Mise na LV-657

5.9.19 - Gediman - Komentáře (0)
Další hry podle pravidel AvP Void-modu se účastnil Lord Eliphas s postavou Lillian Geistové, OnGe s postavou Ishia Nakamury a Zmok s postavou Mustafy Ibrahima.
Zápletka
Pohraniční družice ve vzdáleném sektoru zachytila průlet mimozemské lodi. Analytický tým zjistil, že je to Juggernaut Inženýrů, podle trajektorie je to ten stejný, který se vyskytl na LV-329. Juggernaut evidentně míří k planetě LV-657, kde se nachází významný průmyslový komplex Weyland-Yutani.

Planeta byla kontaktována s předstihem, aby se připravila na obranu. Protože je to důležité korporační zařízení, je tam velká přítomnost bezpečnostních jednotek, ovšem nejsou to vojáci s dostatečnou výzbrojí. Vláda tam nemá žádný vliv a o celé situaci nemá žádné informace, takže se do toho tentokrát nebude plést. Korporace na planetu opět vyslala loď USCSS Patna se čtyřmi desetičlennými týmy PMC (žoldnéřů). Dozorcem nad misí je opět administrační android Michael Bishop. Je nutné ochránit komplex od operací Inženýrů, zabránit ztrátám na majetku a pokud možno přinést další biologické a technologické vzorky.

Mise na LV-657

Mise
Let trval 39 dní. Po příletu k džunglové planetě se posádka probudila ze stáze a ihned kontaktovala kolonii. Skládala se ze dvou částí – průmyslového a obytného komplexu, oba byly od sebe vzdálené přibližně jeden kilometr, spojení tvořila jedna silnice. Z kolonie se ohlásila administrátorka, která sdělila, že Juggernaut přiletěl před 12 dny a začal shazovat malé biologické objekty do okolní džungle. Během tohoto incidentu se ztratilo 26 kolonistů, někteří byli podle svědků napadeni jakýmisi parazity. Tito lidé se nacházeli v džungli, zrovna totiž cestovali mezi komplexy. Těla některých byla později nalezena s dírou v hrudníku, těla dalších zmizela beze stop.

Oba komplexy jsou dle hlášení obklopeny vysokým elektrickým plotem, který je chrání před nebezpečnými divokými zvířaty. Bezpečnostní síly navíc vyhlásily přísnou karanténu na celou okolní džungli, nikdo nesmí komplexy opustit. Část kolonistů tedy zůstala zavřená v průmyslovém a část v obytném komplexu.

Bishop rozdělil týmy PMC na dvě skupiny a vydal jim potřebné rozkazy. Týmy Alfa a Bravo vyslal do obytného komplexu a týmy Charlie a Delta do průmyslového. Připomněl jim, že prioritou je chytit živého xenomorfa – agresivní formu života, které korporace čelila na LV-329. Týmy se urychleně přesunuly do čtyř výsadkových lodí UD-4L Cheyenne; každá z nich nesla též jedno APC M577. Členem týmu Bravo byla opět technička Lillian Geistová, která o xenomorfech a Inženýrech věděla právě z oné mise na LV-329. Mezi jejími novými týmovými kolegy byli také lékař Ishio Nakamura a těžkopalník Mustafa Ibrahim. Lodě týmu Alfa a Bravo přistály do obytného komplexu, kde je již vyčkávali dva muži a žena. Jakmile žoldáci vystoupili ven, představili se. Byl to ředitel kolonie Hideo Mizushima, velitel bezpečnostních sil Thomas Baxter a administrační androidka Katya.

Mizushima prozradil další zajímavou informaci – hned po příletu Juggernautu začal odkudsi z džungle vycházet neznámý signál, který míří mimo planetu. Dosud se ho nepodařilo identifikovat ani rozluštit jeho obsah. Žoldáci se ho zeptali na aktuální pozici Juggernautu, ale ten prý kamsi zmizel. Radary ho nedokázaly sledovat. Ibrahim to vše nahlásil Bishopovi a navrhl mu, aby se pokusil zdroj toho tajemného signálu triangulovat pomocí lodních senzorů. Bishop souhlasil, ale sdělil, že to bude nějakou chvíli trvat. Geistová řediteli přikázala, aby nechal vyšetřit všechny kolonisty, kteří se v době incidentu nacházeli v džungli. Mizushima ji však ujistil, že to samozřejmě udělal. Kolonisté jsou v karanténě na ošetřovně již několik dní a zatím se zdají být v pořádku. Nakamura se rozhodl, že se na ně přesto raději znovu podívá, aby měli jistotu.

Zatímco je vyšetřoval, Geistová a Ibrahim vylezli na nejvyšší věž v komplexu. Ibrahim se rozhlížel po okolí svým IR dalekohledem, Geistová zatím připravila svoji ostřelovací pušku. Ibrahim poblíž brány nalezl zdroj tepla, vycházel odkudsi z porostu. Byla to nějaká forma života, přibližně o velikosti člověka. Geistová tam namířila, ale puškohledem nic neviděla, protože onen objekt byl zakrytý. Přesto vystřelila jednu ránu, ale nebylo jisté, jestli trefila. Ibrahim tedy vystřelil ze svého plazmového kanonu M78 PIG. Cíl dostal zásah a zdál se mrtvý. Oba tedy slezli dolů a šli to osobně prověřit. Přidal se k nim i Nakamura, který právě dokončil vyšetření. Nic zvláštního neobjevil.

Trojice žoldnéřů zanechala zbytek týmu Bravo na pozici a odjela v APC z komplexu. Podezřelý objekt se naštěstí nacházel nedaleko. Žoldnéři opatrně prozkoumali keř – a našli spálené tělo místní šelmy, nic zvláštního. Když se vrátili zpět, Bishop jim ohlásil, že triangulace byla úspěšně dokončena. Poslal jim koordináty toho místa. Nacházelo se přibližně v polovině cesty mezi oběma komplexy, ovšem jižně od silnice, v hluboké džungli. Bishop vydal rozkaz, aby tam vyrazily týmy Bravo a Delta, ostatní zatím budou hlídat svá stanoviště.

Transportér týmu Bravo cestou narazil na auto odstavené na kraji silnice. Bylo opuštěné. Žoldáci vystoupili ven, aby ho prověřili. Geistová v okolí pátrala po stopách – a skutečně nalezla sadu dvou stop, které vedly do džungle. Ibrahim ohlásil značku vozidla a Katya mu sdělila, že patří kolonistům, kteří v době incidentu zrovna cestovali z práce. Tým Bravo vyrazil po stopách. Nalezl biologický objekt, bylo to vejce xenomorfa. Bylo otevřené a prázdné. Nakamura ho přesto raději spálil plamenometem. Tým pokračoval dál po stopách, až našel mrtvolu muže s dírou v hrudníku. Ibrahim to opět nahlásil Katye, která sdělila, že to očekávala. Byl to jeden z kolonistů, který se již nevrátili. Takových těl mohou najít více. Geistová ji vysvětlila, co jsou ti paraziti zač a jak jsou nebezpeční. Pátrání po dalším těle bylo zbytečné, a tak se žoldnéři vrátili do svého APC a pokračovali v cestě na místo setkání s týmem Delta.

Mise na LV-657

Když se s ním setkali, oba transportéry sjely ze silnice přímo do džungle směrem na jih. APC týmu Delta jelo jako první, posádky byly připravené na útok. Po dvaceti minutách pomalé jízdy poměrně hustou džunglí se první APC zastavilo. Jeho posádka ohlásila, že dál je terén už neprůjezdný, takže musí vystoupit a jít pěšky. Nakamurův detektor pohybu po chvíli zachytil jeden signál, blížil se k nim. Všichni se připravili. Okamžik potom z džungle vyrazil xenomorf-dělník. Žoldáci ho rychle zastřelili. Pak detektor zachytil další tři signály ze tří různých směrů. Ibrahim zafixoval svůj plazmový kanon a chystal se vystřelit, zbraň se ale zasekla. Jeden xenomorf se zatím vrhl na Geistovou, která se musela bránit nožem. Nakamura nechtěl použít plamenomet, protože hrozilo, že zapálí i své kolegy. Tasil tedy pistoli a začal střílet. Pistole však po chvíli selhala. Když Geistová konečně zabila útočícího xenomorfa, vystřelila z pušky na druhého, který se vrhl na Ibrahima. Zastřelila ho. Při střelbě na posledního se však rozbila i její zbraň. Nakamura a Ibrahim se tedy na zraněného xenomorfa vrhli svými noži a zabili ho. Vytryskla z něj žíravá krev, která však na ně neměla žádný efekt, protože oba byli jako jediní z týmu oblečeni v ochranném brnění Apesuit. Když se žádný další signál neobjevoval, Geistová opravila plazmový kanon i pistoli, svoji pušku ale už opravit nedokázala.

Týmy pokračovaly dál ke zdroji signálu. Nalezli ho. Byl to asi 10 metrů vysoký kovový trn, zapíchnutý v zemi. Byl z neznámého kovu a pokrytý zvláštními runami. Vydával slabé teplo a tlumené hučení. Nepodobalo se to technologii Inženýrů, což Geistová hned poznala. Každopádně to vypadalo na nějaký druh meziplanetárního radiomajáku. Geistová prohledala okolí. Zdálo se, že radiomaják spadl z nebe, možná byl shozen přímo z orbity. Geistová měla taktickou kameru, takže Bishop ho mohl vidět také. Rozhodl, že radiomaják musí být získán. V průmyslovém komplexu se prý nacházejí pracovní stroje, které by ho mohly vytáhnout a odvést. O to se postará tým Charlie. Týmy Bravo a Delta se zatím měly vrátit na své pozice.

O tři hodiny později přišlo hlášení, že radiomaják byl vytáhnut a odvezen do průmyslového komplexu. Na zpáteční cestě tým Charlie zahlédl v džungli pohyb – byla to nějaká velká bytost, mnohem větší než člověk. Doporučil proto opatrnost. Týmy to vzaly na vědomí. O chvíli později se však situace začala komplikovat. Z jednoho bodu na jasné obloze náhle vyrazila plazmová střela, která trefila generátor plotu v obytném komplexu. Generátor silně explodoval a plot byl tak bez proudu. Tým Bravo ihned zavolal do průmyslového komplexu, ale tam k žádnému útoku nedošlo – stalo se jen to, že asi půl hodiny předtím radiomaják přestal vysílat. Žoldnéři prohlíželi okolní oblohu. Nic neviděli, ale všem bylo jasné, že tu nejsou sami. Bezpečnost obytného komplexu byla navíc závažně narušena. Nakamura tedy ihned přikázal shromáždit všechny kolonisty z komplexu do jedné velké budovy, do kantýny. Baxter vyhlásil nejvyšší poplach a kolonisté se seběhli, celkem jich bylo 124. Geistová položila před dveře kantýny svůj laserový automatický palpost UA 571-D a dveře pak zavařila autogenem. Nakamura do všech větracích šachet pokládal laserové miny Claymore, ostatní zatím zatarasili okna pomocí stolů. Nakamura ještě nebyl hotový, když se ozval silný výbuch v jedné z šachet – něco právě odpálilo jednu minu. Všichni žoldáci se seběhli na ono místo, zatímco Baxter a jeho muži chránili civilisty. Ze stropu kuchyně vypadl xenomorf-voják. Nakamura po něm rychle vystřelil z plamenometu, ale minul. Spustil tak požární poplach a hasicí systém. Geistová trefila xenomorfa pistolí a trochu ho zranila. Xenomorf se stáhl zpět do kuchyně, tím se však dostal do výhledu Ibrahimovi. Ten ho skolil jediným výstřelem z plazmového kanonu. Potom všichni dokončili své opevňovací práce a čekali, co se bude dít.

Z venku se ozývala střelba – laserový palpost střílel po xenomorfech, kteří přelézali plot. Nakamura na detektoru pohybu viděl mnoho signálů, byly všude kolem budovy. Žoldáci byli připraveni na to, že xenomorfové proniknou dovnitř. Nebylo ale jisté, jak dlouho jim budou schopni odolávat. Geistová tedy zavolala Bishopovi a ohlásila situaci. Bishop sdělil, že na pomoc pošle tým Delta z průmyslového komplexu.

Xenomorfové začali dorážet na okna a dveře, ozvalo se několik explozí min. Když už to vypadalo, že xenomorfové každou chvíli vtrhnou dovnitř, začaly se ozývat výstřely. Bylo ale hned jasné, že nepocházejí z lidských zbraní. Jednalo se o nějaké energetické zbraně. Byly slyšet exploze a řev xenomorfů. Boj trval několik dlouhých minut, pak vše utichlo. Ticho přerušilo až hlášení z vysílačky, že tým Delta právě dorazil. Žoldáci tedy otevřeli dveře a vyšli ven. Všude ležely mrtvoly xenomorfů, některé roztrhané plazmovou explozí, některé rozsekané, některým chyběla hlava – evidentně useknutá velmi ostrou čepelí. Žoldnéři, Mizushima, Baxter a Katya se shodli na tom, že v tomto komplexu už nemohou zůstat. Nakamura tedy přikázal, aby si kolonisté sbalili zásoby a připravili se na odjezd. Jedinou šancí byl přesun do průmyslového komplexu. Obytný komplex po chvíli opustila kolona civilních vozidel, chráněná třemi APC a výsadkovými loděmi týmů Alfa a Bravo.

Mise na LV-657

Jako první jelo APC týmu Alfa, uprostřed kolony bylo APC týmu Delta a jako poslední bylo APC týmu Bravo. Po pár minutách cesty však výsadková loď Alfa dostala zásah plazmovou střelou, explodovala a její trosky dopadly do džungle. O pár vteřin později se totéž stalo i lodi týmu Bravo. Žoldáci věděli, že kolem létá nějaký nepřátelský letoun, ale nemohli ho zahlédnout. Zjevně byl neviditelný. Kolona tedy zrychlila. Geistová ohlásila, že byli napadeni neviditelným nepřítelem. Bishop ale pro tuhle situaci zatím neměl žádné řešení.

Když kolona vjela do komplexu, kde už byla očekávána, Ibrahim dostal nápad, jak ten letoun odhalit. Navrhl zapálit okolní džungli – v dýmu bude letoun snadno vidět. Ředitel Mizushima s tímto řešením souhlasil, a tak Baxter přikázal bezpečnostním jednotkám vylít do džungle v těsném okolí komplexu mnoho barelů paliva. Žoldáci jim zatím kryli záda. Džungle vzplála, oheň vytvářel hustý tmavý dým. Týmy žoldáků vběhly do svých APC a aktivovaly zbraně, jen Ibrahim vylezl na nejvyšší věž a zde připravil svůj plazmový kanon. Všichni se rozhlíželi po okolním nebi. Náhle mezi dýmem spatřili obrysy menšího vesmírného plavidla, bylo maskované pomocí ohýbání světla. Všechna čtyři APC ihned zahájila palbu, Ibrahim střílel ze svého kanonu. Koncentrovaná palba mnoha těžkých zbraní způsobila lodi menší poškození. Opětovala palbu, ale naštěstí nikoho nezasáhla. Loď po chvíli sletěla níže k zemi a odmaskovala se. Měla stejný design, jako onen radiomaják. Její dveře se otevřely a z nitra vyskočili dva bojovníci. Byli to Elitní lovci Yautja, byli připraveni čelit mocným protivníkům osobně.

Sotva doskočili na zem, Nakamura, který řídil APC týmu Bravo, šlápl na plyn a plnou rychlostí vrazil do jednoho lovce. Srazil ho na zem a přejel. Lovec byl zraněný, ale ne mrtvý. Ibrahim si toho všiml a vystřelil do něj z plazmového kanonu. Způsobil mu tak další zranění, ale stále to nestačilo. Lovec vstal a vystřelil po Ibrahimovi ze svého náramenního plazmového kanonu. Ibrahimovo brnění však zásah ustálo. Geistová, která seděla v APC týmu Delta, napodobila Nakamuru a snažila se lovce přejet. Ovšem nedařilo se jí to. Zraněného lovce nakonec transportéry udolaly palbou z rotačních kulometů. Ibrahim vystřelil z kanonu po druhém lovci a zranil ho. Než se ten stačil vzpamatovat z ničivého zásahu, vrazilo do něj další APC a způsobilo mu smrtelná zranění. Lovec se z posledních sil snažil zapnout sebevražednou nálož, ale nestihl to a zemřel v kaluži světélkující krve. Loď Yautja se hned potom stáhla pryč od komplexu, mimo dostřel zbraní.

Mise na LV-657

Žoldáci prohlédli mrtvé lovce. Měli u sebe zajímavou technologii. Nakamura zavolal Bishopovi a ohlásil, co se tu stalo. Bishop oznámil, že chce ta těla i s výstrojí a výzbrojí. Také přikázal, aby žoldnéři znovu zajistili obytný komplex. Ti to považovali za šílenství, ale Mizushima sdělil, že v průmyslovém komplexu se nachází provizorní generátor na mobilním přívěsu. Tým Bravo ho tedy zapřáhl za APC a odvezl ho do obytného komplexu, tým Alfa jel také a kryl ho. Týmy Charlie a Delta zatím hlídaly průmyslový komplex a jeho okolní vzdušný prostor.

Týmy Alfa a Bravo se vrátily do obytného komplexu bez potíží. Katya jim dala instrukce, jak generátor zapojit. O to se postarala Geistová. Když byl plot opět pod proudem, z blízkého skladiště náhle vyrazilo velké monstrum – byla to Královna xenomorfů. Pomalu se blížila k žoldákům. Těm bylo hned jasné, že proti ní nemají žádnou šanci. Ibrahima napadlo, že ji ale vlastně ani nemusejí zabíjet. Všichni pochopili, co tím myslí, a rychle se stáhli do transportérů a mířili k bráně. Královna je začala pronásledovat.

Geistová rychle vyběhla z APC a zapnula zavírání brány. Obě vozidla projela na poslední chvíli, Královna narazila do brány a dostala šok. Řvala, ale bylo zjevné, že nemůže nic dělat. Tým zavolal Bishopovi, že Královna byla úspěšně uvězněna v obytném komplexu. Bishop nečekal takto cenný živý vzorek, považoval to za velký úspěch. Cestou zpět do průmyslového komplexu žoldnéři v dálce spatřili Juggernaut, který právě odstartoval z hlubin džungle a zmizel nad mraky.

Situace byla prohlášena za vyřešenou. Bishop kontaktoval Mizushimu a sdělil mu, že celá kolonie je v přísné karanténě. Je to jen dočasný stav. Bishop totiž zavolal další loď se speciálními týmy, které se postarají o chycení a odvoz Královny. Bezpečnostní jednotky kolonie zatím dostaly za úkol hlídat okolí obytného komplexu. Týmy PMC se začaly postupně stahovat na Patnu, bez dvou výsadkových lodí to bylo trochu složitější. Navíc s sebou musely vzít ukořistěný radiomaják Yautja. Když ho přesouvali, z podvozku nákladního auta náhle vylezli dva xenomorfové-vojáci a napadli zaskočené žoldáky. Nakamura je chtěl pokropit plamenometem, ale zbraň se zasekla. Ibrahim nestihl včas reagovat, příprava kanonu ke střelbě chvíli trvala. Vojáci se zatím vrhli na Geistovou a Nakamuru, kteří museli bojovat jen svými noži. Ibrahim potom jednoho konečně zastřelil, uvolněný Nakamura začal střílet z pistole po xenomorfovi, který útočil na Geistovou. I ten byl ale nakonec zabit Ibrahimem. Když bylo po všem, Baxter nařídil prohledat všechna vozidla a další místa, kde by se mohli xenomorfové schovávat. Žádný další ale už objeven nebyl.

Když se žoldáci vrátili na Patnu, Bishop jim sdělil, že Juggernaut odletěl pryč z planety – a loď Yautja ho pronásledovala. Radiomaják byl evidentně nastaven tak, aby reagoval na loď Inženýrů. Jakmile tedy přiletěla na planetu, vyslal zprávu pro Yautja, že kořist je tu a lov může začít. USCSS Patna nastavila kurz zpět na domovskou planetu a odletěla.


Shrnutí
Hra trvala cca 3,5 hodiny. Mise trvala přibližně 16 hodin a obešla se bez zranění (což bylo docela štěstí), ale naopak zbraně během ní dost často selhávaly (což byla zase smůla). U prvního zabitého Predátora jsem odpálení sebevražedné nálože nechystal (jistě by nechtěl zabít i svého kolegu), u druhého jsem si již hodil kostkou. Kdyby k aktivaci došlo, hráči by měli jen jednu minutu na vyřešení problému – pak by došlo k jadernému výbuchu, který by zničil celý průmyslový komplex. Nutno dodat, že hráči řešení připravené měli a bylo docela chytré – odvést mrtvolu Predátora výsadkovou lodí daleko nad džungli a tam ji shodit. Cestovní rychlost lodi je 700 km/h, což by bylo dostačující. Také jsem čekal, že dojde k nějakému boji s Královnou, ovšem tomuto se hráči docela snadno vyhnuli a splnili tím i Bishopův úkol.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0127 vteřin