Concept arty – civilizované rasy - Komentáře

Autor

Nadpis

Text

Kostka 20
Opiš co je na obrázku   opiš 


6.9.2009 16:33
Tobě už raději nic vykládat nebudu.
6.9.2009 16:28
od Tebe
Beru to ze Tvého přirovnání k tankům podle světových válek. Také to beru podle reality vojenských technologií a tanků. Hi-tech neboli pokročilejší technologie znamená třeba lepší pancéřování a průraznější zbraně. Jako příklad mohu uvést třeba odolnější pancíře (nemusí být tak tlusté) či lepší konstrukci, která snáze odolá.

Lepší hi-tech motory zase mají větší výkon, takže vozidlo uveze více (třeba těžší pancíř), je rychlejší a manévrovatelnější, což zase velmi zvyšuje jeho bojeschopnost.

Modernější hi-tech zbraně znamenají třeba speciální uranem obohacené střelivo, které dokáže zlikvidovat i těžký tank a nemusí se ani střílet z obrovského kanónu. A to se ani nezmiňuji o ručních protitankových zbraních.

Krom toho se tanky dělí na lehké, střední a těžké, přičemž všechny mají své výhody. Ty lehké lze třeba údajně i shodit na nepřátelské území z letadla s padákem.

Tohle je již dnešní vojenská realita. Skutečnost. Ty na mne vytahuješ pouze bludy z vymyšlených (počítačových) her, které se ani nesnaží tvářit reálně, jelikož jsou to zkrátka bludy. Již Druhá světová válka nejenom v tankových bitvách dokázala, že stačí jen o málo pokročilejší technologie...pár vylepšení a vynálezů jinak technologicky srovnatelných soupeřů k drtivému vítězství.

Válka je záležitost pokroku a vysoké flexibility. Když má jedna strana výhodu, druhá se jí logicky snaží vyrovnat. Všechny ty kecy o nízkém pancéřování vyrovnávajícím převahu lepších technologií se rozpadají vedle otázky: Proč se vůdci té vyspělejší strany chovají jako absolutní debilové a nezavedou u sebe lepší pancéřování?

Jako třeba, když Amíci proti Japoncům nasadili novější a odolnější letadla, s jejichž pomocí pak obrátili průběh války.
Krom toho, jak vypadá střet zastaralejší a hi-tech vyspělejší technologie mohl každý vidět na Pouštní bouři. Totálním vítězstvím Amíků a jejich hi-tech zbraní.

Tak mi vykládej něco o bludech.
19.8.2009 15:26
No vidíš, to je zrovna blud. Jak můžeš vědět, jak to bude fungovat ve Voidu, když ani nevíš jaké zbraně tam jaké frakce budou mít? Je to jako třeba, dejme tomu, v Emperor: Battle for Dune. Ordosové mají lepší technologii, přesto pancíře jejich jednotek jsou oproti Harkonnenským zatraceně nízké. To vyvažují hi-tech vybavením, konkrétně štíty a samoopravováním. Nějak tak to bude i tady. Již chápeš? Doufám, že jsem tento tvůj blud vyvrátil.
19.8.2009 15:00
logika
To, že Ti to přijde jako blud ještě neznamená, že to blud je. Řekni konkrétní případ a uvidíme.;-)

Třeba to, že moderní tank rozstřílí zastaralý úplně v pohodě je fakt, který si můžeš ověřit na kterýchkoli vojenských stránkách. Tak jaképak bludy?;-)
19.8.2009 14:02
mě to právě jako bludy příjde, a to vím o Voidu víc než průměrný zdejší průměrný čtenář. Takže nešiř ;)
19.8.2009 13:58
žádné bludy
Šířím ohlasy, což tady chceš, na to, co ukážeš. A to o Voidu vím více než průměrný zdejší průměrný čtenář.;-)
19.8.2009 13:16
jj, počkej si, než začneš šířit nějaké bludy
19.8.2009 11:39
počkám si
No zatím jsi neukázal nic nového a ve všech nejasnostech či problémech se odkazuješ na W40K či Warzone, tak se nemůžeš divit, že je čtenář skeptický.;-)
18.8.2009 18:46
To neřeknu, protože by to byla lež. Promiň ;)
18.8.2009 18:37
zatím
Zatím nejsou vybalancována vůbec a rovnou řekni, že to nápad není Tvůj, nýbrž inspirace W40K, aby v tom bylo pěkně jasno;-)
18.8.2009 18:33
Jj, byla. Mám své nápady, které nebudu měnit. Navíc tohle je zatím návrh, jak to dopadne nakonec, to není vůbec jisté. Vozidla musí být nějakým způsobem vybalancována.
18.8.2009 18:31
a jéje
Gediman má zase přihlouplou pohádkovou.

Diskuze by nebyla zbytečná, kdybys bral v úvaju fakta. Stačí se mrknout na nějaké stránky o skutečných(!) tancích a na jejich parametry. Uvidíš, že Tvá přirovnání jsou hloupost, stejně jako to uvidí každý, kdo o tom něco ví. Tohle chceš? Klidně si to ověř, jestli mi nevěříš.;-)

Hráči zase nejsou úplně blbí. Rozhodně ne všichni.;-)
18.8.2009 18:16
A jéje, Augustus už má zase hádavou.

Ano, bude to podobné W40K. Toť vše, co ti k tomu řeknu. Víc by pro mě byla teď asi ztráta času, navíc nemám náladu na další sáhodlouhou a zbytečnou slovní přestřelku :)
18.8.2009 18:09
kupodivu ano;-)
Kupodivu ano, což dobře víš. Jenže tohle je kravina, které se každý znalec zbraní i normální člověk mající tucha o technologii vysměje. Víš Ty něco o tancích?;-)

Prozradím Ti malé tajemství. W40K není bezchybný a to vůbec. Ty chceš, aby byl Void kopií W40K i s těmi chybami. Nehledě na fakt, že tohle mají jeho tvůrci vyřešené jinak a lépe, i když asi ne úplně dobře. tyhle příměry navíc nejsou ekvivalentní.

Hi-tech tanky jsou obecně lehčí (dají se shodit i padákem), maji sice tenčí ale odolnější pancíř a tvar, který podporuje obranné schopnosti (sklouzávání střel). Jsou rychlejší, odolnější a mají ničivější zbraně s větším dostřelem. Proto jsou také Hi-tech. a jestli nevěříš, tak si o nich něco najdi.;-)

Mimoto 2. světová válka a bitva u Kurska s mohutným nasazením ruských T-ček dokázala, že stačí jen o málo vyspělejší tank, aby rozhodl bitvu.

Ony Hi-tech zbraně se obecně definují jako Hi-tech, že jsou odolnější, výkonnější, ničivější a lehčí. O to také ve vývoji tankové technologie jde. A nejenom tankové.

Tvůj argument W40K je stejná hloupost, jako bys mi tvrdil, že, když někoho sežere vlk, tak stačí zavolat myslivce, rozpárat vlkovi břicho a daný člověk z něj vyskočí celý a živý, protože to bylo v Červené karkulce.;-)
18.8.2009 17:50
A W40K znáš? :)
18.8.2009 17:47
bohužel
Bohužel Void začíná vypadat jako čím dál větší kravina. Co např. dělají v říši, kde se rozvijí hlavně magie a běhají tam rytíři v pláštích s brněním velké mohutně pancéřované tanky s velokrážnými zbraněmi?
18.8.2009 17:46
ale to je blbost
Technologicky vyspělejší zbraně vždy porazí ty zastaralé. Viz Tvé přirovnání k podmínám na zemi. Tanky z 1. světové by si proti těm dnešním ani těm ze 2. světové moc neškrtly. Mají slabší(!) zbraně s menším dostřelem a slabším pancéřováním. Jsou pomalejší a podstatně méně pohyblivé. To samé dnešní tanky versus ty ze 2, světové. Slyšel jsi někdy o operaci Pouštní bouře? Moderní americké tanky zcela vykašily zastaralé (modernější než ze 2. světové) Irácké. Iráčané si přes početní převahu proti Američanům a jejich z hlediska SF a vývoje jen o málo modernější armádě s dobrou vzdušnou podporou ani neškrtly.;-)
18.8.2009 17:35
Záleží na pancéřování a ničivosti zbraní. Např. vozidla Černých budou rychlá, manévrovatelná, se spoustou hi-tech vybavení, ale jejich pancéřování a zbraně budou relativně slabé. Zatímco Bílé říše mají těžké pomalé tanky s těžkým pancířem, poseté velkorážovými zbraněmi.

Je to jako tanky Impéria z W40K, které se sice těm eldarským logicky rovnat nemohou, ale zničit je dokáží, právě proto, že ty eldarské jsou poněkud konstrukčně křehké.
18.8.2009 17:31
hm...
Z hlediska logiky děje a funkčnosti světa vypadají ty lidské říše jako blbost. Armády černých říší by ty z šedých velmi snadno rozstřílely, Bílé říše by mohla zachránit jejich magie, pak zase nevím, na co mají tanky, když jsou technologicky zaostalí a rozvijí spíše kouzla. Nebylo by lepší dát jim třeba golemy? Ti by mohli mít srovnatelnou odolnost, různé schopnosti a hra by byla pestřejší.

Uvidíme, jak ve hře vybalancuješ jednotlivé zbraně a technologie. Ve světě to půjde asi dost těžko.
5.8.2009 15:56
Hlavně to chce vymyslet nějaký unikátní design brnění, který by fungoval jako "poznávací značka", něco jako power armor Vesmírných mariňáků z W40K...
28.7.2009 19:41
první obrázek nic moc ty další už jsou lepší, nejvíc se mi líbí asi ti vojáci

1
Úvod | Projekt Void © 2009-2019
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0128 vteřin