Codex: Skitarii, 7. edice

3.5.15 - Gediman - Komentáře (0)
Další codexová novinka. Armáda Adeptus Mechanicus se před nějakou dobou sice již objevila v herní sérii Horus Heresy od Forge Worldu, ale teprve nyní je i v klasickém W40k.
.
Codex: Skitarii, 7. edice


Legie Skitariů tvoří základní ozbrojené síly Adeptus Mechanicus, imperiální organizace, která zajišťuje veškerý výzkum a výrobu vyspělých technologií. Skitariové jsou kyborgové bez emocí, jejichž těla jsou dokonale adaptována pro válku. Díky četným implantátům dokáží přežít i ničivé zásahy a snadno se pohybovat obtížným terénem. Do boje nesou pokročilé zbraně a další zařízení, ke kterému žádná jiná ozbrojená síla Impéria nemá přístup. Bitevní koordinaci zajišťuje bezdrátová počítačová síť, takže jejich velitelé nemusí být na bitevním poli osobně přítomni. Hlavním úkolem Skitariů je bránit planety Adeptus Mechanicus, jejich obrovské továrny a laboratorní komplexy. Jsou však také vysíláni na mise do vesmíru, aby shromažďovali cenná data o nepřátelích Impéria.

Zvláštní pravidla a výhody:

Doctrina Imperatives – Na začátku Movement fáze si hráč může vybrat bonus, který se aplikuje na celou armádu. Může to být jeden ze tří stupňů Protector Imperatives, které zvyšují Ballistic Skill, nebo jeden ze tří stupňů Conqueror Imperatives, které zvyšují Weapon Skill. První stupeň dává + 1, druhý stupeň + 2 a – 1 od opačného atributu, a třetí stupeň + 3 a – 2 od opačného atributu. Bonus trvá až do začátku příštího kola a lze použít jen jednou za hru.

Feel No Pain – všichni pěší vojáci dokáží ignorovat zranění.

Jednotky:

Skitarii Vanguard (Troops), 5-10 – Základní jednotka. Tito vojáci jsou vyzbrojení smrtícími radiačními zbraněmi. Oni sami jsou obklopeni radiací, která nepřátelům v boji zblízka snižuje odolnost.

Skitarii Rangers (Troops), 5-10 – Lepší základní jednotka. Tito vojáci jsou stopaři-lovci, kteří nepřátele zabíjí z velké vzdálenosti pomocí přesných pušek. Snadno pronikají těžkým terénem.

Sydonian Dragoons (Fast Attack), 1-6 – Jezdci na kráčedlech Ironstrider. Mohou být vyzbrojeni buď na střelbu (puška) nebo na boj zblízka (elektrické kopí). Vytvářejí kolem sebe kouřovou clonu, která je pomáhá krýt. Dokáží se velmi rychle pohybovat. Všem jednotkám v jejich blízkosti, které jsou pod efektem Doctrina Imperatives, dávají bonus k Leadership.

Ironstrider Ballistarii (Heavy Support), 1-6 – Kráčedla Ironstrider vyzbrojená těžkými zbraněmi: dvojitým autokanonem nebo dvojitým laserovým kanonem. Jejich střelba je velmi přesná. Dokáží se velmi rychle pohybovat. Všem jednotkám v jejich blízkosti, které jsou pod efektem Doctrina Imperatives, dávají bonus k Leadership.

Onager Dunecrawlers (Heavy Support), 1-3 – Oddíl kráčejících tanků, které mohou nést různé zbraně: zaměřené na boj proti pěchotě, vozidlům či letounům. Snadno pronikají těžkým terénem, ale pohybují se pomalu. Všem jednotkám v jejich blízkosti, které jsou pod efektem Doctrina Imperatives, dávají bonus k Leadership. Tanky jsou vybaveny štítem, který jim poskytuje vyšší odolnost. Síla štítu se dále zvyšuje, pokud jsou blízko u sebe. Mohou být také vybaveny mechanickou paží, díky které mají na konci každého kola šanci sami si opravit jedno poškození.

Sicarian Ruststalkers (Elites), 5-10 – Elitní kybernetičtí vrazi. Jsou zaměření na boj zblízka, provádí efektivnější zteče. Nesou také paralyzační granáty efektivní proti živým cílům i vozidlům. Dokáží se rychle pohybovat.

Sicarian Infiltrators (Elites), 5-10 – Elitní kybernetičtí průzkumníci. Jsou schopni boje zblízka i střelby a umí se infiltrovat. Kolem sebe vytvářejí rušivé pole, které nepřátelům snižuje Weapon Skill, Ballistic Skill, Initiative a Leadership. Dokáží se rychle pohybovat.

Formace:

Battle Maniple – Tato formace se skládá z jednoho oddílu Skitarii Vanguard, Skitarii Rangers, Sicarian Ruststalkers, Sicarian Infiltrators, Onager Dunecrawlers a Sydonian Dragoons nebo Ironstrider Ballistarii. Jednotky v blízkosti Onager Dunecrawler mají bonus k Leadership. Všechny jednotky formace mohou být nasazeny jako předsunutý průzkum a pohybují se rychleji. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits. Navíc má vyšší šanci zasáhnout a zranit.

War Cohort – Tato formace se skládá ze tří formací Battle Maniple. Hráči dovoluje jednou za hru znovu použít výhodu Doctrina Imperatives, kterou již použil. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits. Navíc má vyšší šanci zasáhnout a zranit.

Sicarian Killclade – Tato formace se skládá ze tří oddílů Sicarian Ruststalkers a jednoho oddílu Sicarian Infiltrators. Sicarian Infiltrators mají zdvojnásoben dosah svého rušivého pole. Jednou za hru (kromě prvního kola) mohou jednotky z této formace běžet a ztečovat během stejného kola.

Ironstrider Cavaliers – Tato formace se skládá ze dvou oddílů Sydonian Dragoons a jednoho oddílu Ironstrider Ballistarii. Formace musí hru začínat v záloze. Na příchod ze zálohy se hází na začátku každého kola a pro celou formaci dohromady. Formace má možnost přijít na bitevní pole z jednoho z okrajů herního stolu. Hráč může provést opravný hod při výběru z jakého okraje to bude. Na začátku hry si stanoví jednoho nepřátelského velitele či jednotlivce, mají vyšší šanci ho zranit. Jednotka může bez problémů střílet skrz jinou jednotku stejné formace.

Skitarii Maniple – Tato formace se skládá minimálně ze dvou Troops. Lze přidat až šest dalších Troops, čtyři Elites, dva Fast Attack, čtyři Heavy Support a jedno Fortification. Všechny jednotky formace mohou být nasazeny jako předsunutý průzkum a pohybují se rychleji. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits. Navíc má vyšší šanci zasáhnout a zranit.


Úvod | Projekt Void © 2009-2022
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0136 vteřin