Codex: Grey Knights, 8. edice

30.9.17 - Gediman - Komentáře (1)
Dnes je tu popis Codexu Grey Knights 8. edice.
.
Codex: Grey Knights, 8. edice


Grey Knights jsou tajná kapitula Vesmírných mariňáků, která byla založena speciálně pro boj proti silám Chaosu. Všichni mariňáci v této kapitule jsou psykeři - ovládají psychické síly, což jim pomáhá bojovat s démony, jejich nejčastějšími protivníky. Používají speciální výzbroj i výstroj a podstupují tvrdý trénink, který je činí naprosto nezkorumpovatelnými. Nikdy neupadnou pod vliv Chaosu, vždy si udrží loajalitu a duchovní čistotu. Grey Knights fungují také jako ozbrojená síla inkviziční sekce Ordo Malleus.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear – Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: mohou provést opravný hod na morálku. Výjimkou jsou servitoři.

Combat Squads – Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: oddíl o deseti mužích se může na začátku hry rozdělit na dva pětičlenné.

Daemon Hunters – Všichni vojáci, Dreadnoughti a Nemesis Dreadknighti mohou v boji zblízka proti démonům provést opravné hody na zranění. Výjimkou jsou servitoři.

Rites of Banishment – Základní kouzlo (Smite) má dosah jen 12 palců místo obvyklých 18 a cíl utrpí jen jedno Mortal Wound místo obvyklých D3. Pokud je ale cíl démon, tak utrpí 3 Mortal Wounds.

Psyk-out Grenade – Všichni vojáci jsou vyzbrojeni speciálními ručními granáty. Psykerům a démonům mají šanci způsobit Mortal Wound. Výjimkou jsou servitoři.

Psychic Powers – Psykeři používají kouzla disciplíny Sanctic, která se zaměřuje na boj proti silám Chaosu. Je tu uvedeno šest kouzel.

Knights of Titan – Všechny jednotky typu Troops mají možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem. Pokud protivník má podobnou schopnost, pak bod patří tomu, kdo u něj má více vojáků. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Brotherhood of Psykers – Všichni psykeři získávají bonus + 1 k sesílání a blokování kouzel. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Jednotky:

Strike Squad (Troops), 5-10 – Základní jednotka. Může být vysazena teleportací. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Terminator Squad (Troops), 5-10 – Lepší základní jednotka oblečená v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazena teleportací. Grey Knighti jsou jediní Vesmírní mariňáci, kteří mohou Terminátory standardně nasadit jako Troops, což je velká výhoda v Battle-forged armádách. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Interceptor Squad (Fast Attack), 5-10 – Úderná jednotka vybavená teleportéry. Díky nim může být vysazena teleportací, dokáže překonat jakýkoliv terén a jednou za hru se může teleportovat kamkoliv na bitevní pole. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Rhino (Dedicated Transport) – Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Může si sám opravit poškození. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Razorback (Dedicated Transport) – Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Purgation Squad (Heavy Support), 5-10 – Těžká střelecká jednotka. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Nemesis Dreadknight (Heavy Support) – Mariňák pilotující rozměrný exoskelet, který v základní konfiguraci bojuje dvěma silnýma rukama. Může však mít až dvě dodatečné střelné zbraně: těžký bolter střílející psychicky nabité projektily, plamenomet vrhající očistný oheň nebo rotační kanon střílející psychickou energii. V jedné ruce také může nést buď obrovský meč nebo kladivo. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 5+. Může být vybaven teleportérem, díky kterému může být vysazen teleportací. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Land Raider (Heavy Support) – Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider Crusader (Heavy Support) – Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Při zteči má šanci způsobit Mortal Wounds. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider Redeemer (Heavy Support) – Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Při zteči má šanci způsobit Mortal Wounds. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Stormhawk Interceptor (Flyer) – Stíhací letoun zaměřený na boj proti vzdušným cílům. Při střelbě na ně má bonus k hodům na zásah. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Je vybaven vrhačem klamných cílů, díky kterému může provádět opravné hody na Save, pokud mu padne jednička.

Stormtalon Gunship (Flyer) – Útočný letoun zaměřený na boj proti pozemním cílům. Při střelbě na ně má bonus k hodům na zásah. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Může přejít do vznášejícího režimu, ve kterém není sice tak rychlý, ale snadněji manévruje.

Stormraven Gunship (Flyer) – Výsadkový letoun se silnou výzbrojí. Může nést 12 vojáků (přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků) a jednoho Dreadnoughta. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Může přejít do vznášejícího režimu, ve kterém není sice tak rychlý, ale snadněji manévruje.

Purifier Squad (Elites), 5-10 – Elitní skupina Grey Knightů, která se odlišuje bílými přilbami. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat. Základní kouzlo má v jejich případě dosah jen 3 palce, ale způsobí D6 Mortal Wounds místo obvyklých D3.

Paladin Squad (Elites), 3-10 – Elitní skupina Grey Knightů oblečená v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazena teleportací. Psykeři. Ovládají dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole mohou seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Dreadnought (Elites) – Kráčedlo vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Ruku lze vyměnit za raketomet, ale efektivita v boji zblízka již nebude tak velká. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Venerable Dreadnought (Elites) – Elitní kráčedlo vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Ruku lze vyměnit za raketomet, ale efektivita v boji zblízka již nebude tak velká. Oproti základnímu Dreadnoughtu má lepší Weapon Skill a Ballistic Skill a může ignorovat zranění. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Servitors (Elites), 4 – Skupinka pomocných kyborgů, která se hodí jako doprovod pro Techmarina. V jeho blízkosti jsou efektivnější. Standardně jsou vybaveni mechanickými pažemi, ale lze jim dát i těžké střelné zbraně.

Apothecary (Elites) – Polní lékař. Může vyléčit zraněné vojáky i obživit padlé. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Brotherhood Ancient (Elites) - Vlajkonoš, který nese zástavu bratrstva. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership a pěšákům v boji zblízka i bonus k Attacks. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Paladin Ancient (Elites) – Vlajkonoš, který nese zástavu Paladinů. Má lepší Weapon Skill a Attacks. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership a pěšákům v boji zblízka i bonus k Attacks. Je oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Grand Master (HQ) – Velmistr bratrstva oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat.

Grand Master in Nemesis Dreadknight (HQ) – Velmistr bratrstva pilotující Nemesis Dreadknighta, který mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vybaven teleportérem, díky kterému může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat.

Librarian (HQ) – Všichni Grey Knighti jsou psykeři, ale Librariani jsou ti nejmocnější z nich. Psyker. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a dvě nepřátelská blokovat. Je oblečený v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vysazen teleportací. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců.

Chaplain (HQ) – Kněz vyzbrojený energo-palcátem a oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Brother-Captain (HQ) – Nižší vůdce oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje seslat základní kouzlo na dvojnásobnou vzdálenost. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Brotherhood Champion (HQ) – Nejlepší šermíř z celého bratrstva. V boji zblízka si musí vybrat jeden ze dvou bojových stylů: Sword Strike mu dává bonus k hodu na zranění a Blade Shield mu dává bonus k hodu na Save. Pokud v boji zblízka padne, může před smrtí provést ještě jeden poslední útok. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Techmarine (HQ) – Opravář a polní technik. Standardně je vybaven postrojem Servo-harness, který mu poskytuje dvě silné mechanické paže a dvě přídavné střelné zbraně. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat jedno kouzlo a jedno nepřátelské blokovat.

Hrdinové:

Lord Kaldor Draigo (HQ) – Vůdce kapituly Grey Knights. Je oblečený v brnění Terminátor a vybaven ručním štítem, který mu poskytuje Invulnerable Save 3+. Jednotkám Grey Knights v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah a v boji zblízka proti démonům také opravný hod na určení ničivosti útoku. Na bitevní pole může přijít z warpové trhliny (je to totéž co výsadek teleportací). Psyker. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a dvě nepřátelská blokovat.

Grand Master Voldus (HQ) – Velmistr třetího bratrstva. Je oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Psyker. Ovládá čtyři kouzla (jedno základní a tři Sanctic); v jednom kole může seslat tři kouzla a tři nepřátelská blokovat.

Brother-Captain Stern (HQ) – Kapitán třetího bratrstva. Je oblečený v brnění Terminátor. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje seslat základní kouzlo na dvojnásobnou vzdálenost. Stern může v každém kole provést jeden opravný hod na zásah, zranění nebo Save, ale pokud to udělá, protihráč získá tutéž výhodu. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Základní kouzlo má v jeho případě dosah jen 6 palců a způsobí jen jeden Mortal Wound místo obvyklých D3. Pokud je ale cíl démon, tak utrpí 3 Mortal Wounds a současně všichni další démoni v okruhu 6 palců od Sterna utrpí jeden Mortal Wound.

Castellan Crowe (HQ) – Vůdce Purifierů. V boji zblízka může provádět opravné hody na zásah a zranění. Za každé zranění, které udělí v boji zblízka, může provést další útok. Pokud v boji zblízka padne, může před smrtí provést ještě jednu poslední sérii útoků. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Psyker. Ovládá dvě kouzla (jedno základní a jedno Sanctic); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Základní kouzlo má v jeho případě dosah jen 3 palce, ale způsobí D6 Mortal Wounds místo obvyklých D3.


Úvod | Projekt Void © 2009-2019
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0102 vteřin