Codex: Harlequins, 7. edice

28.3.15 - Gediman - Komentáře (0)
Harlekýni byli dlouhou dobu pojati jako jednotka v codexech Eldarů a Temných eldarů. Nyní jsou již samostatnou armádou, ale není to až taková novinka, jak se může zdát - už v roce 2000 jim totiž Games Workshop vydal samostatnou příručku poskytnutou volně ke stažení.
.
Codex: Harlequins, 7. edice


Harlekýni jsou tajemná skupina Eldarů, která slouží Cegorachovi, Smějícímu se bohu. Tomu se podařilo přežít pád Eldarské říše tím, že se ukryl v síti chodeb dimenze Webway, kde sídlí dodnes. Cegorach je zákeřný podvodník se smyslem pro škodolibý humor a jeho posláním je boj proti Slaaneshovi, úhlavnímu protivníku celé eldaří rasy. Harlekýni jsou potulní divadelní herci a válečníci, přičemž mezi těmito úlohami nerozlišují. Bitevní pole je pro ně jevištěm a jejich bleskově rychlé útoky jsou naplánovány jako velkolepá show. V boji předvádějí různé akrobatické kousky a iluzionistické triky, k čemuž jim dopomáhá jejich zvláštní technologie a psychické síly. Každá skupina Harlekýnů se dělí na sekce Light (kladné postavy), Dark (záporné postavy) a Twilight (různé neutrální postavy) s odlišnými bojovými úkoly. Do řad Harlekýnů vstupují Eldaři i Temní eldaři, kteří věří, že cesta Cegoracha je jedinou spásou.

Zvláštní pravidla a výhody:

Holo-suit, Holo-fields – všechny jednotky Harlekýnů jsou obklopeny rušivým holografickým polem, takže je obtížnější je trefit. Mají 5+ Invulnerable Save.

Flip Belt – všichni vojáci Harlekýnů mají antigravitační opasek, který jim zvyšuje mrštnost. Mohou snadno pronikat těžkým terénem a mají vyšší šanci vykrýt útok na velitele vlastním tělem.

Mirage Launchers – všechny motocykly a vozidla Harlekýnů mohou jednou za hru vystřelit halucinační granáty, které jim až do konce příští Movement fáze zvýší Invulnerable Save proti střelbě na 4+.

Fear – všechny jednotky Harlekýnů vyvolávají u nepřátel strach.

Fleet – všichni vojáci Harlekýnů se dokáží pohybovat mnohem rychleji.

Furious Charge – všichni vojáci a motocykly Harlekýnů mohou provádět efektivnější zteče.

Hit & Run – všichni vojáci a motocykly Harlekýnů umějí uniknout z boje zblízka.

Psychic Powers – Kromě standardních kouzel z knihy pravidel má armáda k dispozici též speciální kouzla disciplíny Phantasmancy, která ovládá halucinace. Je tu šest kouzel plus jedno Primaris kouzlo.

Warlord Traits – Harlekýni nemají žádnou HQ jednotku, takže Warlordem musí být zvolena nějaká jiná. Pokud je to Death Jester nebo Shadowseer, může si jako obvykle vylosovat jednu ze šesti možností ve standardních tabulkách základní knihy pravidel a nebo jednu z možností v tabulkách Harlekýnů – v tomto případě ovšem pouze z prvních tří. Pokud je Warlordem zvolen Troupe Master (velitel oddílu Troupe), není výběrem nijak omezen. Další zajímavostí je to, že Harlekýni mají tři tabulky Warlord Traits a to Light, Dark a Twilight.

Jednotky:

Troupe (Troops), 5-12 – Základní jednotka. Může k ní být přidělen transportér Starweaver.

Skyweavers (Fast Attack), 2-6 – Oddíl vznášedlových motocyklů.

Starweaver (Fast Attack) – Lehký vznášedlový transportér s kapacitou 6 vojáků.

Voidweavers (Heavy Support), 1-3 – Oddíl lehkých vznášedel. Každé je vybaveno třemi těžkými zbraněmi, z toho jedna může střílet dozadu.

Death Jester (Elite) – Harlekýn vyzbrojený těžkou zbraní. Je to efektivní střelec, který umí zasáhnout konkrétního člena oddílu. Pokud se mu podaří zabít alespoň jednoho vojáka z nepřátelského oddílu, musí si daný oddíl hodit na morálku s postihem -2. Pokud neuspěje, začne utíkat a Death Jester si může zvolit, jakým směrem.

Shadowseer (Elite) – Psyker Mastery Level 1, který ovládá kouzla Telepathy, Daemonology (pouze Sanctic) a Phantasmancy. Mastery Level může být zvýšen na 2.

Solitaire (Elite) – Prokletý Harlekýn, jehož duše je odsouzená propadnout Slaaneshovi. Necítí strach a nemůže být zabit automaticky. Jeho Invulnerable Save je 3+. Může být vysazen kamkoliv na bitevní pole. Je to efektivní šermíř, který umí zasáhnout konkrétního člena oddílu. V Movement fázi se dokáže pohnout až o 12 palců. Jednou za hru může provést extrémně rychlý pohyb a proniknout jakýmkoliv terénem a překážkami. Hráč hodí tolika kostkami, kolikáté je zrovna kolo. Výsledek ukazuje, o kolik palců se může Solitaire pohnout. V následující Assault fázi pak získá bonusové Attacks. Je považován za Hrdinu, takže na bitevním poli může být jen jeden. Pokud je zvolen za Warlorda armády, nemůže mít žádný Warlord Trait.

Formace:

Cegorach’s Revenge - Tato formace se skládá ze tří oddílů Troupes, tří Death Jesterů, tří Shadowseerů, jednoho Solitaire, dvou oddílů Skyweavers a jednoho oddílu Voidweavers. Všechny jednotky mohou provádět opravné hody na Invulnerable Save, pokud při nich padla jednička. Od začátku druhého kola všechny jednotky se schopností Fleet mohou zároveň běžet i provádět zteče. Pokud je Warlord armády Troupe Master (velitel oddílu Troupe) vybraný z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.

The Serpent’s Brood - Tato formace se skládá ze tří oddílů Troupes, dvou oddílů Skyweavers, jednoho oddílu Voidweavers a tří Starweaverů (každý přidělen k jednomu oddílu Troupes). Oddíly Troupes mohou použít svoji schopnost Hit & Run k nastoupení do Starweaveru. Pokud je Warlord armády Troupe Master (velitel oddílu Troupe) vybraný z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.

Cast of Players - Tato formace se skládá z jednoho oddílu Troupe, jednoho Death Jestera a jednoho Shadowseera – oba musí být připojeni k oddílu Troupe a nemohou ho opustit. Oddíl se pohybuje rychleji. Stejnou výhodu získají všechny jednotky Eldarů a Temných eldarů v okolí.

Cegorach’s Jest - Tato formace se skládá z jednoho oddílu Troupe, jednoho oddílu Skyweavers a jednoho oddílu Voidweavers. Od začátku druhého kola všechny jednotky se schopností Fleet mohou zároveň běžet i provádět zteče.

The Heroes’ Path - Tato formace se skládá z jednoho Death Jestera, jednoho Shadowseera a jednoho Solitaire. Všichni tři pracují jako individualisté, nemohou být připojeni k žádné jednotce. Jsou specializováni na infiltraci.

Faolchú’s Blade - Tato formace se skládá ze dvou oddílů Skyweavers a jednoho oddílu Voidweavers. Mohou provádět rychlé úhybné manévry, takže je obtížnější je zasáhnout.

Harlequin Masque - Tato formace se skládá ze tří Troops, dvou Fast Attack a jednoho Heavy Support. Lze přidat až sedm Elites. Od začátku druhého kola všechny jednotky se schopností Fleet mohou zároveň běžet i provádět zteče. Pokud je Warlord armády Troupe Master (velitel oddílu Troupe) vybraný z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.


Úvod | Projekt Void © 2009-2019
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0182 vteřin