Schémata zbraní II.

11.1.10 - Gediman - Komentáře (13)
V tomto díle seriálu si ukážeme základní střelné zbraně (projektilové) barbarských ras.
Každá zbraň opět existuje ve verzi pistole, puška a kanon a to jak samonabíjecí, tak i automatické.

Catlingové
Catlingské zbraně vystřelují krystalové střepy. Ty jsou příčně odsekávány z celistvého krystalu umístěném v zásobníku. Odsekávání i vystřelování zajišťuje speciální dláto vymršťované elektromagnetickým polem. Střepy mají monomolekulární ostří a dokáží rozsekat téměř jakýkoliv cíl. Zbraň samozřejmě potřebuje zdroj elektřiny.
Schémata zbraní II.

Doglingové
Doglingské zbraně vystřelují krystalové třísky. Ty jsou podélně odsekávány z celistvého krystalu umístěném v zásobníku. Odsekávání i vystřelování zajišťuje speciální dláto vymršťované elektromagnetickým polem. Třísky mají monomolekulární ostří a dokáží probodat téměř jakýkoliv cíl. Zbraň samozřejmě potřebuje zdroj elektřiny.
Schémata zbraní II.

Ursanové
Ursanské zbraně vystřelují ostré broušené krystaly pomocí speciálního pístu vymršťovaného elektromagnetickým polem. Krystaly mají monomolekulární ostří špičky a hran, takže dokáží provrtat téměř jakýkoliv cíl. Zbraň samozřejmě potřebuje zdroj elektřiny.
Schémata zbraní II.

Goblini
Goblini víceméně úspěšně zkopírovali technologii Půlčíků. Nedokázali přijít na tajemství výroby magnetoceli, tak vyvinuli svůj vlastní zdroj energie: vibrocel. Místo magnetomotorů používá vibromotory, které pracují podobně. Zbraně taktéž vystřelují šipky pomocí pružin a jsou také velmi tiché, což se hodí pro guerillovou taktiku boje Goblinů. Stavební materiál na zbraně je kov, dřevo, slonovina nebo cokoliv vhodného, co je zrovna po ruce.
Schémata zbraní II.

Hobgoblini
Technologie Hobgoblinů je převzatá od Gnómů, ovšem místo tesla-cívek používá jakési mikrovlnné „lampy“. Zbraně vystřelují hřebíky, v jejichž „hlavičkách“ se nachází dávka výbušniny. Tato výbušnina je zažehnuta koncentrovanou dávkou mikrovln a hřebík vysokou rychlostí vystřelen. Zbraně jsou tiché, bohužel při svém provozu vypouští jasnou zář, která na sebe upoutá pozornost. Stavební materiál na zbraně je kov, dřevo, slonovina nebo cokoliv vhodného, co je zrovna po ruce.
Schémata zbraní II.

Orkové
Orkové ukradli technologické postupy Trpaslíků a přizpůsobili je svým možnostem. Místo paromotorů používají pyromotory. Ty fungují v zásadě na podobném principu, ovšem místo vody používají jakoukoliv hořlavou pevnou látku, rozdrcenou na prach. Jádro z hmoty známé jako sulfoplast je zažehnuto jiskrou a začne produkovat dostatek vysoké teploty na to, aby tento prach vzplanul. Rozžhavené zplodiny pak vystřelí harpunu z hlavně. Nevýhodou je, že zbraně jsou velmi hlučné a vypouští oblaka černého dýmu, sazí a popela. Stavební materiál na zbraně je kov, dřevo, slonovina nebo cokoliv vhodného, co je zrovna po ruce.
Schémata zbraní II.

Zlobři
Koboldi jsou zotročováni všemi třemi odrůdami Titánů také pro technické práce. Z toho důvodu je technologie Titánů navzájem velmi podobná, ovšem přizpůsobená jejich rozdílné velikosti. Zbraně Zlobrů jsou velké těžké kanony, jedná se však spíše o ruční raketové motory. Používají nitroplyn, explozivní plynné palivo. Samonabíjecí verze zbraně zapíná trysku v krátkých impulsech, každý pro jeden projektil. Automatická verze zbraně zapne trysku v nepřerušovaném proudu, do kterého jsou projektily rychle vsouvány. Obě verze sice vytváří silný zpětný tah, ale Zlobři jsou dostatečně silní na to, aby tento tah ustáli. Projektily jsou jakési kontejnery, které obsahují jeden druh bojové náplně. Kontejner po průletu hlavní shoří a jeho náplň pokračuje v letu dál.
Schémata zbraní II.

Trollové
Zbraně Trollů jsou ještě o něco větší a těžší, než zbraně Zlobrů. Používají nitrolej, explozivní kapalné palivo. Mají větší výkon a tak jsou jejich hlavně tlustější, aby vydržely vyšší tlak a teplotu. Zbraně sice mají stejnou ráži, jako zbraně Zlobrů, ovšem vystřelují delší projektily, které obsahují dva druhy bojové náplně.
Schémata zbraní II.

Obři
Zbraně Obrů jsou největší a nejtěžší z trojice titánských designů. Používají nitroplast, explozivní pevné palivo. Mají největší výkon a tak jsou jejich hlavně nejtlustější. Ráže je opět stejná, jako v případě Zlobrů a Trollů, ovšem kontejnery pojmou tři druhy bojové náplně.
Schémata zbraní II.

Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0154 vteřin