Codex: Dark Eldar, 5. edice

26.7.14 - Gediman - Komentáře (0)
Dnes je na řadě poslední Codex 5. edice, o kterém budu psát.
.
Codex: Dark Eldar, 5. edice


Temní eldaři jsou krutí a sadističtí obyvatelé města Commorragh nacházejícím se v hlubinách dimenze Webway. Zde se skrývají před vlivem boha Slaaneshe, který touží po eldarských duších, avšak jednou za čas provedou nájezd do materiálního vesmíru, aby nachytali nové otroky. Temní eldaři se vzdali používání psychických sil, aby svoji říši uchránili před ničivými silami Warpu. Některé jejich artefakty však obsahují uvězněné démony a esence psykerů, které tuto nevýhodu částečně kompenzují.

Zvláštní pravidla a výhody:

Power from Pain – Pokaždé, když jednotka zničí nějakého nepřítele (kromě vozidel), přidělí se k ní žeton. Jeden žeton dává schopnost ignorovat zranění. Dva žetony dávají navíc schopnost efektivnější zteče. Tři a více žetonů poskytují navíc imunitu proti strachu.

Combat Drugs – Některé jednotky mohou využít bojové drogy. Na začátku hry se hodem kostkou určí jedna zvláštní výhoda, kterou všechny tyto jednotky budou mít až do konce.

Night Vision – Armáda nemá žádné postihy během boje v noci.

Fleet – Převážná většina pěších jednotek se dokáže pohybovat mnohem rychleji.

Jednotky:

Kabalite Warriors (Troops), 5-20 – Základní jednotka zaměřená na střelbu. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Wyches (Troops), 5-15 – Základní jednotka zaměřená na boj zblízka. Je vybavena bojovými drogami. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Scourges (Fast Attack), 3-10 – Rychlá jednotka s křídly (funguje jako Jump Infantry) zaměřená na střelbu. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní.

Hellions (Fast Attack), 5-20 – Rychlá jednotka na vznášedlových plošinách (funguje jako Jump Infantry) zaměřená na boj zblízka. Je vybavena bojovými drogami. Umí uniknout z boje zblízka. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní.

Beastmasters (Fast Attack), 1-5 – Jednotka na vznášedlových plošinách (ale není to Jump Infantry). Každý Beastmaster v oddílu může být doprovázen skupinkou zvířat jednoho z těchto tří druhů: Khymerae je démonická šelma (1-5), Clawed Fiend je velké silné monstrum (1), Razorwing Flock je hejno zabijáckých ptáků (1-2).

Reavers (Fast Attack), 3-10 – Oddíl vznášedlových motocyklů. Je vybaven bojovými drogami. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní.

Ravager (Heavy Support) – Silně vyzbrojené vznášedlo zastávající úlohu tanku.

Talos Pain Engine (Heavy Support) – Biomechanické monstrum, které může být efektivní v boji zblízka i ve střelbě. Záleží na tom, jaká výzbroj se zvolí. Talos necítí strach.

Cronos Parasite Engine (Heavy Support) – Biomechanické monstrum, které je v boji o něco slabší, ovšem má schopnost z nepřátel vysávat životní energii. Jeho standardní zbraň funguje jako plamenomet, který když zabije nepřítele, přidá jeden žeton Power from Pain libovolné jednotce Temných eldarů v okolí (může to být i sám Cronos). Dodatečně může být vyzbrojen dvěma dalšími zbraněmi, které mají stejný efekt. První má vyšší dostřel a způsobuje výbuch, druhá je zbraň pro boj zblízka. Cronos necítí strach.

Razorwing Jetfighter (Heavy Support) – Stíhačka. Standardně je vyzbrojena čtyřmi raketami a několika podpůrnými zbraněmi. Výzbroj však může být vyměněna.

Voidraven Bomber (Heavy Support) – Bombardér. Standardně je vyzbrojen dvěma ničivými kanony a jednou bombou. Může nést i čtyři rakety různých typů.

Incubi (Elites), 3-10 – Elitní jednotka osobních strážců zaměřená na boj zblízka. Je vyzbrojená obouručním mečem. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní a zvláštních schopností. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Wracks (Elites), 3-10 – Výtvory Haemonculů, které fungují jako jejich asistenti a ochránci. Oddíl hru začíná s jedním žetonem Power from Pain. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k němu být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Grotesques (Elites), 3-10 – Velmi silná a odolná monstra stvořená Haemonculy. Pokud na začátku Movement fáze oddíl nemá velitele, může se vymknout kontrole a napadnout nejbližší jednotky, i přátelské. Oddíl hru začíná s jedním žetonem Power from Pain. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k němu být přidělen transportér Raider.

Mandrakes (Elites), 3-10 – Infiltrační jednotka zaměřená na boj zblízka. Může obsahovat velitele.

Harlequins (Elites), 5-10 – Oddíl tajemných Eldarů uctívajících boha Cegoracha. Oddíl je efektivní hlavně při boj zblízka. Může obsahovat jednoho Death Jestera (dobrý na střelbu), Shadowseera (psyker, který ovládá jednu unikátní schopnost) a/nebo Troupe Mastera (velitel oddílu).

Kabalite Trueborns (Elites), 3-10 – Elitní jednotka zaměřená na střelbu. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Hekatrix Bloodbrides (Elites), 3-10 – Elitní jednotka zaměřená na boj zblízka. Je vybavena bojovými drogami. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

The Court of the Archon (n/a), X – Doprovodný oddíl pro Archona. Za každého Archona (včetně Hrdinů) může armáda obsahovat jeden tento oddíl. Může se skládat z různých členů, takže může mít různé taktické využití: Lhamaean je vražedná kurtizána (1-2), Medusae je psycho-parazit schopný zabít několik nepřátel najednou (1-2), Sslyth je hadovitý osobní strážce a dobrý střelec (1-3), Ur-Ghul je zuřivé monstrum zaměřené na boj zblízka (1-5). Může k němu být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Venom (n/a) – Malý vznášedlový transportér s kapacitou 5 vojáků. Je vybaven štítem, který mu poskytuje vyšší odolnost.

Raider (n/a) – Velký vznášedlový transportér s kapacitou 10 vojáků.

Archon (HQ) – Vůdce Kabaly. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení.

Succubus (HQ) – Vůdkyně Wych kultu. Je vybavena bojovými drogami. Může si vybrat z několika zbraní a speciálního vybavení.

Haemonculus (HQ) – Sadistický vědec a experimentátor. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Hru začíná s jedním žetonem Power from Pain. Dovoluje nasadit oddíly Wracks jako Troops. Může být též upgradován na Haemonculus Ancient, který je silnější. Do jednoho HQ slotu se vejdou tři, ovšem jen jeden z nich může být Haemonculus Ancient.

Hrdinové:

Asdrubael Vect (HQ) – Archon, ten nejmocnější ze všech. Má větší šanci zranit Eldary a cizí Dark Eldary. Jednou z jeho zbraní je zvláštní artefakt, který mu za každého zabitého protivníka regeneruje jeden Wound. Může k němu být přidělen transportér Dais of Destruction, těžce vyzbrojený a opancéřovaný Raider. Hru musí začít v jeho přepravním prostoru, společně s devíti dalšími vojáky.

Lady Malys (HQ) – Slavná Archonka. Je imunní vůči psychickým silám, stejně jako oddíl, ke kterému se přidá. Je vyzbrojena posedlým mečem, který může provést dva bonusové útoky. Pokud při hodech na zásah těchto dvou útoků padnou dvě stejná čísla, meč mine a o tuto schopnost až do konce hry přijde. Malys také dovoluje hráči na začátku hry změnit startovní pozici až tří jednotek (to určí hod kostkou).

Drazhar, Master of Blades (HQ) – Vůdce Incubů. Je vyzbrojen dvěma meči. Necítí strach a nemůže být zabit automaticky. Může se přidat jen do oddílu Incubů, kterému poskytne imunitu proti strachu. Pokud je zasažen v boji zblízka a na Armour Save mu padne 6, může proti útočníkovi provést bonusový útok.

Lelith Hesperax (HQ) – Slavná Succuba. Velmi nebezpečná v boji zblízka - proti útokům zblízka má vysoký Invulnerable Save, její vlastní útok ignoruje Armour Save a navíc získává tolik bonusových útoků, kolik je rozdíl mezi její a nepřítelovou hodnotou Weapon Skill.

Urien Rakarth (HQ) – Mocný Haemonculus. Na začátku každého kola si zregeneruje jeden ztracený Wound. Dovoluje nasadit oddíly Wracks jako Troops a jakákoliv jednotka Grotesques může být díky němu upgradována na silnější. Hru začíná s jedním žetonem Power from Pain. Jeden další žeton přidá až třem oddílům (to určí hod kostkou) Wracks a/nebo Grotesques.

Duke Sliscus, the Serpent (HQ) – Pirátský kapitán. Je vybaven bojovými drogami. Na začátku hry musí být připojen k oddílu Kabalite Warriors nebo Kabalite Trueborns, kterému zvyšuje ničivost zbraní. Armádě dovoluje vylosovat dvě drogy a jednu z nich si vybrat. Všechna vozidla Raider, Ravager a Venom mohou být vysazena kamkoliv na bitevní pole.

Kheradruakh, the Decapitator (HQ) – Slavný Mandrake, který se vyznačuje čtyřmi pažemi. Je vyzbrojen mečem, který svůj cíl dokáže automaticky zabít. Hru musí začít v záloze, ale jakmile dorazí, může být vysazen kamkoliv na bitevní pole. Též si musí zvolit jednoho nepřátelského jednotlivce jako svoji hlavní kořist. Toho má pak větší šanci zasáhnout. Hru začíná s jedním žetonem Power from Pain.

Baron Sathonyx (HQ) – Slavný Hellion. Je vybaven vznášedlovou plošinou (funguje jako Jump Infantry), která při zteči zvyšuje jeho Strength. Může využívat lepší Cover Save, tuto výhodu poskytuje i oddílu, ke kterému se přidá. Pokud se přidá do oddílu Hellions, zvyšuje jim navíc šanci úspěšně proniknout nebezpečným terénem a zlepšuje jejich schopnost úniku z boje zblízka.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0135 vteřin