Codex: Dark Eldar, 7. edice

21.1.15 - Gediman - Komentáře (0)
Dnes je na řadě popis Codexu Temných eldarů 7. edice.
.
Codex: Dark Eldar, 7. edice


Temní eldaři jsou krutí a sadističtí obyvatelé města Commorragh nacházejícím se v hlubinách dimenze Webway. Zde se skrývají před vlivem boha Slaaneshe, který touží po eldarských duších, avšak jednou za čas provedou nájezd do materiálního vesmíru, aby nachytali nové otroky. Temní eldaři se vzdali používání psychických sil, aby svoji říši uchránili před ničivými silami Warpu. Některé jejich artefakty však obsahují uvězněné démony a esence psykerů, které tuto nevýhodu částečně kompenzují.

Zvláštní pravidla a výhody:

Power from Pain – Jednotky získávají v průběhu hry dodatečné zvláštní schopnosti. Na začátku každého kola (kromě prvního) získají jednu: ve druhém kole mohou ignorovat zranění, ve třetím kole mohou ignorovat zranění lépe, ve čtvrtém kole mají navíc při zteči vyšší sílu, v pátém kole navíc necítí strach a v šestém kole mohou navíc při zteči provést jeden další útok.

Combat Drugs – Některé jednotky mohou využít bojové drogy. Na začátku hry se hodem kostkou určí jedna zvláštní výhoda, kterou všechny tyto jednotky budou mít až do konce.

Night Vision – Armáda nemá žádné postihy během boje v noci.

Fleet – Převážná většina pěších jednotek se dokáže pohybovat mnohem rychleji.

Jednotky:

Kabalite Warriors (Troops), 5-20 – Základní jednotka zaměřená na střelbu. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Wyches (Troops), 5-15 – Základní jednotka zaměřená na boj zblízka. Je vybavena bojovými drogami. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Scourges (Fast Attack), 5-10 – Rychlá jednotka s křídly (funguje jako Jump Infantry) zaměřená na střelbu. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní.

Hellions (Fast Attack), 5-20 – Rychlá jednotka na vznášedlových plošinách (funguje jako Jump Infantry) zaměřená na boj zblízka. Je vybavena bojovými drogami. Umí uniknout z boje zblízka. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní.

Beastmasters (Fast Attack), 1-12 – Jednotka bojových zvířat. Může se skládat z různých členů, takže může mít různé taktické využití: Beastmaster je krotitel zvířat na vznášedlové plošině (ale není to Jump Infantry), Khymera je démonická šelma, Clawed Fiend je velké silné monstrum, Razorwing Flock je hejno zabijáckých ptáků.

Reavers (Fast Attack), 3-12 – Oddíl vznášedlových motocyklů. Je vybaven bojovými drogami. Umí uniknout z boje zblízka. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní.

Venom (Fast Attack) – Malý vznášedlový transportér s kapacitou 5 vojáků, přičemž rozměrnější vojáci zabírají více místa. Je vybaven štítem, který mu poskytuje vyšší odolnost.

Raider (Fast Attack) – Velký vznášedlový transportér s kapacitou 10 vojáků, přičemž rozměrnější vojáci zabírají více místa.

Razorwing Jetfighter (Fast Attack) – Stíhačka. Standardně je vyzbrojena čtyřmi raketami a několika podpůrnými zbraněmi. Výzbroj však může být vyměněna.

Talos Pain Engine (Heavy Support), 1-3 – Biomechanické monstrum, které může být efektivní v boji zblízka i ve střelbě. Záleží na tom, jaká výzbroj se zvolí. Talos dokáže ignorovat zranění a necítí strach.

Cronos Parasite Engine (Heavy Support), 1-3 – Biomechanické monstrum, které je v boji o něco slabší. Cronos dokáže ignorovat zranění a necítí strach. Jeho standardní zbraň funguje jako plamenomet. Dodatečně může být vybaven střelnou zbraní, která způsobuje výbuch, a hlavně také zařízením, které jemu a všem Temným eldarům v okolí zvyšuje pravděpodobnost úspěšné ignorace zranění (pokud schopnost ignorace zranění mají).

Ravager (Heavy Support) – Silně vyzbrojené vznášedlo zastávající úlohu tanku.

Voidraven Bomber (Heavy Support) – Bombardér. Standardně je vyzbrojen dvěma ničivými kanony a jednou bombou. Může nést i čtyři rakety různých typů.

Incubi (Elites), 3-10 – Elitní jednotka osobních strážců zaměřená na boj zblízka. Je vyzbrojená obouručními meči. Může obsahovat velitele, který je efektivnější proti početní přesile. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Wracks (Elites), 5-10 – Výtvory Haemonculů, které fungují jako jejich asistenti a ochránci. Oddíl dokáže ignorovat zranění. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní a vybavení. Může k němu být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Grotesques (Elites), 3-10 – Velmi silná a odolná monstra stvořená Haemonculy. Oddíl dokáže ignorovat zranění a je efektivnější v boji zblízka proti početní přesile. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k němu být přidělen transportér Raider.

Mandrakes (Elites), 3-10 – Infiltrační jednotka zaměřená na boj zblízka. U nepřátel vyvolává strach. Může obsahovat velitele.

Kabalite Trueborns (Elites), 5-20 – Elitní jednotka zaměřená na střelbu. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Hekatrix Bloodbrides (Elites), 5-15 – Elitní jednotka zaměřená na boj zblízka. Je vybavena bojovými drogami. Může obsahovat velitele, který si může vybrat z několika různých zbraní. Může k ní být přidělen transportér Raider nebo Venom.

Archon (HQ) – Vůdce Kabaly. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Může k němu být přidělen transportér Venom.

Succubus (HQ) – Vůdkyně Wych kultu. Je vybavena bojovými drogami. Může si vybrat z několika zbraní a speciálního vybavení.

Haemonculus (HQ) – Sadistický vědec a experimentátor. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Dokáže ignorovat zranění. On i jeho oddíl mají bonus Power from Pain o jedno kolo dříve.

Court of the Archon (HQ), 1-12 – Doprovodný oddíl pro Archona. Může se skládat z různých členů, takže může mít různé taktické využití: Lhamaean je vražedná kurtizána, Medusae je psycho-parazit schopný zabít několik nepřátel najednou, Sslyth je hadovitý osobní strážce a dobrý střelec, Ur-Ghul je zuřivé monstrum zaměřené na boj zblízka. Může k němu být přidělen transportér Raider nebo Venom. Za každého Archona v armádě lze pořídit jeden tento oddíl, který v takovém případě nezabírá žádný slot.

Hrdinové:

Drazhar (HQ) – Vůdce Incubů. Je vyzbrojen dvěma meči. Necítí strach, nemůže být zabit automaticky a v boji zblízka proti početní přesile je efektivnější. Může se přidat jen do oddílu Incubů, kterému poskytne vyšší Weapon Skill. Pokud mu v boji zblízka na zranění padne 6, může provést bonusový útok.

Lelith Hesperax (HQ) – Slavná Succuba. Velmi nebezpečná v boji zblízka - proti útokům zblízka má vysoký Invulnerable Save, její vlastní útok ignoruje Armour Save a proti početní přesile je ještě efektivnější. Když je v duelu, může provádět opravné hody na zásah a zranění.

Urien Rakarth (HQ) – Mocný Haemonculus. Dokáže velmi dobře ignorovat zranění a na konci každého kola má šanci jedno zranění si vyléčit. On a všechny přátelské jednotky v jeho okolí mají bonus Power from Pain o jedno kolo dříve.

Formace:

Kabalite Raiding Party - Tato formace se skládá z jednoho Archona, jednoho Court of the Archon, jednoho oddílu Incubi, jednoho oddílu Scourges, jednoho oddílu Hellions, jednoho Ravagera a šesti oddílů Kabalite Warriors. Court of the Archon, Incubi a Kabalite Warriors musejí mít transportéry Venom nebo Raider. Pokud se bojuje v noci, celá formace získává 6+ Cover Save (Troop jednotky mají 5+). Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits. Pokud je Warlordem zvolen Archon, celá formace má bonus Power from Pain o jedno kolo dříve. Tato výhoda funguje jen dokud je Archon naživu.

Realspace Raiders - Tato formace se skládá minimálně z jednoho HQ, dvou Troops a jednoho Fast Attack. Lze přidat až jedno další HQ, čtyři další Troops, tři Elites, pět Fast Attack a tři Heavy Support. Pokud se bojuje v noci, celá formace získává 6+ Cover Save (Troop jednotky mají 5+). Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0131 vteřin