Codex: Grey Knights, 8. edice

30.9.17 - Gediman - Komentáře (1)
Dnes je tu popis Codexu Grey Knights 8. edice.
.
Codex: Grey Knights, 8. edice


Grey Knights jsou tajná kapitula Vesmírných mariňáků, která byla založena speciálně pro boj proti silám Chaosu. Všichni mariňáci v této kapitule jsou psykeři - ovládají psychické síly, což jim pomáhá bojovat s démony, jejich nejčastějšími protivníky. Používají speciální výzbroj i výstroj a podstupují tvrdý trénink, který je činí naprosto nezkorumpovatelnými. Nikdy neupadnou pod vliv Chaosu, vždy si udrží loajalitu a duchovní čistotu. Grey Knights fungují také jako ozbrojená síla inkviziční sekce Ordo Malleus.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear – Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: mohou provést opravný hod na morálku. Výjimkou jsou servitoři.

Combat Squads – Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: oddíl o deseti mužích se může na začátku hry rozdělit na dva pětičlenné.

Daemon Hunters – Všichni vojáci, Dreadnoughti a Nemesis Dreadknighti mohou v boji zblízka proti démonům provést opravné hody na zranění. Výjimkou jsou servitoři.

Rites of Banishment – Základní kouzlo (Smite) má dosah jen 12 palců místo obvyklých 18 a cíl utrpí jen jedno Mortal Wound místo obvyklých D3. Pokud je ale cíl démon, tak utrpí 3 Mortal Wounds.

Psyk-out Grenade – Všichni vojáci jsou vyzbrojeni speciálními ručními granáty. Psykerům a démonům mají šanci způsobit Mortal Wound. Výjimkou jsou servitoři.

Psychic Powers – Psykeři používají kouzla disciplíny Sanctic, která se zaměřuje na boj proti silám Chaosu. Je tu uvedeno šest kouzel.

Knights of Titan – Všechny jednotky typu Troops mají možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem. Pokud protivník má podobnou schopnost, pak bod patří tomu, kdo u něj má více vojáků. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Brotherhood of Psykers – Všichni psykeři získávají bonus + 1 k sesílání a blokování kouzel. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Jednotky:

Strike Squad (Troops), 5-10 – Základní jednotka. Může být vysazena teleportací. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Terminator Squad (Troops), 5-10 – Lepší základní jednotka oblečená v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazena teleportací. Grey Knighti jsou jediní Vesmírní mariňáci, kteří mohou Terminátory standardně nasadit jako Troops, což je velká výhoda v Battle-forged armádách. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Interceptor Squad (Fast Attack), 5-10 – Úderná jednotka vybavená teleportéry. Díky nim může být vysazena teleportací, dokáže překonat jakýkoliv terén a jednou za hru se může teleportovat kamkoliv na bitevní pole. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Rhino (Dedicated Transport) – Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Může si sám opravit poškození. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Razorback (Dedicated Transport) – Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Purgation Squad (Heavy Support), 5-10 – Těžká střelecká jednotka. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Nemesis Dreadknight (Heavy Support) – Mariňák pilotující rozměrný exoskelet, který v základní konfiguraci bojuje dvěma silnýma rukama. Může však mít až dvě dodatečné střelné zbraně: těžký bolter střílející psychicky nabité projektily, plamenomet vrhající očistný oheň nebo rotační kanon střílející psychickou energii. V jedné ruce také může nést buď obrovský meč nebo kladivo. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 5+. Může být vybaven teleportérem, díky kterému může být vysazen teleportací. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Land Raider (Heavy Support) – Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider Crusader (Heavy Support) – Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Při zteči má šanci způsobit Mortal Wounds. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider Redeemer (Heavy Support) – Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Při zteči má šanci způsobit Mortal Wounds. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Stormhawk Interceptor (Flyer) – Stíhací letoun zaměřený na boj proti vzdušným cílům. Je vybaven vrhačem klamných cílů, takže je obtížnější ho zasáhnout.

Stormtalon Gunship (Flyer) – Útočný letoun zaměřený na boj proti pozemním cílům. Může přejít do vznášejícího režimu, ve kterém není sice tak rychlý, ale snadněji manévruje.

Stormraven Gunship (Flyer) – Výsadkový letoun se silnou výzbrojí. Může nést 12 vojáků (přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků) a jednoho Dreadnoughta. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Může přejít do vznášejícího režimu, ve kterém není sice tak rychlý, ale snadněji manévruje.

Purifier Squad (Elites), 5-10 – Elitní skupina Grey Knightů, která se odlišuje bílými přilbami. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat. Základní kouzlo má v jejich případě dosah jen 3 palce, ale způsobí D6 Mortal Wounds místo obvyklých D3.

Paladin Squad (Elites), 3-10 – Elitní skupina Grey Knightů oblečená v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazena teleportací. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Dreadnought (Elites) – Kráčedlo vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Ruku lze vyměnit za raketomet, ale efektivita v boji zblízka již nebude tak velká. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Venerable Dreadnought (Elites) – Elitní kráčedlo vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Ruku lze vyměnit za raketomet, ale efektivita v boji zblízka již nebude tak velká. Oproti základnímu Dreadnoughtu má lepší Weapon Skill a Ballistic Skill a může ignorovat zranění. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Servitors (Elites), 4 – Skupinka pomocných kyborgů, která se hodí jako doprovod pro Techmarina. V jeho blízkosti jsou efektivnější. Standardně jsou vybaveni mechanickými pažemi, ale lze jim dát i těžké střelné zbraně.

Apothecary (Elites) – Polní lékař. Může vyléčit zraněné vojáky i obživit padlé. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Brotherhood Ancient (Elites) - Vlajkonoš, který nese zástavu bratrstva. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership a pěšákům v boji zblízka i bonus k Attacks. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Paladin Ancient (Elites) – Vlajkonoš, který nese zástavu Paladinů. Má lepší Weapon Skill a Attacks. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership a pěšákům v boji zblízka i bonus k Attacks. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Grand Master (HQ) – Velmistr bratrstva oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat.

Grand Master in Nemesis Dreadknight (HQ) – Velmistr bratrstva pilotující Nemesis Dreadknighta, který mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vybaven teleportérem, díky kterému může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat.

Librarian (HQ) – Všichni Grey Knighti jsou psykeři, ale Librariani jsou ti nejmocnější z nich. Psyker. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a dvě nepřátelská blokovat. Je oblečený v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců.

Chaplain (HQ) – Kněz vyzbrojený energo-palcátem a oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Brother-Captain (HQ) – Nižší vůdce oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje seslat základní kouzlo na dvojnásobnou vzdálenost. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Brotherhood Champion (HQ) – Nejlepší šermíř z celého bratrstva. V boji zblízka si musí vybrat jeden ze dvou bojových stylů: Sword Strike mu dává bonus k hodu na zranění a Blade Shield mu dává bonus k hodu na Save. Pokud v boji zblízka padne, může před smrtí provést ještě jeden poslední útok. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Techmarine (HQ) – Opravář a polní technik. Standardně je vybaven postrojem Servo-harness, který mu poskytuje dvě silné mechanické paže a dvě přídavné střelné zbraně. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Hrdinové:

Lord Kaldor Draigo (HQ) – Vůdce kapituly Grey Knights. Je oblečený v brnění Terminátor a vybaven ručním štítem, který mu poskytuje Invulnerable Save 3+. Jednotkám Grey Knights v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah a v boji zblízka proti démonům také opravný hod na určení ničivosti útoku. Na bitevní pole může přijít z warpové trhliny (je to totéž co výsadek teleportací). Psyker. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a dvě nepřátelská blokovat.

Grand Master Voldus (HQ) – Velmistr třetího bratrstva. Je oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Psyker. Ovládá čtyři kouzla (jedno základní a tři Sanctic); v jednom kole může seslat tři kouzla a tři nepřátelská blokovat.

Brother-Captain Stern (HQ) – Kapitán třetího bratrstva. Je oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje seslat základní kouzlo na dvojnásobnou vzdálenost. Stern může v každém kole provést jeden opravný hod na zásah, zranění nebo Save, ale pokud to udělá, protihráč získá tutéž výhodu. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Základní kouzlo má v jeho případě dosah jen 6 palců a způsobí jen jeden Mortal Wound místo obvyklých D3. Pokud je ale cíl démon, tak utrpí 3 Mortal Wounds a současně všichni další démoni v okruhu 6 palců od Sterna utrpí jeden Mortal Wound.

Castellan Crowe (HQ) – Vůdce Purifierů. V boji zblízka může provádět opravné hody na zásah a zranění. Za každé zranění, které udělí v boji zblízka, může provést další útok. Pokud v boji zblízka padne, může před smrtí provést ještě jednu poslední sérii útoků. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Základní kouzlo má v jeho případě dosah jen 3 palce, ale způsobí D6 Mortal Wounds místo obvyklých D3.


Úvod | Projekt Void © 2009-2017
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0072 vteřin