Codex: Dark Angels, 8. edice

20.5.18 - Gediman - Komentáře (0)
Toto je můj již 50. popis materiálu k wargame W40K.
.
Codex: Dark Angels, 8. edice


Dark Angels jsou jednou z původních kapitul Vesmírných mariňáků, avšak tento codex pokrývá i jejich nástupnické kapituly, například Angels of Vengeance, Angels of Redemption a Consecrators. Dark Angels v minulosti zažili krutou zradu, kdy se polovina z nich obrátila na stranu Chaosu a dokonce zničila domovskou planetu. Tito zrádci se poté rozprchli do všech koutů galaxie, kde se dodnes skrývají. Pro Dark Angels a jejich bratry je svatou povinností všechny kacířské „Padlé anděle“ pochytat, přinutit k pokání a popravit. Tento úkol má nejvyšší prioritu, kapituly jsou pro něj ochotny obětovat cokoliv. Všechny své operace udržují v přísném utajení.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear – Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: mohou provést opravný hod na morálku. Výjimkou jsou servitoři.

Combat Squads – Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: oddíl o deseti mužích se může na začátku hry rozdělit na dva pětičlenné. Výjimkou jsou Inceptor Squad, Aggressor Squad, Centurion Assault Squad, Centurion Devastator Squad, Bike Squad a Scout Bike Squad; v jejich případě platí, že oddíl o šesti mužích se může rozdělit na dva trojčlenné. Další výjimkou jsou Ravenwing Black Knights, kteří tuto schopnost postrádají zcela.

Primaris Marines – Nová generace Vesmírných mariňáků. Oproti běžným mariňákům mají vyšší hodnoty Wounds a Attacks a jsou vyzbrojeni efektivnějšími zbraněmi.

Jink – Členové kompanie Ravenwing získávají při postupu Invulnerable Save 4+ proti střeleckým útokům. Efekt funguje až do příští Shooting fáze.

Inner Circle – Členové tajného vládnoucího spolku kapituly automaticky uspějí v hodech na morálku. Navíc mohou v boji zblízka proti jednotkám Fallen provést opravný hod na zásah.

Psychic Powers – Psykeři používají kouzla disciplíny Interromancy, což je krutá invazivní telepatie, která z protivníků získává informace. Je tu uvedeno šest kouzel.

Defenders of Humanity – Všechny jednotky typu Troops mají možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem. Pokud protivník má podobnou schopnost, pak bod patří tomu, kdo u něj má více vojáků. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Grim Resolve – Všichni pěšáci, motocykly a Dreadnoughti mohou provést opravný hod na zásah ve střelbě, pokud jim padla jednička a pokud se předtím nepohnuli. Při neúspěchu v hodu na morálku nemohou přijít o více než jednoho vojáka. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged. Výjimkou jsou servitoři.

Jednotky:

Tactical Squad (Troops), 5-10 – Základní jednotka.

Intercessor Squad (Troops), 5-10 – Lepší základní jednotka, složená z Primaris Mariňáků. Základní bolterové pušky mohou vyměnit za rychlopalné pušky (s vyšší kadencí) nebo dalekonosné pušky (s vyšším dostřelem).

Scout Squad (Troops), 5-10 – Oddíl mariňáckých noviců, který se zaměřuje na průzkum a infiltraci. Hru může začít kdekoliv na bitevním poli. Mají jen lehká brnění. Mohou být vyzbrojeni různými zbraněmi (boltery, meče, brokovnice, ostřelovací pušky) a přizpůsobeni tak na různé taktiky. Lze jim dát také kamuflážní pláště.

Assault Squad (Fast Attack), 5-10 – Úderná jednotka zaměřená na boj zblízka. Může být vybavena tryskovými batohy, díky kterým může být vysazena letecky.

Inceptor Squad (Fast Attack), 3-6 – Rychlá útočná jednotka zaměřená na střelbu na krátké vzdálenosti, složená z Primaris Mariňáků. Jsou oblečeni v brnění Gravis, které jim zvyšuje odolnost, a vybaveni tryskovými batohy, díky kterým mohou být vysazeni letecky. Jejich výzbroj tvoří buď dva kompaktní těžké boltery nebo dva kompaktní plazmové kanony. Při zteči mají šanci způsobit Mortal Wounds.

Ravenwing Bike Squad (Fast Attack), 3-8 – Oddíl motocyklů. Je možné k němu připojit jeden Attack Bike s těžkou zbraní. Při postupu se pohybují rychleji. Pokud oddíl čítá osm členů + Attack Bike, může se rozdělit na dva: jeden s pěti členy a jeden ze čtyřmi členy (včetně Attack Bike).

Ravenwing Attack Bike Squad (Fast Attack), 1-3 – Oddíl motocyklů s těžkými zbraněmi. Při postupu se pohybují rychleji.

Scout Bike Squad (Fast Attack), 3-9 – Oddíl mariňáckých noviců na motocyklech, které jim poskytují vyšší mobilitu. Mají jen lehká brnění. Při postupu se pohybují rychleji. Pokud oddíl čítá devět členů, může se rozdělit na tři po třech.

Ravenwing Black Knights (Fast Attack), 3-10 – Elitní mariňáci z kompanie Ravenwing. Jedou na motocyklech. Při postupu se pohybují rychleji. Mohou být dodatečně vyzbrojeni energo-kladivy, což zvýší jejich efektivitu v boji zblízka. Jsou členy Inner Circle.

Ravenwing Land Speeders (Fast Attack), 1-3 – Oddíl lehkých vznášedel Land Speeder. Může se skládat ze tří typů, v libovolné kombinaci: standardního s jednou zbraní, těžkého se dvěma zbraněmi (Tornado) a raketometného (Typhoon). Pokud oddíl obsahuje tři vznášedla, umí se pohybovat mnohem rychleji.

Ravenwing Land Speeder Vengeance (Fast Attack) – Velké vznášedlo vyzbrojené silnými plazmovými kanony.

Ravenwing Darkshroud (Fast Attack) – Velké vznášedlo vybavené generátorem maskovacího ochranného štítu, který nepřátelům dává postih na zásah při střelbě na spolubojovníky v okruhu 6 palců.

Land Speeder Storm (Dedicated Transport) – Větší průzkumné vznášedlo, které funguje jako transportér až pro 5 Scoutů. Je vyzbrojené těžkým bolterem a raketometem, pasažéři mohou též střílet z vlastních zbraní.

Rhino (Dedicated Transport) – Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Může si sám opravit poškození. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor, vojáky s tryskovými batohy a Primaris Mariňáky. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Razorback (Dedicated Transport) – Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor, vojáky s tryskovými batohy a Primaris Mariňáky. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Repulsor (Dedicated Transport) – Vznášedlový obrněný transportér s kapacitou 10 Primaris Mariňáků. Nemůže převážet vojáky s tryskovými batohy; vojáci v brnění Gravis zabírají místa dvou vojáků. Jeho primární zbraní je buď rotační autokanon (efektivní proti pěchotě) nebo rychlopalný laserový kanon (efektivní proti vozidlům). Kromě toho má několik sekundárních zbraní pro střelbu na kratší vzdálenosti a jednu protiletadlovou zbraň. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Jeho anti-gravitační pole nepřátelům komplikuje zteč cílenou na něj. Může opakovaně vypouštět dýmovnice a chránit se tak před střelbou.

Drop Pod (Dedicated Transport) – Výsadková kapsle s kapacitou 10 vojáků. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor, vojáky s tryskovými batohy a Primaris Mariňáky. Jakmile dosedne, je už nehybná. Je ozbrojená, takže může alespoň poskytovat palebnou podporu.

Devastator Squad (Heavy Support), 5-10 – Těžká střelecká jednotka. Seržant přidává v Shooting fázi jednomu členu oddílu v okruhu 3 palců bonus na zásah. Mohou být doprovázeni cherubem, který nese dodatečnou municí: jednou za hru dovoluje jednomu členu vystřelit dvakrát za sebou.

Hellblaster Squad (Heavy Support), 5-10 – Podpůrná jednotka, složená z Primaris Mariňáků. Jsou vybaveni plazmovými zbraněmi. Základní plazmové pušky mohou vyměnit za rychlopalné pušky (s vyšší kadencí) nebo dalekonosné pušky (s vyšším dostřelem).

Predator (Heavy Support) – Bojový tank vyzbrojený buď autokanonem (efektivní proti pěchotě) nebo dvojitým laserovým kanonem (efektivní proti vozidlům). Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Whirlwind (Heavy Support) – Dělostřelecký raketomet, který může mít jeden ze dvou typů munice: vysoce výbušnou (efektivní proti odolným cílům) nebo zápalnou (efektivní proti slabým cílům). Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Vindicator (Heavy Support) – Samohybné obléhací dělo. Velmi ničivé proti hordám pěchoty. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Hunter (Heavy Support) – Protiletadlové dělostřelectvo vyzbrojené velkým raketometem, který vypouští inteligentní naváděné střely s dlouhým doletem. Může provádět opravné hody na zásah. Je efektivní proti velkým a odolným cílům. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Stalker (Heavy Support) – Protiletadlové dělostřelectvo vyzbrojené dvěma rychlopalnými kanony. Je efektivní proti většímu množství malých a slabých cílů. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider (Heavy Support) – Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor a vojáci s tryskovými batohy zabírají místa dvou vojáků. Nemůže vézt Primaris Mariňáky. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider Crusader (Heavy Support) – Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor a vojáci s tryskovými batohy zabírají místa dvou vojáků. Nemůže vézt Primaris Mariňáky. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Při zteči má šanci způsobit Mortal Wounds. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider Redeemer (Heavy Support) – Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor a vojáci s tryskovými batohy zabírají místa dvou vojáků. Nemůže vézt Primaris Mariňáky. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Při zteči má šanci způsobit Mortal Wounds. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Nephilim Jetfighter (Flyer) – Univerzální bitevní letoun. Je vyzbrojen raketami, dvěma těžkými boltery a dvěma laserovými kanony. Místo laserových kanonů může mít ničivý rotační bolter. Při střelbě na pozemní cíle má bonus k hodům na zásah. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Je členem kompanie Ravenwing.

Ravenwing Dark Talon (Flyer) – Speciální bitevní letoun. Je vyzbrojen dvěma sadami bolterů, které mu propůjčují obrovskou palebnou sílu proti pěchotě. Dále má warpový kanon, který pokud cíl úspěšně zraní, má šanci mu udělit až tři Mortal Wounds. Při přeletu přes nepřátelskou jednotku může shodit časoprostorovou bombu, která má šanci způsobit Mortal Wound až deseti cílům. Nese jen jednu bombu. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Může přejít do vznášejícího režimu, ve kterém není sice tak rychlý, ale snadněji manévruje.

Stormraven Gunship (Flyer) – Výsadkový letoun se silnou výzbrojí. Může nést 12 vojáků (přičemž vojáci v brnění Terminátor a vojáci s tryskovými batohy zabírají místa dvou vojáků) a jednoho Dreadnoughta. Nemůže převážet Primaris Mariňáky a Redemptor Dreadnoughty. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Může přejít do vznášejícího režimu, ve kterém není sice tak rychlý, ale snadněji manévruje.

Reiver Squad (Elites), 5-10 – Oddíl Primaris Mariňáků, který se zaměřuje na zákeřné útoky. Mají lehčí brnění a jsou vybaveni šokovými granáty, které nepřátele paralyzují. Mohou mít také vrhače záchytných kotev (dovolují snadno překonávat terén) a gravitační padáky (mohou být vysazeni letecky). Nepřátelé v okruhu 3 palců mají postih na Leadership. Celý oddíl lze přezbrojit na boj zblízka.

Aggressor Squad (Elites), 3-6 – Těžká útočná jednotka zaměřená na střelbu na krátké vzdálenosti, složená z Primaris Mariňáků. Jsou oblečeni v brnění Gravis, které jim zvyšuje odolnost. Jejich výzbroj tvoří dvě energopěsti s integrovanými rychlopalnými boltery nebo plamenomety. Nemají žádný postih při střelbě za pohybu, ale pokud zůstanou stát, mohou střílet dvakrát.

Deathwing Terminator Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci z kompanie Deathwing oblečení v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Mohou být vysazeni teleportací. Mohou být doprovázeni malou tajemnou postavou, která jim dává šanci odolat kouzlu. Ať už bylo odolání úspěšné či nikoliv, postava je poté odstraněna. Jsou členy Inner Circle.

Deathwing Cataphractii Terminator Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci z kompanie Deathwing oblečení ve starším typu brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 4+. Jsou odolnější, ale pomalejší. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Mohou být vysazeni teleportací. Jsou členy Inner Circle.

Deathwing Tartaros Terminator Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci z kompanie Deathwing oblečení ve starším typu brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Jsou rychlejší, ale dražší. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Mohou být vysazeni teleportací. Jsou členy Inner Circle.

Company Veterans (Elites), 2-5 – Elitní mariňáci, fungují jako osobní stráž Kapitána kompanie. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Pokud nějaký Charakter v okruhu 3 palců utrpí zranění, mohou toto zranění vzít místo něj (je to Mortal Wound).

Deathwing Knights (Elites), 5-10 – Nejelitnější mariňáci z kompanie Deathwing oblečení v brnění Terminátor a vybavení ručním štítem, který poskytuje Invulnerable Save 3+. Jsou vyzbrojeni energo-palcáty, nemají žádné střelné zbraně. Mohou být vysazeni teleportací. Mohou být doprovázeni malou tajemnou postavou, která jim dává šanci odolat kouzlu. Ať už bylo odolání úspěšné či nikoliv, postava je poté odstraněna. Jsou členy Inner Circle.

Dreadnought (Elites) – Kráčedlo vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Ruku lze vyměnit za raketomet, ale efektivita v boji zblízka již nebude tak velká. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Venerable Dreadnought (Elites) – Elitní kráčedlo vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Ruku lze vyměnit za raketomet, ale efektivita v boji zblízka již nebude tak velká. Oproti základnímu Dreadnoughtu má lepší Weapon Skill a Ballistic Skill a může ignorovat zranění. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Contemptor Dreadnought (Elites) – Mocnější kráčedlo, které patří mezi zapomenutou technologii z dávných dob. Je vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 5+.

Redemptor Dreadnought (Elites) – Mocnější kráčedlo pilotované Primaris Mariňákem. Je vyzbrojené těžkou střelnou zbraní, mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní, dvojicí sekundárních zbraní pro střelbu na kratší vzdálenosti a jednou protiletadlovou zbraní.

Servitors (Elites), 4 – Skupinka pomocných kyborgů, která se hodí jako doprovod pro Techmarina. V jeho blízkosti jsou efektivnější. Standardně jsou vybaveni mechanickými pažemi, ale lze jim dát i těžké střelné zbraně.

Apothecary (Elites) – Polní lékař. Může vyléčit zraněné vojáky i obživit padlé.

Ravenwing Apothecary (Elites) – Polní lékař kompanie Ravenwing. Může vyléčit zraněné vojáky i obživit padlé. Jede na motocyklu. Při postupu se pohybuje rychleji. Je členem Inner Circle.

Deathwing Apothecary (Elites) – Polní lékař kompanie Deathwing. Může vyléčit zraněné vojáky i obživit padlé. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Je členem Inner Circle.

Primaris Apothecary (Elites) – Polní lékař, Primaris Mariňák. Může vyléčit zraněné vojáky i obživit padlé.

Company Ancient (Elites) – Vlajkonoš, který nese zástavu kompanie. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership. Pokud padnou, dovoluje jim před smrtí provést ještě jeden poslední útok.

Ravenwing Ancient (Elites) – Vlajkonoš, který nese zástavu kompanie Ravenwing. Jede na motocyklu. Při postupu se pohybuje rychleji. Jednotkám Ravenwing v okruhu 6 palců dává bonus k Attacks. Je členem Inner Circle.

Deathwing Ancient (Elites) – Vlajkonoš, který nese zástavu kompanie Deathwing. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Jednotkám Deathwing v okruhu 6 palců dává bonus k Attacks. Může být vysazen teleportací. Je členem Inner Circle.

Chapter Ancient (Elites) – Vlajkonoš, který nese zástavu kapituly. Má vyšší Leadership. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership. Pokud padnou, dovoluje jim před smrtí provést ještě jeden poslední útok. Při něm mají Ballistic Skill a Weapon Skill zvýšen na nejvyšší hodnotu (2+).

Primaris Ancient (Elites) – Vlajkonoš, Primaris Mariňák. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership. Pokud padnou, dovoluje jim před smrtí provést ještě jeden poslední útok.

Company Champion (Elites) – Nejlepší šermíř z kompanie. V boji zblízka proti Charakteru může provádět opravné hody na zásah. Když protivník provede zteč, vždy mu musí vyrazit naproti, pokud to je možné. Je vybaven ručním štítem, má Invulnerable Save 5+.

Ravenwing Champion (Elites) – Nejlepší šermíř z kompanie Ravenwing. Jede na motocyklu. Při postupu se pohybuje rychleji. V boji zblízka proti Charakteru může provádět opravné hody na zásah. Když protivník provede zteč, vždy mu musí vyrazit naproti, pokud to je možné. Je členem Inner Circle.

Deathwing Champion (Elites) – Nejlepší šermíř z kompanie Deathwing. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. V boji zblízka proti Charakteru může provádět opravné hody na zásah. Když protivník provede zteč, vždy mu musí vyrazit naproti, pokud to je možné. Může být vysazen teleportací. Je členem Inner Circle.

Master (HQ) – Kapitán kompanie. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Může být vybaven tryskovým batohem, díky kterému může být vysazen letecky.

Master in Terminator Armour (HQ) – Kapitán kompanie oblečený v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Je členem Inner Circle.

Master in Cataphractii Armour (HQ) – Kapitán kompanie oblečený ve starším typu brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Brnění v kombinaci s energetickým štítem mu dodává Invulnerable Save 3+. Je odolnější, ale pomalejší. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Je členem Inner Circle.

Primaris Master (HQ) – Kapitán kompanie, Primaris Mariňák. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Master in Gravis Armour (HQ) – Kapitán kompanie, Primaris Mariňák. Je oblečený v brnění Gravis, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Interrogator-Chaplain (HQ) – Výše postavený Chaplain vyzbrojený energo-palcátem. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Nepřátelům v okruhu 6 palců snižuje Leadership. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vybaven tryskovým batohem, díky kterému může být vysazen letecky. Je členem Inner Circle.

Interrogator-Chaplain in Terminator Armour (HQ) – Výše postavený Chaplain vyzbrojený energo-palcátem a oblečený v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Nepřátelům v okruhu 6 palců snižuje Leadership. Je členem Inner Circle.

Chaplain (HQ) – Kněz vyzbrojený energo-palcátem. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vybaven tryskovým batohem, díky kterému může být vysazen letecky.

Primaris Chaplain (HQ) – Kněz, Primaris Mariňák. Je vyzbrojen energo-palcátem. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+.

Librarian (HQ) – Psyker. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Interromancy); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců. Může být vybaven tryskovým batohem, díky kterému může být vysazen letecky. Je členem Inner Circle.

Librarian in Terminator Armour (HQ) – Psyker. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Interromancy); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Je oblečený v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost, dodává Invulnerable Save 5+ a dovoluje používat mocnější zbraně. Může být vysazen teleportací. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců. Je členem Inner Circle.

Primaris Librarian (HQ) – Psyker, Primaris Mariňák. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Librarius); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců. Je členem Inner Circle.

Lieutenants (HQ), 1-2 – Skupinka nižších velitelů. Na bitevním poli se pohybují nezávisle na sobě. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovolují provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička. Mohou být vybaveni tryskovými batohy, díky kterým mohou být vysazeni letecky.

Primaris Lieutenants (HQ), 1-2 – Skupinka nižších velitelů, Primaris Mariňáků. Na bitevním poli se pohybují nezávisle na sobě. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička.

Ravenwing Talonmaster (HQ) – Nižší velitel kompanie Ravenwing jako člen posádky vylepšeného vznášedla Land Speeder, které je vyzbrojené dvojitým těžkým bolterem a dvojitým rotačním autokanonem. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička. Střelba jednotek Ravenwing v okruhu 6 palců ignoruje bonusy za krytí.

Techmarine (HQ) – Opravář a polní technik. Je vybaven mechanickou paží. Místo ní může být vybaven postrojem Servo-harness, který mu poskytne dvě silné mechanické paže a dvě přídavné střelné zbraně.

Hrdinové:

Azrael (HQ) – Vůdce kapituly Dark Angels. Je vyzbrojen bolterem s integrovanou plazmovou puškou a energo-mečem, který má šanci způsobit Mortal Wound. Pokud je Warlordem Battle-forged armády, poskytuje další Command Point. Jednotkám Dark Angels v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah. Je doprovázen malou tajemnou postavou nesoucí helmu – ta vytváří energetické pole do okruhu 6 palců, které pěšákům a motocyklům Dark Angels dává Invulnerable Save 4+. Je členem Inner Circle.

Belial (HQ) – Vůdce kompanie Deathwing. Je oblečený v brnění Terminátor a vyzbrojen storm bolterem a energo-mečem, který vždy zraní na hod 2+ (tento efekt se nevztahuje proti vozidlům). Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Nepřítel má proti němu v boji zblízka postih na hody na zásah. Jednotkám Dark Angels v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička; jednotkám Deathwing dovoluje provádět opravný hod na zásah bez ohledu na výsledek. Je členem Inner Circle.

Sammael on Corvex (HQ) – Vůdce kompanie Ravenwing na vznášedlovém motocyklu, který je vyzbrojen dvojitým storm bolterem a plazmovým kanonem. Při postupu se pohybuje rychleji. On sám je vyzbrojen energo-mečem, který má při zteči dvojité Strength. Jednotkám Dark Angels v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička; jednotkám Ravenwing dovoluje provádět opravný hod na zásah bez ohledu na výsledek. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Je členem Inner Circle.

Sammael in Sableclaw (HQ) – Sammael jako člen posádky vylepšeného vznášedla Land Speeder, které je vyzbrojené dvojitým těžkým bolterem a dvojitým rotačním autokanonem. On sám je vyzbrojen energo-mečem, který má při zteči dvojité Strength. Jednotkám Dark Angels v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička; jednotkám Ravenwing dovoluje provádět opravný hod na zásah bez ohledu na výsledek. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Je členem Inner Circle.

Asmodai (HQ) – Hlavní Chaplain kapituly Dark Angels. Je vyzbrojen energo-palcátem, pistolí a velmi ničivými mučicími nástroji. Jednotkám Dark Angels v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Pěšákům a motocyklům Dark Angels ve stejném okruhu dává také bonus k Attacks. Nepřátelům v okruhu 6 palců snižuje Leadership. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Je členem Inner Circle.

Ezekiel (HQ) – Hlavní Librarian kapituly Dark Angels. Je vyzbrojen pistolí a mystickým mečem, který je ničivější proti psykerům. Psyker. Ovládá čtyři kouzla (jedno základní a tři Interromancy); v jednom kole může seslat dvě kouzla a dvě nepřátelská blokovat. Pokud v okruhu 6 palců od něj v boji zblízka padnou pěšáci a motocykly Dark Angels, dovoluje jim před smrtí provést ještě jeden poslední útok zblízka. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Je členem Inner Circle.


Úvod | Projekt Void © 2009-2021
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.076 vteřin