Codex: Imperial Knights, 7. edice

13.6.15 - Gediman - Komentáře (0)
Nová edice codexu Imperiálních rytířů přináší další modely a konečně také upgrady, artefakty, Tactical Objectives a formace. Je zpracována mnohem lépe než předchozí verze.
.
Codex: Imperial Knights, 7. edice


Imperiální rytíř je rozměrné kráčedlo ovládané jedním speciálně vycvičeným pilotem. Je to už velmi stará technologie, která byla původně vyvinuta jako univerzální bojové vozidlo pro první lidské kolonisty. Rytíři bránili stanice a města před agresivními zvířaty i mimozemskými nájezdníky. Když se v galaxii objevily warpové bouře, kolonie byly odříznuty od Země a kontakt s nimi byl na dlouhou dobu ztracen. V tomto období na koloniích vznikaly aristokratické vlády tvořené právě piloty Rytířů, kteří měli mezi obyvatelstvem velké uznání a obdiv. Dnes je jedna část rytířských rodů spojena s imperiální centrální vládou, druhá část udržuje vztahy s Adeptus Mechanicus. Existují ale i nezávislí potulní piloti, kteří se nechávají najímat jako žoldnéři.

Zvláštní pravidla a výhody:

Lord of War – Rytíři jsou super-těžká kráčedla, jejich klasifikace je Lord of War.

Ion Shield – Rytíři jsou chráněni iontovým štítem. Na začátku každé nepřátelské Shooting fáze si hráč vybere, jakou stranu rytíře chrání (příď, levobok, pravobok nebo záď). Při útoku na tuto stranu je Rytíř lépe chráněn, získá Invulnerable Save 4+. Nicméně štít chrání jen proti střeleckým útokům.

Jednotky:

Knight Paladin – Rytíř zaměřený na boj na dlouhé vzdálenosti. Je vyzbrojen rychlopalným dělostřeleckým kanonem a obřím řetězovým mečem (Destroyer Weapon). Sekundárními zbraněmi jsou dva těžké kulomety. Meč může vyměnit za obří ruku (Destroyer Weapon), jeden kulomet může vyměnit za melta-pušku. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Errant – Rytíř zaměřený na boj na krátké vzdálenosti. Je vyzbrojen melta-kanonem (zbraň efektivní proti vozidlům) a obřím řetězovým mečem (Destroyer Weapon). Sekundární zbraní je těžký kulomet. Meč může vyměnit za obří ruku (Destroyer Weapon), kulomet může vyměnit za melta-pušku. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Warden – Rytíř zaměřený na boj na krátké vzdálenosti. Je vyzbrojen rotačním kanonem (zbraň efektivní proti pěchotě) a obřím řetězovým mečem (Destroyer Weapon). Sekundárními zbraněmi jsou těžký kulomet a plamenomet. Meč může vyměnit za obří ruku (Destroyer Weapon), kulomet může vyměnit za melta-pušku. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Gallant – Rytíř specializovaný na boj z blízka. Je vyzbrojen obřím řetězovým mečem (Destroyer Weapon) a obří rukou (Destroyer Weapon). Sekundární zbraní je těžký kulomet. Kulomet může vyměnit za melta-pušku. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Crusader – Rytíř specializovaný na střelbu. Je vyzbrojen rotačním kanonem (zbraň efektivní proti pěchotě) a melta-kanonem (zbraň efektivní proti vozidlům). Sekundárními zbraněmi jsou těžký kulomet a plamenomet. Kulomet může vyměnit za melta-pušku. Melta-kanon může vyměnit za rychlopalný dělostřelecký kanon a druhý kulomet. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Formace:

Exalted Court – Tato formace se skládá z pěti Rytířů v libovolné kombinaci. Všichni z formace jsou charaktery (mohou si nakoupit artefakty). Jejich Weapon Skill a Ballistic Skill jsou zvýšeny o 1. Jeden člen formace musí být zvolen za High Kinga či Princepse (nemá to žádný zvláštní efekt; první je hodnost Rytíře loajálního centrální vládě, druhá je hodnost Rytíře ve službách Adeptus Mechanicus). Jeho Weapon Skill a Ballistic Skill jsou zvýšeny o 2 a jeho iontový štít je silnější o jeden bod. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits. Navíc, pokud bojuje v duelu, může provádět opravný hod na zásah.

Baronial Court – Tato formace se skládá ze tří až pěti Rytířů v libovolné kombinaci. Jeden člen formace musí být zvolen za Barona, což je charakter (může si nakoupit artefakty). Jeho Weapon Skill a Ballistic Skill jsou zvýšeny o 1. Pokud Rytíři stojí v těsné blízkosti u sebe, jejich iontový štít je silnější na přídi. Baron a všichni Rytíři v jeho blízkosti mohou provádět protizteč a vést obrannou palbu. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits. Navíc, pokud bojuje v duelu, může provádět opravný hod na zásah.

Tripartite Lance – Tato formace se skládá z jednoho Knight Warden, jednoho Knight Gallant a jednoho Knight Crusader. Celá formace tvoří dohromady jediný oddíl, každý Rytíř poskytuje oddílu speciální efekt. Warden způsobuje, že Rytíři dokáží střelbou snadněji zasáhnout kryjící se cíle. Gallant způsobuje, že Rytíři mají ničivější zteč. Crusader způsobuje, že Rytíři mohou provádět opravný hod na zásah při střelbě ze zbraní způsobujících výbuch (kanony, raketomety…).

Gallant Lance – Tato formace se skládá ze tří Knight Gallant. Pohybuje se rychleji a dokáže provádět efektivnější zteč. Při hodu na určení vzdálenosti zteče je možné provést opravný hod.

Skyreaper Lance – Tato formace se skládá ze tří Rytířů v libovolné kombinaci. Všichni musejí být vyzbrojení protiletadlovým autokanonem. Mohou snadněji zasáhnout a poškodit letecké cíle.

Household Detachement – Tato formace se skládá ze tří až pěti Rytířů v libovolné kombinaci. Mají možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem (pakliže protivník též nemá tuto schopnost). Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits. Warlord je Baron, tedy charakter (může si nakoupit artefakty), a jeho Weapon Skill a Ballistic Skill jsou zvýšeny o 1. Navíc, pokud bojuje v duelu, může provádět opravný hod na zásah.

Oathsworn Detachement – Tato formace se skládá z jednoho až tří Rytířů v libovolné kombinaci. Nemůže být vybrána jako primární armáda (nemůže z ní pocházet Warlord), hodí se tedy pouze jako spojenec jiné armády.


Úvod | Projekt Void © 2009-2022
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0119 vteřin