Doom

24.12.20 - Gediman - Komentáře (1)
Vánoční překvapení!
Protože je Doom poslední dobou docela populární, hlavně díky hře Doom Eternal a jejím DLC dodatkům, napadlo mě udělat z tohoto prostředí mod pro systém Void. Doom a RPG mají koneckonců určitou spojitost – tvůrci z id Software se totiž inspirovali při hraní RPG Dungeons and Dragons. Postava, kterou hrál John Romero, nabídla vládci démonů klíč k dobytí světa výměnou za magickou katanu. John Carmack, který byl gamemaster, dostal nápad, že by invaze démonů mohla být dobrý námět na počítačovou hru – následně k tomu tvůrci přidali inspiraci filmem Evil Dead II a Aliens a práce na Doomu mohla začít.

Mod dovoluje hrát jak ve světě hry Doom z roku 2016 (a samozřejmě jejího pokračování Doom Eternal), tak i ve světě starší hry Doom 3. Propojení mezi těmito hrami je nejasné. Z některých prvků však vyplývá, že Doom z roku 2016 navazuje na hru Doom 3 – vyskytuje se tam například Kostka duší, i když jen jako nepoužitelný předmět v laboratoři. Gamemaster po domluvě s hráči tedy může hru zasadit do světa Doom 3 a brát ho jako zcela samostatnou realitu, nebo určit, že se hra odehrává v minulosti světa Doom 2016. V Doom 3 je samozřejmě poněkud menší výběr ze zbraní a protivníků.

Poznámka: Ve světě hry Doom z roku 2016 nejsou (zatím) zmíněni mariňáci, ovšem já jsem je do příručky zařadil také. Podle mě by se tam logicky vyskytnout mohli, jsou koneckonců vládní ozbrojenou sílou a pozemské vlády stále existují. Obrázek, který jsem u mariňáka použil, je concept art vojáka NeoPhalanx (asi).


Stahovat můžete zde:

DOOM

Počet stažení:

173


Licence Creative Commons
RPG trilogie Void, jejímž autorem je Gediman, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0163 vteřin