Ilian Sourcebook

16.7.11 - Gediman - Komentáře (0)
Dnes je na řadě poslední sourcebook k RPG Mutant Chronicles – Ilian: Mistress of the Void, který se zabývá stoupenci tohoto Apoštola a pravidly, jak hrát jemu oddané kacíře. Jedná se o jakýsi sourcebook k sourcebooku, protože k jeho použití jsou třeba informace také z knihy Algeroth: Apostle of War.
Kniha


Hráč vytvoří Ilianina kacíře jako jakoukoliv jinou postavu. Může ji zvolit kariéru ze základní knihy nebo z jakékoliv přídavné knihy, s výjimkou Kybertroniku (jediná lidská organizace, která odolává korupci Temnoty) a Algerotha. Ilianini kacíři, na rozdíl od těch Algerothových, pracují v mnohem větším utajení. Je velmi těžké je odhalit, ale jakmile se tak stane, mají problém – Ilian je vyhostí a pošle na ně své vrahy. Pokud ale kacíř byl nějak významný, může ho Ilian místo toho převelet do jednoho ze svých chrámů jako kněze. Eventuálně může kacíř najít útočiště v kultech ostatních Apoštolů.

Hráč se může rozhodnout, že jeho postava bude Ilianin kněz. Ten nepracuje jako infiltrátor v lidských organizacích, ale jako služebník v jednom z chrámů. Je to v podstatě normální kariéra, kterou postava může po dvou letech změnit (tím, že vstoupí zpět do běžného zaměstnání ve své korporaci či Bratrstvu), pokud ovšem nebyla mezitím odhalena. Kněz má svým chrámem zajištěno vysoké společenské postavení a má menší pravděpodobnost, že ho postihne degenerace.

Triangled Templar


Výhodou Ilianina kacíře je to, že má kontakty na vysokých místech, rychleji postupuje po žebříčku hodností a každé dva roky služby získává až tři kouzla Temné symetrie (kněz až čtyři), místo obvyklého jednoho. Pokud kacíř sloužil dobře, může být odměněn proměnou v jednoho z vyšších služebníků. Každý z nich má určité minimální požadavky na atributy a kacíř musí úspěšně podstoupit test.

Changeling – bytost, která umí měnit podobu v jakéhokoliv člověka, stačí ji na to i pouhá fotografie. Dokáže imitovat nejen vzhled a hlas, ale i oblečení. Může dokonce i odhodit končetiny a imitovat tak amputace (končetiny si může kdykoliv zase nechat dorůst). Pokud kacíř neprojde testem, rozpadne se na kaluž slizu.

Nepharite – nejvyšší odměna, jaké může kacíř dosáhnout. Je to mocný vojevůdce Ilianiných legií. Povýšení na Nefarita vyžaduje komplexní test. Pravděpodobnost, že jím kacíř projde, je ale velmi malá. Neúspěch znamená smrt.

Kniha dále obsahuje nová kouzla přístupná služebníkům Ilian, nové zbraně a popisy a statistiky nejrůznějších bojových monster pro potřeby Gamemastera. Jsou tu popsáni známí „hrdinové“, Nefarité Balkazar, Ionachkt a Kurzada a vůdce Ilianiných templářů Karak. Samozřejmě je tu popsaná i samotná Ilian, včetně statistik a zvláštních schopností, takže ji Gamemaster může použít jako ultimátního protivníka pro postavy. Ilian umí měnit svoji velikost, podobu i pohlaví. Dokáže snadno ovládat všechna kouzla Temné symetrie, dokonce i ta, která jsou přístupná jen ostatním Apoštolům. A v neposlední řadě může existovat na více místech současně.

Child of Ilian


Kniha má 47 stran (a jako obvykle měkké desky) a je černobílá. K recenzi jsem znovu přidal nějaké obrázky z jiných zdrojů, tentokrát však žádný z nich není od Paula Bonnera. Ke zbývajícím třem Apoštolům žádné sourcebooky již nevyšly. Tvůrcům zřejmě nepřipadali natolik zajímaví, aby se vyplatilo psát jejich vlastní přídavné knihy, nebo jednoduše už nebyl zájem.

Hodnocení: 60 %


Úvod | Projekt Void © 2009-2022
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0694 vteřin