Codex: Imperial Knights, 8. edice

4.8.18 - Gediman - Komentáře (0)
Popis nové edice codexu Imperiálních rytířů.
.
Codex: Imperial Knights, 8. edice


Imperiální rytíř je rozměrné kráčedlo ovládané jedním speciálně vycvičeným pilotem. Je to už velmi stará technologie, která byla původně vyvinuta jako univerzální bojové vozidlo pro první lidské kolonisty. Rytíři bránili stanice a města před agresivními zvířaty i mimozemskými nájezdníky. Když se v galaxii objevily warpové bouře, kolonie byly odříznuty od Země a kontakt s nimi byl na dlouhou dobu ztracen. V tomto období na koloniích vznikaly aristokratické vlády tvořené právě piloty Rytířů, kteří měli mezi obyvatelstvem velké uznání a obdiv. Dnes je jedna část rytířských rodů spojena s imperiální centrální vládou, druhá část udržuje vztahy s Adeptus Mechanicus. Existují ale i nezávislí potulní piloti, kteří se nechávají najímat jako žoldnéři.

Zvláštní pravidla a výhody:

Super-heavy Walker – Rytíři třídy Questoris a Dominus jsou obrovská kráčedla. Nemají žádný postih při střelbě z těžkých zbraní za pohybu. Mohou provést ústup a současně vystřelit a/nebo ztečovat. Při ústupu mohou překračovat i nepřátelské pěšáky. Mohou dostat bonus za krytí jen když je zakryta alespoň polovina jejich trupu.

Ion Shield – Rytíři jsou chráněni iontovým štítem, který poskytuje Invulnerable Save 5+ proti střeleckým útokům.

Knight Lances – Jeden Rytíř ve formaci Super-heavy Detachment je označen za Charakter. Aby taková formace přidávala nějaké Command Pointy, musí se skládat z alespoň tří Rytířů třídy Questoris a/nebo Dominus, v libovolné kombinaci. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Household Traditions – Hráč si vybere rod své armády, aby jí mohl určit zvláštní pravidla. Jedna část rodů je věrná imperiální centrální vládě (Questor Imperialis), druhá část je věrná organizaci Adeptus Mechanicus (Questor Mechanicus). Pokud armádu nabarvil jako některý z uvedených rodů, není co řešit. Pokud ji nabarvil jinak, pak musí sám určit, jakému uvedenému rodu stylově nejvíce odpovídá. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged a celá je složena z jednotek stejného rodu. Na výběr je z následujících pravidel (nevztahují se na Freeblady):

--- Terryn --- Questor Imperialis. Při hodu na určení rychlosti postupu a vzdálenosti zteče lze hodit dvěma kostkami a vybrat ten lepší výsledek.

--- Griffith --- Questor Imperialis. Mají bonus k Attacks, pokud ztečují nebo jsou napadeni ztečí. Vyrazit naproti nepřátelské zteči mohou i Rytíři, kteří nejsou Charaktery.

--- Hawkshroud --- Questor Imperialis. Lépe odolávají postihům za těžká poškození.

--- Cadmus --- Questor Imperialis. Když bojují zblízka proti cílům, které mají 12 a méně Woundů, mohou provádět opravný hod na zranění, pokud padla jednička.

--- Mortan --- Questor Imperialis. V boji zblízka mají bonus k hodům na zásah, pokud ztečují, jsou napadeni ztečí nebo vyráží naproti nepřátelské zteči.

--- Raven --- Questor Mechanicus. Nemají žádný postih při střelbě z Assault zbraní za pohybu. Při postupu jsou všechny těžké zbraně považovány za Assault zbraně.

--- Taranis --- Questor Mechanicus. Mají šanci ignorovat poškození, pokud to ovšem není Mortal Wound.

--- Krast --- Questor Mechanicus. V boji zblízka mohou provádět opravné hody na zásah, pokud ztečují, jsou napadeni ztečí nebo vyráží naproti nepřátelské zteči. Proti obrovským cílům mohou provádět opravné hody na zásah vždy.

--- Vulker --- Questor Mechanicus. Ve střelbě mohou provádět opravné hody na zásah, pokud padla jednička a pokud je střelba vedena na nejbližší cíl.

Freeblade – Hráč může určit, že Rytíř je nezávislý. Nepatří k žádnému rodu. Může být členem jakékoliv armády Imperiálních rytířů, neblokuje tím její zvláštní schopnosti. Navíc jeden takový Rytíř v armádě může mít speciální výhodu a speciální nevýhodu. Hráč si nejprve vybere výhodu: může to udělat sám, nebo ji může určit náhodně kostkou (v tom případě zvolí dvě). Hráč poté vybere nevýhodu: může to udělat sám (v tom případě zvolí dvě), nebo může určit jednu náhodně kostkou. Na začátku každého kola hodí dvěma kostkami. Pokud je výsledek nižší než Rytířovo Leadership, nevýhoda se neaktivuje. Pokud se aktivuje, vydrží až do začátku příštího kola. Na výběr je ze šesti výhod a šesti nevýhod. Výhodu a nevýhodu lze určit jen pokud je armáda Battle-forged.

--- Výhody ---

Last of Their Line: Proti oddílům s 10 a více členy provádí opravné hody na zásah, pokud padla jednička.

Sworn to a Quest: Proti Warlordovi provádí opravné hody na zásah, pokud padla jednička. Také má možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem. Pokud protivník má podobnou schopnost, pak bod patří tomu, kdo u něj má více vojáků.

Mysterious Guardian: Může vyrazit naproti nepřátelské zteči, i když není Charakterem, a to až do vzdálenosti 6 palců.

Peerless Warrior: Hodí se kostkou. Na hod 1-3 má bonus k Move, na hod 4-5 má bonus k Weapon Skill, na hod 6 má bonus k Ballistic Skill.

Indomitable: Má bonus k Wounds a Leadership.

Legendary Hero: Jednou za kolo může provést opravný hod na jeden zásah, zranění, Save, určení ničivosti útoku nebo vzdálenost zteče.

--- Nevýhody ---

Exiled in Shame: Nevztahují se na něj Stratagemy.

Weary Machine Spirit: Hůře odolává postihům za těžká poškození.

Haunted by Failure: Musí přehazovat hody na zásah, pokud padne šestka.

Obsessed with Vengeance: V Shooting fázi může střílet jen na nejbližší viditelný cíl a zteč může vést též jen proti nejbližšímu cíli.

Driven to Slaughter: Nemůže ustoupit a jeho Ballistic Skill je snížen na 6+.

Impetuous Nature: Musí se pohnout k nejbližšímu nepříteli a musí vést zteč proti všem nepřátelům v okruhu 12 palců.

Jednotky:

Armiger Helverin (Lord of War), 1-3 – Lehcí Rytíři třídy Armiger specializovaní na střelbu. Jsou vyzbrojeni dvěma autokanony, které nemají žádný postih při střelbě za pohybu. Sekundární zbraní je těžký kulomet, který mohou vyměnit za melta-pušku. Když je oddíl nasazen, jednotlivá vozidla musejí být maximálně 6 palců od sebe, poté se ale mohou pohybovat samostatně.

Armiger Warglaive (Lord of War), 1-3 – Lehcí Rytíři třídy Armiger specializovaní na boj zblízka. Jsou vyzbrojeni melta-kanonem a velkým řetězovým mečem, kterým mohou útočit buď rychleji nebo silněji. Sekundární zbraní je těžký kulomet, který mohou vyměnit za melta-pušku. Když je oddíl nasazen, jednotlivá vozidla musejí být maximálně 6 palců od sebe, poté se ale mohou pohybovat samostatně.

Knight Paladin (Lord of War) – Rytíř třídy Questoris zaměřený na boj na dlouhé vzdálenosti. Je vyzbrojen rychlopalným dělostřeleckým kanonem a obřím řetězovým mečem. Sekundárními zbraněmi jsou dva těžké kulomety. Meč může vyměnit za obří ruku, jeden kulomet může vyměnit za melta-pušku. Ruka má postih k hodům na zásah, ale pokud úspěšně zničí vozidlo nebo monstrum, může ho chytit a odhodit na další cíl v okruhu 9 palců od Rytíře. Tento cíl tak může utrpět jeden až tři Mortal Wounds. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Errant (Lord of War) – Rytíř třídy Questoris zaměřený na boj na krátké vzdálenosti. Je vyzbrojen velkým melta-kanonem (zbraň efektivní proti vozidlům) a obřím řetězovým mečem. Sekundární zbraní je těžký kulomet. Meč může vyměnit za obří ruku, kulomet může vyměnit za melta-pušku. Ruka má postih k hodům na zásah, ale pokud úspěšně zničí vozidlo nebo monstrum, může ho chytit a odhodit na další cíl v okruhu 9 palců od Rytíře. Tento cíl tak může utrpět jeden až tři Mortal Wounds. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Warden (Lord of War) – Rytíř třídy Questoris zaměřený na boj na krátké vzdálenosti. Je vyzbrojen rotačním kanonem (zbraň efektivní proti pěchotě) a obřím řetězovým mečem. Sekundárními zbraněmi jsou těžký kulomet a plamenomet. Meč může vyměnit za obří ruku, kulomet může vyměnit za melta-pušku. Ruka má postih k hodům na zásah, ale pokud úspěšně zničí vozidlo nebo monstrum, může ho chytit a odhodit na další cíl v okruhu 9 palců od Rytíře. Tento cíl tak může utrpět jeden až tři Mortal Wounds. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Gallant (Lord of War) – Rytíř třídy Questoris specializovaný na boj z blízka. Je vyzbrojen obřím řetězovým mečem a obří rukou. Ruka má postih k hodům na zásah, ale pokud úspěšně zničí vozidlo nebo monstrum, může ho chytit a odhodit na další cíl v okruhu 9 palců od Rytíře. Tento cíl tak může utrpět jeden až tři Mortal Wounds. Sekundární zbraní je těžký kulomet. Kulomet může vyměnit za melta-pušku. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Crusader (Lord of War) – Rytíř třídy Questoris specializovaný na střelbu. Je vyzbrojen rotačním kanonem (zbraň efektivní proti pěchotě) a velkým melta-kanonem (zbraň efektivní proti vozidlům). Sekundárními zbraněmi jsou těžký kulomet a plamenomet. Kulomet může vyměnit za melta-pušku. Melta-kanon může vyměnit za rychlopalný dělostřelecký kanon a druhý kulomet. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami.

Knight Preceptor (Lord of War) – Velitelský Rytíř třídy Questoris. Je vyzbrojen velkým laserovým kanonem a obřím řetězovým mečem. Laserový kanon má dva režimy střelby: s vyšším dostřelem nebo s vyšší ničivostí. Sekundární zbraní je těžký kulomet. Meč může vyměnit za obří ruku, kulomet může vyměnit za melta-pušku nebo rychlopalný laserový kanon. Ruka má postih k hodům na zásah, ale pokud úspěšně zničí vozidlo nebo monstrum, může ho chytit a odhodit na další cíl v okruhu 9 palců od Rytíře. Tento cíl tak může utrpět jeden až tři Mortal Wounds. Na záda si může instalovat dvojitý protiletadlový autokanon, velký dělostřelecký raketomet nebo salvový raketomet s protitankovými střelami. Všem rodovým Rytířům třídy Armiger v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravné hody na zásah, pokud padla jednička.

Knight Castellan (Lord of War) – Těžký Rytíř třídy Dominus zaměřený na boj na dlouhé vzdálenosti. Je vyzbrojen obřím plazmovým kanonem (efektivní proti pěchotě) a obřím laserovým kanonem (efektivní proti vozidlům). Sekundárními zbraněmi jsou dvě těžké rakety, dva dvojhlavňové dělostřelecké kanony a dvě dvojité melta-pušky. Laserový kanon může proti super-těžkým vozidlům a titánským monstrům provádět opravné hody na zranění. V jednom kole lze vystřelit jen jednu raketu, nelze proti ní použít Invulnerable Save.

Knight Valiant (Lord of War) – Těžký Rytíř třídy Dominus zaměřený na boj na krátké vzdálenosti. Je vyzbrojen obří harpunou (efektivní proti vozidlům) a obřím plamenometem (efektivní proti pěchotě). Sekundárními zbraněmi jsou čtyři těžké rakety, dvojhlavňový dělostřelecký kanon a dvě dvojité melta-pušky. Harpuna může proti vozidlům a monstrům provádět opravné hody na zásah. Harpuna má šanci způsobit až tři Mortal Wounds. V jednom kole lze vystřelit jen jednu raketu, nelze proti ní použít Invulnerable Save.

Sacristan Forgeshrine (Fortification) – Servisní stanice pro Rytíře. Nemůže být nijak zasažena ani zničena, funguje jako terén. Když se Rytíř ke stanici přiblíží na vzdálenost alespoň 1 palce, může využít jeden ze tří jejích systémů. Tehdy ale nemůže střílet ani ztečovat a jeho Attacks je sníženo na 1. První systém je oprava: Rytíř si může opravit jedno až tři poškození. Pokud se ve stanici nachází Tech-priest nebo Techmarine, opraví si vždy tři poškození (není třeba házet kostkou). Druhý systém je doplnění munice: Rytíř si může doplnit zásobu těžkých raket. Pokud zásobu raket měl již plnou, nebo tyto rakety nepoužívá, může místo toho získat jednorázový bonus – při nejbližší příležitosti může vystřelit s maximální kadencí (není třeba házet kostkou). Třetí systém je doplnění paliva: Rytíř má až do konce příští Movement fáze rychlost zvýšenu o 6. Jeden Rytíř může stanici využít jen jednou za kolo.

Hrdinové:

Canis Rex (Lord of War) – Knight Preceptor slavného Freeblada, Sira Hekhtura. Je vyzbrojen velkým laserovým kanonem a obří rukou. Laserový kanon má dva režimy střelby: s vyšším dostřelem nebo s vyšší ničivostí. Ruka má postih k hodům na zásah, ale pokud úspěšně zničí vozidlo nebo monstrum, může ho chytit a odhodit na další cíl v okruhu 9 palců od Canise Rexe. Tento cíl tak může utrpět jeden až tři Mortal Wounds. Při hodu na určení ničivosti ruky je ničivost vždy minimálně 6. Sekundární zbraní je rychlopalný laserový kanon. Pokud v okruhu 6 palců od Canise Rexe nějaká jednotka Impéria utíká z boje, má šanci ji v útěku zabránit. Když je Canis Rex zničen a neexploduje při tom, Sir Hekhtur přežije a vyleze ven. Od té chvíle funguje jako pěšák vyzbrojený pistolí. Canis Rex i pěší Sir Hekhtur mají výhody Legendary Hero a Last of Their Line a nevýhodu Obsessed with Vengeance.


Úvod | Projekt Void © 2009-2020
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0244 vteřin