Codex: Space Marines, 7. edice

19.7.15 - Gediman - Komentáře (0)
Nový codex Vesmírných mariňáků přináší nový design desek a rovných 200 stránek obsahu, což je rekordní počet.
.
Codex: Space Marines, 7. edice


Vesmírní mariňáci jsou geneticky upravení super-vojáci oblečení v odolných energobrněních a vyzbrojení ničivými zbraněmi. Jsou to nejlepší válečníci, jaké má Impérium k dispozici, legendární Andělé smrti. Dokáží zvítězit nad mnohonásobnou přesilou a skolit i ty nejmocnější protivníky. Vesmírní mariňáci jsou rozdělení do kapitul, což jsou plně soběstačná bratrstva. Každá kapitula má vlastní taktiku a tradice, vlastní název, heraldiku a barvu brnění. Jejich počet je však poměrně malý, takže nemohou být všude. Zaměřují se jen na ty nejvýznamnější operace a chirurgicky přesné útoky, zatímco hlavní frontové boje přenechávají ostatním imperiálním složkám. Tento Codex pokrývá ty kapituly, jejichž formace a výzbroj odpovídají standardům, tedy Ultramarines, Imperial Fists, Iron Hands, Raven Guard, White Scars, Salamanders a jejich nástupnické kapituly.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear – Většina vojáků má standardní mariňáckou výhodu: jsou imunní vůči strachu, lépe se vypořádají se zlomenou morálkou a nemohou být rozprášeni po prohraném boji zblízka.

Combat Squads – Většina vojáků má standardní mariňáckou výhodu: oddíl o deseti mužích se může na začátku hry rozdělit na dva pětičlenné.

Combat Doctrines – Některé jednotky či formace poskytují armádě výhodu bitevních doktrín. Hráč může doktrínu aktivovat na začátku kola, vydrží po celou příslušnou fázi. Každá doktrína je na jedno použití, ale díky kombinování jich lze získat více. Existují tři typy: Tactical Doctrine zvyšuje efektivitu střelby a boje zblízka (pro Tactical Squad lepší), Assault Doctrine zvyšuje efektivitu boje zblízka (pro Assault Squad, Bike Squad, Attack Bike Squad a Centurion Assault Squad lepší) a Devastator Doctrine zvyšuje efektivitu střelby (pro Devastator Squad a Centurion Devastator Squad lepší).

Chapter Tactics – Hráč si vybere kapitulu každé své jednotky, aby jí mohl určit zvláštní pravidla. Pokud jednotku nabarvil jako některou z uvedených kapitul, není co řešit. Pokud ji nabarvil jako některou z nástupnických kapitul, pak musí určit, z jaké uvedené kapituly vychází. Velká část oficiálních nástupnických kapitul má toto určeno. Pokud to určeno není nebo pokud si hráč vymyslel svoji vlastní kapitulu, jednoduše si nějaké pravidlo sám vybere. Na výběr je z následujících pravidel (vztahují se jen na pěšáky, motocykly a dreadnoughty):

--- Ultramarines --- Vojáci mají k dispozici jedno použití každé ze tří Combat Doctrines.

--- White Scars --- Vojáci mohou uniknout z boje zblízka a dokáží běžet rychleji. Jednotky na motocyklech lépe pronikají terénem, jsou odolnější a silnější ve zteči.

--- Imperial Fists --- Vojáci jsou ničivější proti budovám a bolterovými zbraněmi střílejí efektivněji. Jednotky Devastator Squad a Centurion Devastator Squad jsou také ničivější proti vozidlům.

--- Iron Hands --- Vojáci mohou ignorovat zranění. Jednotlivci mají na konci každého kola šanci vyléčit si jedno zranění (toto pravidlo se vztahuje i na vozidla). Techmarines jsou schopni provádět efektivnější opravy.

--- Salamanders --- Vojáci mohou ignorovat zranění způsobená plamenomety a jejich vlastní plamenomety jsou efektivnější. Jednotlivci si mohou zdarma upgradovat jednu libovolnou zbraň na efektivnější.

--- Raven Guard --- Vojáci, kteří nezačínají hru uvnitř transportéru, se až do začátku druhého kola mohou lépe ukrývat. Je také větší šance, že v prvním kole budou platit pravidla pro noc. Vojáci s tryskovými batohy mohou své batohy použít během Movement i Assault fáze toho samého kola a jsou efektivnější ve zteči.

--- Black Templars --- Vojáci se pohybují rychleji a jsou odolnější proti psychickým silám. Pokud utrpí ztráty následkem střelby, až do konce kola bude jejich zteč efektivnější a získají též schopnost vést protizteč. Armáda nemůže nasadit Librariany. Ačkoliv jsou Black Templars nástupnickou kapitulou Imperial Fists, z pohledu pravidel jsou považováni za „původní“ kapitulu.

Někteří Hrdinové poskytují výhody mariňákům ze své kapituly. Výhody však platí i pro mariňáky z nástupnických kapitul, které z uvedené kapituly vychází (ať už je to oficiální informace, nebo si to vybral sám hráč).

Jednotky:

Tactical Squad (Troops), 5-10 – Základní jednotka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Scout Squad (Troops), 5-10 – Oddíl mariňáckých noviců, který se zaměřuje na průzkum a infiltraci. Může být vyzbrojen různými zbraněmi (boltery, meče, brokovnice, ostřelovací pušky) a přizpůsoben tak na různé taktiky. Může k němu být přiděleno vznášedlo Land Speeder Storm.

Crusader Squad (Troops), 5-10 – Specifická jednotka kapituly Black Templars. Jednotka může obsahovat velitele (standardně ho nemá) a je možné k ní připojit až tolik Neophytů v lehkém brnění (mohou být vyzbrojeni brokovnicemi), kolik je v oddíle Crusaderů. Celý oddíl lze přezbrojit na boj zblízka. Může k němu být přidělen transportér Rhino, Razorback, Land Raider Crusader nebo Drop Pod.

Assault Squad (Fast Attack), 5-10 – Úderná jednotka zaměřená na boj zblízka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod. A nebo může být vybavena tryskovými batohy.

Bike Squad (Fast Attack), 3-8 – Oddíl motocyklů. Je možné k němu připojit jeden Attack Bike s těžkou zbraní. Pokud je oddíl nasazen v armádě, která obsahuje alespoň jednoho Vesmírného mariňáka-individualistu na motocyklu, klasifikace oddílu je změněna na Troops.

Attack Bike Squad (Fast Attack), 1-3 – Oddíl motocyklů s těžkými zbraněmi.

Scout Bike Squad (Fast Attack), 3-10 – Oddíl mariňáckých noviců na motocyklech, které jim poskytují vyšší mobilitu.

Land Speeder Storm (Fast Attack) – Větší průzkumné vznášedlo, které funguje jako transportér až pro 5 Scoutů. Je vyzbrojené raketometem, který střílí oslepující rakety. Postižené cíle mají Weapon Skill a Ballistic Skill zredukovaný na 1 až do konce příštího kola. Má také rušičku, která nepřátelům komplikuje Deep Strike.

Land Speeders (Fast Attack), 1-3 – Oddíl lehkých vznášedel Land Speeder. Může se skládat ze tří typů, v libovolné kombinaci: standardního s jednou zbraní, těžkého se dvěma zbraněmi (Tornado) a raketometného (Typhoon). Pokud oddíl obsahuje tři vznášedla, umí se pohybovat mnohem rychleji.

Rhino (Fast Attack) – Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor a Centuriony.

Razorback (Fast Attack) – Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor a Centuriony.

Drop Pod (Fast Attack) – Výsadková kapsle s kapacitou 10 vojáků nebo jeden Dreadnought či Thunderfire Cannon. Jakmile dosedne, je už nehybná. Je ozbrojená, takže může alespoň poskytovat palebnou podporu.

Stormtalon Gunship (Fast Attack) – Bitevní letoun vyzbrojený dvěma různými těžkými zbraněmi. Může provádět nálety. Pokud je v letovém režimu, umí se pohybovat mnohem rychleji. Pokud je ve vznášecím režimu, může snadněji provádět úhybné manévry.

Devastator Squad (Heavy Support), 5-10 – Těžká střelecká jednotka. Může k ní být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Centurion Devastator Squad (Heavy Support), 3-6 – Mariňáci oblečení v rozměrných bitevních oblecích, které jim dovolují používat ničivé zbraně, ale zároveň omezují jejich pohyblivost. V Shooting fázi mohou vystřelit ze všech zbraní najednou. Jsou vyzbrojeni primárně na střelbu. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Thunderfire Cannons (Heavy Support), 1-3 – Dělostřelecké zbraně, které mají tři režimy střelby: povrchová exploze (vysoká ničivost), exploze ve vzduchu (ignoruje Cover Save) a podzemní exploze (komplikuje pohyb). Jsou obsluhovány Techmariny s postroji Servo-harness, které jim poskytují dvě silné mechanické paže a dvě přídavné střelné zbraně. Pokud je Thunderfire Cannon (včetně obsluhy) v oddíle sám, může k němu být přidělen Drop Pod.

Predators (Heavy Support), 1-3 – Bojové tanky vyzbrojené buď autokanonem (efektivní proti pěchotě) nebo dvojitým laserovým kanonem (efektivní proti vozidlům). Pokud oddíl obsahuje tři tanky, je efektivnější proti vozidlům a monstrům.

Whirlwinds (Heavy Support), 1-3 – Dělostřelecké raketomety. Pokud oddíl obsahuje tři vozidla, raketomety jsou ničivější a efektivnější proti pěchotě.

Vindicators (Heavy Support), 1-3 – Samohybná obléhací děla. Velmi ničivá proti hordám pěchoty. Pokud oddíl obsahuje tři vozidla, může provést jeden společný útok, který způsobuje obrovskou explozi a ignoruje Cover Save.

Hunters (Heavy Support), 1-3 – Protiletadlové dělostřelectvo. Každé vozidlo je vyzbrojené velkým raketometem, který vypouští inteligentní naváděné střely. Když střela mine, může cíl zasáhnout v příští Shooting fázi. Pokud oddíl obsahuje tři vozidla, střela má na pozdější zásah vyšší šanci.

Stalkers (Heavy Support), 1-3 – Protiletadlové dělostřelectvo. Každé vozidlo je vyzbrojené dvěma rychlopalnými kanony, které mají dva režimy střelby: střelba na jeden cíl (vyšší pravděpodobnost zásahu) nebo střelba na dva cíle. Pokud oddíl obsahuje tři vozidla, střelba ignoruje Cover Save.

Land Raider (Heavy Support) – Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků a Centurioni místa tří vojáků. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní.

Land Raider Crusader (Heavy Support) – Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků a Centurioni místa tří vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu.

Land Raider Redeemer (Heavy Support) – Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků a Centurioni místa tří vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety.

Stormraven Gunship (Heavy Support) – Výsadkový letoun se silnou výzbrojí. Může nést 12 vojáků (přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků a Centurioni místa tří vojáků) a jednoho Dreadnoughta.

Sternguard Veteran Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci z První kompanie, kteří se zaměřují na střelbu. Jejich boltery mohou střílet čtyři typy speciální munice. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod.

Vanguard Veteran Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci z První kompanie, kteří se zaměřují na boj zblízka. Mohou provést zteč proti dvěma různým jednotkám bez postihu. Při zteči se dokáží pohybovat rychleji. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod. A nebo mohou být vybaveni tryskovými batohy.

Legion of the Damned (Elites), 5-10 – Záhadní mariňáci zahalení v plamenech, kteří přichází na pomoc v těch nejtěžších chvílích. Nepatří pod žádnou kapitulu. Hru začínají v záloze, mohou být vysazeni kamkoliv na bitevní pole. Šance, že se při tom odchýlí, je snížena. Mají vysoký Invulnerable Save, jejich střelba ignoruje Cover Save a pohybují se pomalu. U nepřátel vyvolávají strach, sami strach necítí. K jejich oddílu se nemůže připojit nikdo další.

Centurion Assault Squad (Elites), 3-6 – Mariňáci oblečení v rozměrných bitevních oblecích, které jim dovolují používat ničivé zbraně, ale zároveň omezují jejich pohyblivost. V Shooting fázi mohou vystřelit ze všech zbraní najednou. Jsou však vyzbrojeni primárně na boj zblízka. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Terminator Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci z První kompanie oblečení v brnění Terminátor. Jsou vyzbrojeni na střelbu. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Terminator Assault Squad (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci z První kompanie oblečení v brnění Terminátor. Jsou vyzbrojeni na boj zblízka, nemají žádné střelné zbraně. Může k nim být přidělen kterýkoliv typ Land Raidera.

Command Squad (Elites), 5 – Doprovodný oddíl pro velitele. Může obsahovat též polního lékaře, vlajkonoše a šermířského šampióna. Může k němu být přidělen transportér Rhino, Razorback nebo Drop Pod. Nebo může být vybaven motocykly.

Honour Guard (Elites), 3-10 – Doprovodný oddíl pro Vůdce kapituly. Obsahuje šermířského velmistra, ale kromě něj může mít také vlajkonoše. Může k němu být přidělen transportér Rhino, Razorback, Land Raider nebo Drop Pod.

Dreadnoughts (Elites), 1-3 – Kráčedla, která lze vyzbrojit dvěmi různými zbraněmi. Pokud je Dreadnought v oddíle sám, může k němu být přidělen Drop Pod.

Venerable Dreadnoughts (Elites), 1-3 – Elitní kráčedla, která lze vyzbrojit dvěmi různými zbraněmi. Oproti základním Dreadnoughtům mají lepší Weapon Skill a Ballistic Skill a jsou o něco odolnější. Pokud je Venerable Dreadnought v oddíle sám, může k němu být přidělen Drop Pod.

Ironclad Dreadnoughts (Elites), 1-3 – Kráčedla specializovaná na ničení tanků a opevnění. Mají silnější pancéřování a mohou být vybavena různými protitankovými a obléhacími zbraněmi. Snadněji pronikají těžkým terénem. Pokud je Ironclad Dreadnought v oddíle sám, může k němu být přidělen Drop Pod.

Captain (HQ) – Kapitán kompanie. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem. Může být upgradován na Chapter Mastera, vůdce kapituly. Ten může jednou za hru přivolat orbitální bombardování.

Chaplain (HQ) – Kněz vyzbrojený silnou zbraní na boj zblízka. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Librarian (HQ) – Psyker Mastery Level 1, ovládá psychické síly Biomancy, Pyromancy, Telepathy, Telekinesis, Divination a Daemonology. Mastery Level může být zvýšen na 2. Je vybaven Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Techmarine (HQ) – Opravář a polní technik. Je vybaven mechanickou paží. Místo ní může být vybaven postrojem Servo-harness, který mu poskytne dvě silné mechanické paže a dvě přídavné střelné zbraně. Může být též vybaven motocyklem. Může být doprovázen skupinkou až pěti servitorů, která mu asistuje v práci a brání ho.

The Emperor’s Champion (HQ) – Šermířský mistr kapituly Black Templars. Je vyzbrojen ničivým mečem a oblečen v odolném brnění, které mu též poskytuje vysoký Invulnerable Save. Necítí strach. Musí dávat a přijímat výzvy. Když bojuje v duelu, má vyšší šanci zasáhnout a také šanci automaticky zabít. Je považován za Hrdinu, takže na bitevním poli může být jen jeden.

Hrdinové:

Marneus Calgar (Lord of War) – Vůdce kapituly Ultramarines. Pokud je Warlordem armády, může si sám vybrat Warlord Trait a poskytuje jedno použití jedné ze tří Combat Doctrines, efekt má na mariňáky z kapituly Ultramarines. Jednou za hru může přivolat orbitální bombardování. Nemůže být zabit automaticky. Je vyzbrojen energopěstmi s integrovanými boltery. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost.

Captain Sicarius (HQ) – Kapitán Druhé kompanie kapituly Ultramarines. Jeden oddíl Tactical Squad z kapituly Ultramarines může být díky němu zdarma vylepšen o jednu ze čtyř zvláštních schopností. Je vyzbrojen mečem, se kterým dokáže provést speciální výpad. Je to sice jen jeden útok, ale má vyšší Strength a protivníka může automaticky zabít. Sicarius též zvyšuje šanci na brzký příchod posil, dokáže provádět efektivnější zteč a ignorovat zranění.

Chief Librarian Tigurius (HQ) – Hlavní Librarian kapituly Ultramarines. Psyker Mastery Level 3, ovládá psychické síly Biomancy, Divination, Pyromancy, Telekinesis, Telepathy a Daemonology. Pokud se hráči nezamlouvají nějaká vylosovaná kouzla, může si pro každé z nich hodit kostkou ještě jednou. Je vybaven ničivou Force zbraní a vylepšenou verzí zařízení Psychic Hood, která mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám a zvyšuje šanci úspěšně použít jeho vlastní. Hráči také dává možnost hodit znovu na příchod posil a to pokud hod neuspěl (posily v daném kole nepřijdou) nebo i uspěl (posily v daném kole přijdou, ale je to dříve, než se hráči hodí).

Chaplain Cassius (HQ) – Hlavní Chaplain kapituly Ultramarines. Je vyzbrojen silnou zbraní na boj zblízka a bolterem, který střílí jedovaté projektily a má integrovaný plamenomet. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. Dokáže ignorovat zranění. Má vyšší šanci zasáhnout a zranit Tyranidy.

Sergeant Telion (HQ) – Slavný Scout kapituly Ultramarines. Je to efektivní střelec vyzbrojený ostřelovacím bolterem. Pokud v Shooting fázi nestřílí ani neběží, může vybrat jednoho vojáka ze svého oddílu, který může použít jeho Ballistic Skill. Může se přidat pouze do Scout Squad.

Sergeant Chronus (HQ) – Slavný tankový velitel kapituly Ultramarines. Funguje jako upgrade pro kterýkoliv tank, který tímto získá lepší Ballistic Skill a šanci opravit si na konci každého kola jedno poškození. Též ignoruje efekty paralyzované a omráčené posádky. Když má být tank zničen, Chronus z něj může vyskočit. Tehdy se z něj stane pěšák, v jehož výzbroji je mechanická paže.

Kor’sarro Khan (HQ) – Kapitán Třetí kompanie kapituly White Scars. Pokud je Warlordem armády, všichni mariňáci z kapituly White Scars na motocyklech a všechny transportéry mohou provést předsunutý průzkum. Je vyzbrojen mečem, který protivníka může automaticky zabít. Dokáže provádět efektivnější zteč. Pokud v duelu zabije nepřátelského Warlorda, může vydělat jeden až tři vítězné body. Může být vybaven motocyklem, se kterým dokáže také provádět efektivnější zteče.

Vulkan He’stan (HQ) – Potulný kapitán kapituly Salamanders, který není přiřazen k žádné kompanii. Pokud je Warlordem armády, všechny melta-zbraně jsou efektivnější. Je vyzbrojen rukavicí s těžkým plamenometem (dává výhody v boji zblízka) a ničivým kopím. Je oblečen v brnění, které mu poskytuje vysoký Invulnerable Save.

Shadow Captain Shrike (HQ) – Kapitán Třetí kompanie kapituly Raven Guard. Je to schopný infiltrátor vybavený tryskovým batohem (Jump Infantry). Během svého nasazení na bitevní pole může být přiřazen jen k oddílu taktéž vybavenému tryskovými batohy. V jeho výzbroji jsou ničivé drápy, takže je zaměřen hlavně na boj zblízka.

Captain Lysander (HQ) – Kapitán První kompanie kapituly Imperial Fists. Pokud je Warlordem armády, všichni mariňáci z kapituly Imperial Fists v jeho blízkosti mohou provádět opravné hody na morálku. Jeho jedinou zbraní je velmi ničivé kladivo. Je vybaven štítem a oblečen v brnění Terminátor, takže má vysokou odolnost. Navíc nemůže být zabit automaticky.

Pedro Kantor (HQ) – Vůdce kapituly Crimson Fists, která je nástupnickou kapitulou Imperial Fists. Všichni mariňáci mají vyšší šanci zasáhnout i zranit Orky a titíž mariňáci v jeho blízkosti mají navíc bonus k Attacks. Jednou za hru může přivolat orbitální bombardování. Je vyzbrojen energopěstí a rychlopalným bolterem. Jednotky Sternguard Veteran Squad mohou díky němu obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem (pakliže protivník též nemá tuto schopnost).

High Marshal Helbrecht (HQ) – Vůdce kapituly Black Templars. Jednou za hru může na začátku Assault fáze všem mariňákům z kapituly Black Templars poskytnout rychlejší pohyb a vyšší šanci zasáhnout protivníka v boji zblízka. Je vyzbrojen mečem, který zvyšuje efektivitu jeho zteče.

Chaplain Grimaldus (HQ) – Hlavní Chaplain kapituly Black Templars. Je vyzbrojen silnou zbraní na boj zblízka. Necítí strach, má pevnou morálku a vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka. Tutéž výhodu dává i všem mariňákům z kapituly Black Templars v okolí. Na konci každého kola má šanci vyléčit si jedno zranění. Do boje může být doprovázen oddílem až pěti Cenobyte Servitorů. Ti všem mariňákům z kapituly Black Templars v okolí dávají možnost ignorovat zranění.

Formace:

Battle Demi-company (Core) – Tato formace se skládá z jednoho Captaina nebo Chaplaina (může to být i Hrdina), až jedné Command Squad, tří Tactical Squad, jedné Assault Squad, Bike Squad, Attack Bike Squad, oddílu Land Speeders nebo Centurion Assault Squad, jedné Devastator Squad nebo Centurion Devastator Squad a až jednoho oddílu Dreadnoughts, Ironclad Dreadnoughts nebo Venerable Dreadnoughts. Jednotky mají možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem (pakliže protivník též nemá tuto schopnost). Formace poskytuje jedno použití Tactical Doctrine, efekt má na všechny její členy.

Reclusiam Command Squad (Command) – Tato formace se skládá z jednoho Chaplaina (může to být i Chaplain Cassius) a jedné Command Squad, která musí mít k dispozici transportér Razorback. Chaplain musí být připojen ke Command Squad a nemůže ji opustit. Vojáci z této formace dokáží běžet rychleji. Všichni mariňáci v okolí Chaplaina mají vyšší šanci zasáhnout v prvním kole boje zblízka.

Librarius Conclave (Command) – Tato formace se skládá ze tří až pěti Librarianů (může mezi nimi být i Chief Librarian Tigurius). Na začátku Psychic fáze lze vybrat jednoho Librariana, který až do konce fáze získá kouzla všech Librarianů z formace v okolí, ti však už do konce fáze žádné kouzlo seslat nemohou. Vybraný Librarian má také vyšší šanci na úspěšné seslání, pokud je v blízkosti jeden další Librarian, nebo ještě vyšší, pokud jsou to dva či více Librarianů.

1st Company Task Force (Auxiliary) – Tato formace se skládá ze tří až pěti oddílů vybraných z těchto (v libovolné kombinaci): Sternguard Veteran Squad, Vanguard Veteran Squad, Terminator Squad, Terminator Assault Squad. Formace u nepřátel vyvolává strach, sama strach necítí. Před začátkem hry lze zvolit jednu nepřátelskou jednotku. Formace má vyšší šanci zasáhnout ji a zranit ji. Nepřátelé, kteří jsou v blízkosti alespoň tří jednotek z této formace, mají postih -2 na Leadership.

10th Company Task Force (Auxiliary) – Tato formace se skládá ze tří až pěti oddílů vybraných z těchto (v libovolné kombinaci): Scout Squad, Scout Bike Squad. Součástí také může být Sergeant Telion. Všechny Scout Bike Squad musí být vybaveny minami a při infiltraci jsou skryté (jako pěší Scouti) dokud se nepohnou z místa. Během prvního kola jsou všechny jednotky z formace schopné vést přesnou střelbu.

Anti-air Defence Force (Auxiliary) – Tato formace se skládá z jednoho oddílu Hunters a jednoho oddílu Stalkers (ten musí mít minimálně dva členy). Pokud Hunter trefí vzdušný cíl, všechny Stalkery mají až do konce fáze bonus +1 k Ballistic Skill, pokud střílejí na stejný cíl.

Storm Wing (Auxiliary) – Tato formace se skládá z jedné Stormraven Gunship a dvou Stormtalon Gunship. Dokud je alespoň jedna Stormtalon Gunship stále funkční, Stormraven Gunship může také provádět nálety. Na příchod ze zálohy se hází pro celou formaci společně.

Centurion Siegebreaker Cohort (Auxiliary) – Tato formace se skládá ze dvou až čtyř Centurion Assault Squad a jednoho oddílu Ironclad Dreadnoughts. Centurion Assault Squad vybavené Omniscopem jsou efektivnější proti budovám. Pokud formace útočí v Assault fázi na budovu nebo transportér, má větší šanci zabít i vojáky uvnitř.

Land Raider Spearhead (Auxiliary) – Tato formace se skládá ze tří tanků z těchto (v libovolné kombinaci): Land Raider, Land Raider Crusader, Land Raider Redeemer. Dokud jsou vozidla blízko u sebe, ignorují efekty paralyzované a omráčené posádky, zničené zbraně a znehybnění. Mají vyšší šanci poškodit super-těžká vozidla, obrovská monstra a opevněné budovy.

Armoured Task Force (Auxiliary) – Tato formace se skládá z jednoho Techmarine, až tří oddílů Thunderfire Cannons a tří až pěti oddílů vybraných z těchto (v libovolné kombinaci): Vindicators, Predators, Whirlwinds. Součástí také může být Sergeant Chronus. Dokud jsou vozidla blízko u Techmarina, ignorují efekty paralyzované a omráčené posádky. Všichni Techmarini z formace mohou opravy provádět snadněji.

Suppression Force (Auxiliary) – Tato formace se skládá z jednoho oddílu Land Speeders a jednoho oddílu Whirlwinds (ten musí mít minimálně dva členy). Jeden Land Speeder z formace může během Shooting fáze zvolit jeden nepřátelský cíl v dosahu a výhledu. Až do konce fáze mají raketomety Whirlwindů vyšší šanci tento cíl zasáhnout a jejich dostřel je proti němu neomezený.

Gladius Strike Force – Tato armáda se skládá z formací uvedených výše. Musí obsahovat jednu až dvě Core formace a minimálně jednu Auxiliary formaci. Lze také přidat až tři Command formace. Kromě výše uvedených je na výběr další Command formace – obsahuje buď Captaina, Chaplaina (mohou to být i Hrdinové), Pedro Kantora, Helbrechta a nebo Marneuse Calgara; ke zvolenému lze přidat až jeden oddíl Honour Guard, až jednu Command Squad a až jednoho Emperor’s Champion. Armáda poskytuje jedno použití každé ze tří Combat Doctrines, efekt má na všechny. Pokud tato armáda obsahuje dvě Battle Demi-company, z nichž jednu vede Captain a druhou Chaplain, tvoří dohromady jednu Battle Company. Každý oddíl si tehdy může zdarma vzít transportér Rhino či Razorback nebo Drop Pod (pokud tu možnost má).

Strike Force Ultra – Tato formace se skládá z jednoho Captaina v brnění Terminátor (může to být i Captain Lysander), dvou Terminator Squad, dvou Terminator Assault Squad, jednoho Venerable Dreadnought, jedné Stormraven Gunship a jednoho Land Raider Crusader nebo Land Raider Redeemer. Všechny jednotky musejí být v Deep Strike záloze a nebo uvnitř transportéru, který musí být v záloze. Na příchod ze zálohy se hází již v prvním kole. Terminator Squad při svém výsadku na bitevní pole střílí rychleji. Terminator Assault Squad při svém výsadku na bitevní pole získává +1 k Attacks.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.011 vteřin