Concept arty - barbarské rasy

16.8.09 - Gediman - Komentáře (10)
Zde předkládám náčrtky barbarských ras.
První jsou Skřeti, kteří se rozlišují na Gobliny, Hobgobliny a Orky. Mají klasickou zelenou barvu kůže a dlouhé ostré zuby. Jejich zvláštností je zápach a také to, že necítí bolest. Goblini (vlevo) jsou nejmenší, jsou fyzicky slabí a zbabělí. Proto raději upřednostňují střelbu. Hobgoblini (dole) jsou velcí jako člověk, ale svalnatější. Jejich bojová taktika používá střelbu i boj zblízka rovnoměrně. Orkové (vpravo) jsou z nich největší a nejmohutnější, ovšem také nejméně inteligentní. Dávají přednost zuřivému boji zblízka.
Concept arty - barbarské rasy

Dalšími jsou Zlobři, Trollové a Obři. Liší se od sebe v podstatě jen velikostí, odolností a výdrží organizmu. Pro všechny jsou společné dlouhé kly vyčnívající ze spodní čelisti a huňatá hříva. Nejsou příliš inteligentní, proto mohou mít pouze povolání Střelec a Zápasník. Využívají ale služeb otroků-pomocníků, kteří zastávají ty ostatní. Otroci jim bezvýhradně slouží a na oplátku jsou jimi chráněni. Žijí tak se svými pány v jakési symbióze. Zlobři (nahoře a profil) jsou z trojice nejmenší, Trollové (uprostřed) jsou větší a Obři (dole) jsou největší.
Concept arty - barbarské rasy

Dalšími jsou Gnollové, Catlingové a Ursanové. Gnollové (vlevo) jsou humanoidní hyeny. Kromě zbraní mohou v boji zblízka využít i své velmi silné čelisti. Catlingové (vpravo) jsou humanoidní kočkovité šelmy, které v boji mohou využít své ostré vysunovací drápy. Ursanové (dole) jsou humanoidní medvědi, z trojice jsou největší. Mohou bojovat jak pomocí pařátů, tak i čelistí.
Concept arty - barbarské rasy

Zlobři, Trollové a Obři zotročují tři rasy inteligentních, ovšem fyzicky slabých bytostí. Prvními z nich jsou Koboldi (dole), kteří vypadají jako malé humanoidní ještěrky. Zastávají úlohu Kouzelníků a Techniků. Dalšími jsou Gremlini (vlevo), kteří mají také šupiny, ovšem více lidštější vzhled. Pracují jako Infiltrátoři. Poslední jsou Leprechauni (vpravo), ti fungují jako Lékaři a Kněží. Svým vzrůstem a rysy se velmi podobají Gnómům, ovšem jejich vlasy a vousy mají nepřirozeně pestré zbarvení.
Concept arty - barbarské rasy

Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0487 vteřin