zaměřeni na boj zblízka, ale nesou ničivé zbraně. Když stojí těsně u sebe, svými štíty si vzájemně zvyšují Toughness. Provádějí ničivější zteče a jejich údery jsou velmi přesné. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Command Squad (Elites), 5 – Doprovodný oddíl pro velitele. Může obsahovat též polního lékaře, vlajkonoše a šermířského šampióna. Může k němu být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Ravenwing Command Squad (Elites), 3-6 – Doprovodný oddíl motocyklů. Může obsahovat též polního lékaře, vlajkonoše a šermířského šampióna. Umí uniknout z boje zblízka a může být nasazen jako předsunutý průzkum.

Deathwing Command Squad (Elites), 5 – Doprovodný oddíl mariňáků oblečených v brnění Terminátor. Může obsahovat též seržanta (standardně ho nemá), polního lékaře, vlajkonoše a šermířského šampióna. Jeden voják může vystřelit na jiný cíl, než zbytek oddílu. Může k němu být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Dreadnoughts (Elites), 1-3 – Kráčedla, která lze vyzbrojit dvěmi různými zbraněmi. Pokud je Dreadnought v oddíle sám, může k němu být přidělen Drop Pod.

Venerable Dreadnoughts (Elites), 1-3 – Elitní kráčedla, která lze vyzbrojit dvěmi různými zbraněmi. Oproti základním Dreadnoughtům mají lepší Weapon Skill a Ballistic Skill a jsou o něco odolnější. Pokud je Venerable Dreadnought v oddíle sám, může k němu být přidělen Drop Pod. Jsou členy kompanie Deathwing.

Company Master (HQ) – Kapitán kompanie. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem. Platí pro něj pravidla kompanie Deathwing.

Chaplain (HQ) – Kněz vyzbrojený silnou zbraní na boj zblízka. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. Může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Interrogator-Chaplain (HQ) – Výše postavený Chaplain. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. U nepřátel vyvolává strach. Má vyšší šanci zasáhnout a zranit Vesmírné mariňáky Chaosu. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem. Platí pro něj pravidla kompanie Deathwing.

Librarian (HQ) – Psyker Mastery Level 1, ovládá psychické síly Interromancy, Pyromancy, Telepathy, Telekinesis, Divination a Daemonology. Mastery Level může být zvýšen na 2. Je vybaven Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem. Platí pro něj pravidla kompanie Deathwing.

Techmarine (HQ) – Opravář a polní technik. Je vybaven mechanickou paží. Místo ní může být vybaven postrojem Servo-harness, který mu poskytne dvě silné mechanické paže a dvě přídavné střelné zbraně. Může být též vybaven motocyklem. Může být doprovázen skupinkou až pěti servitorů, která mu asistuje v práci a brání ho.

Hrdinové:

Azrael (Lord of War) – Vůdce kapituly Dark Angels. Má vysoký Invulnerable Save, který poskytne i oddílu, ke kterému se připojí. Dokáže ignorovat zranění. Dokud je naživu, všem vojákům v armádě dovoluje používat jeho hodnotu Leadership. Hráči dává bonus k získání iniciativy na začátku hry. Pokud je zvolen Warlordem armády, může mít jen Warlord Trait z této knihy, ale hráč mu ho může sám vybrat. Platí pro něj pravidla kompanie Deathwing.

Ezekiel (HQ) – Hlavní Librarian kapituly Dark Angels. Psyker Mastery Level 3, ovládá psychické síly Interromancy, Pyromancy, Telepathy, Telekinesis, Divination a Daemonology. Je vybaven Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Všem přátelským vojákům v okolí zvyšuje Attacks. Platí pro něj pravidla kompanie Deathwing.

Asmodai (HQ) – Hlavní Chaplain kapituly Dark Angels. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. U nepřátel vyvolává strach. Má vyšší šanci zasáhnout a zranit Vesmírné mariňáky Chaosu. Je vyzbrojen silnou zbraní na boj zblízka. Má ještě jednu chladnou zbraň, která je sice velmi slabá, ale pokud nepřítele zraní, způsobí mu okamžitou smrt. Když zabije nepřátelského Warlorda v duelu, má šanci získat až tři vítězné body navíc. Platí pro něj pravidla kompanie Deathwing.

Belial (HQ) – Vůdce kompanie Deathwing. Je oblečený v brnění Terminátor a vyzbrojen storm bolterem a ničivým mečem. Tyto zbraně však může vyměnit za kladivo a štít nebo za dva pařáty. Má vyšší šanci zasáhnout protivníka v duelu. On ani jednotka, ke které je připojen, se během výsadku neodchýlí.

Sammael (HQ) – Vůdce kompanie Ravenwing na vznášedlovém motocyklu, který je vyzbrojen dvojitým storm bolterem a plazmovým kanonem. On sám má ještě ničivý meč. Nemůže být zabit automaticky. Může být nasazen jako předsunutý průzkum a umí uniknout z boje zblízka. Necítí strach a má vyšší šanci zasáhnout Vesmírné mariňáky Chaosu v boji zblízka. Může vystřelit z obou střelných zbraní najednou.

Sableclaw (HQ) – Sammael jako člen posádky vylepšeného vznášedla Land Speeder, které je vyzbrojené dvojitým těžkým bolterem a dvojitým rotačním autokanonem. Může být nasazen jako předsunutý průzkum. Nepřátele, které přeletí, může ještě napadnout svým mečem.

Formace:

Battle Demi-company (Core) – Tato formace se skládá z jednoho Company Mastera nebo Chaplaina (může to být i Hrdina), až jedné Command Squad, až jedné Company Veterans Squad, tří Tactical Squad, jedné Assault Squad, jedné Devastator Squad a až jednoho oddílu Dreadnoughts. Jednotky mají možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem (pakliže protivník též nemá tuto schopnost). Všechny jednotky s pravidlem Grim Resolve mohou vést obrannou palbu ještě lépe.

Deathwing Redemption Force (Auxiliary) – Tato formace se skládá z jednoho velitele (tím může být Belial, Company Master, Interrogator-Chaplain nebo Librarian), dvou až pěti oddílů Deathwing Terminator Squad, až jedné Deathwing Command Squad, až jednoho oddílu Deathwing Knights a až jednoho samostatného Venerable Dreadnoughta, který musí mít Drop Pod. Všichni vojáci musí mít brnění Terminátor. Formace má vyšší šanci zasáhnout a zranit Vesmírné mariňáky Chaosu. Všechny jednotky musí být v Deep Strike záloze, hráč tajně určí, na začátku jakého kola (2., 3. nebo 4.) dorazí na bitevní pole – není třeba žádný hod. Jakmile formace dorazí, může v následující Shooting fázi současně střílet i běžet.

Ravenwing Attack Squadron (Auxiliary) – Tato formace se skládá z jedné Ravenwing Bike Squad nebo Ravenwing Attack Bike Squad a jednoho samostatného Ravenwing Land Speeder nebo Ravenwing Land Speeder Vengeance. Formace může být nasazena jako předsunutý průzkum. Pokud některé ze vznášedel střelbou trefí cíl, motocykly mají při střelbě na stejný cíl zvýšené Ballistic Skill o 1 až do konce fáze. Jednotky kompanie Deathwing, které provedou výsadek do blízkosti této formace, se při něm neodchýlí.

Ravenwing Support Squadron (Auxiliary) – Tato formace se skládá z jednoho oddílu Ravenwing Land Speeders (s minimálně třemi členy) a jednoho Ravenwing Land Speeder Vengeance nebo Ravenwing Darkshroud. Celá formace tvoří dohromady jediný oddíl. Všechny jednotky z této formace mají pravidlo Grim Resolve, mohou provádět nálety a vystřelit na nepřátelskou jednotku, která právě dorazila ze zálohy. Pokud je některé vznášedlo z formace napadeno ztečí, všechna ostatní vznášedla v blízkosti mohou proti nepříteli zahájit obrannou palbu.

Ravenwing Silence Squadron (Auxiliary) – Tato formace se skládá ze dvou Nephilim Jetfighterů a jednoho Ravenwing Dark Talon. Časoprostorová bomba Dark Talonu svůj cíl trefí automaticky a je efektivnější. Pokud zabije nepřátelského Warlorda, má šanci získat až tři vítězné body navíc. Při hodu na zálohy stačí hodit jednou kostkou pro celou formaci (lze provést opravný hod).

The Hammer of Caliban (Auxiliary) – Tato formace se skládá z jednoho Techmarine, jednoho trojčlenného oddílu Vindicators, Predators nebo Whirlwinds a jednoho libovolného Land Raideru. Techmarine musí hru začít uvnitř některého z Land Raiderů, kterému zároveň zvyšuje Ballistic Skill na 5. Celá formace tvoří dohromady jediný oddíl. Formace je efektivnější proti vozidlům a monstrům.

Lion’s Blade Strike Force – Tato armáda se skládá z formací uvedených výše. Musí obsahovat minimálně jednu Core formaci a minimálně jednu Auxiliary formaci. Auxiliary formaci také může tvořit jeden až pět Scout Squad. Lze také přidat až jednu Command formaci za každou Core formaci. Command formace obsahuje buď Company Mastera, Interrogator-Chaplaina (může to být i Asmodai), Librariana (může to být i Ezekiel), Beliala, Sammaela (na motocyklu nebo ve vznášedle) a nebo Azraela. Pokud tato armáda obsahuje dvě Battle Demi-company, z nichž jednu vede Company Master a druhou Chaplain, tvoří dohromady jednu Battle Company. Každý oddíl si tehdy může zdarma vzít transportér Rhino či Razorback nebo Drop Pod (pokud tu možnost má). Všechny jednotky s pravidlem Grim Resolve mohou vést obrannou palbu s plným Ballistic Skill.

Deathwing Strike Force – Tato formace se skládá minimálně z jednoho HQ a dvou Elites. Lze přidat až dvě další HQ a až deset Elites. Všechny jednotky musí pocházet z Deathwing, nebo to mohou být transportní vozidla. Venerable Dreadnoughti musí být samostatní a musí mít Drop Pod. Všechny jednotky musí být v Deep Strike záloze; pokud má hráč k dispozici také formaci Ravenwing Attack Squadron nebo Ravenwing Strike Force, může si sám určit, kdy dorazí na bitevní pole. Jakmile formace dorazí, může v následující Shooting fázi současně střílet i běžet. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.

Ravenwing Strike Force – Tato formace se skládá minimálně z jednoho HQ a dvou Fast Attack. Lze přidat až dvě další HQ, jeden Elites, až deset Fast Attack a až tři Heavy Support. Všechny jednotky musí pocházet z Ravenwing. Všechny jednotky musí začínat hru buď na bitevním poli nebo v záloze. Pokud jsou v záloze, automaticky dorazí na začátku druhého kola. Pokud se během prvního (resp. druhého) kola pohnou vyšší rychlostí, získají výhodu úhybných manévrů až do začátku dalšího kola, současně však za to nemají žádné postihy na střelbu. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.


Úvod | Projekt Void © 2009-2022
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0147 vteřin