Plány pro rok 2017

1.1.17 - Gediman - Komentáře (0)
Pro tento rok toho chystám mnoho.
Už nějakou dobu mám rozpracováno pět dodatečných mini-příruček. První je příručka popisující strategicky nejvýznamnější a nejzajímavější planety a další lokace. Spolu s ní bude vydána přepracovaná mapa galaxie, ve které již budou všechny sektory pojmenovány. Druhá bude obsahovat nová (a hlavně mocnější) kouzla a možná i nějaké magické bytosti. Třetí příručka přinese mnoho nových protivníků a také pravidla pro boj oddílů, která již byla představena v jednom z Dodatků. Pracuji zde také na pravidlech pro abstraktní vedení velkých bitev, což se hodí v případech, kdy se postavy stanou veliteli celých armád a flotil. Ale nebude to nijak zvlášť komplikované. Čtvrtou bude příručka pro další vybavení a zbraně a pátou bude příručka obsahující jen backgroundové informace. V jakém pořadí budou tato rozšíření dokončena, to ještě nevím. Zkrátka až se nějak přijatelně zaplní. Pokusím se také zapracovat na sérii předpřipravených misí, které Gamemaster bude moci rovnou vzít a použít. Budou obsahovat pozadí zápletek, primární a sekundární cíle, mapy a protivníky – tedy vše podstatné na jednom místě.

Dále pracuji na verzi 1.6 pro Základní knihu a současně také na verzi 1.4 pro Temnou ruku. K tomu hodlám trochu rozšířit Zuřící bohy. Seznam novinek je ale zatím poněkud krátký, takže toto bude trvat nějakou dobu.

Souběžně dokončuji hru Void: Fantasy, kterou hodlám vydat již v tomto roce. Hra je prakticky hotová již teď, jen ale musím doladit a doplnit některé maličkosti. Bohužel, nemám nápady na zaplnění volného místa šedými rámečky, takže to vyřeším tak, že tato místa prostě zanechám volná – s tím, že je budu doplňovat průběžně. Oddalovat vydání hry kvůli nim moc nechci.

Do budoucna bych rád vylepšil celkový design příruček. Program MS Publisher mi připadá asi nejvíc user-friendly, takže ho začnu používat. Rád bych jeho pomocí nejprve (na zkoušku) vytvořil nějakou stručnější a graficky lépe pojatou verzi Základní knihy.

Základní kniha Void: Sci-Fantasy, Výcvikový tábor a šest dosud vydaných rozšiřujících příruček je již nějakou dobu k dispozici také na e-shopu Fantasyobchod.cz. Můžete je tam získat (samozřejmě) zdarma, ale navíc je tam také možnost dobrovolného finančního daru. Vybrané peníze bych rád investoval do ilustrací od profesionálních autorů, které můžete najít například na DevianArtu. Několik z nich jsem si již předběžně vyhlédnul. Půjde hlavně o obrázky postav, monster, strojů a zbraní… pokud ale bude peněz více, může se objevit i nějaká scéna, třeba bitva.


Úvod | Projekt Void © 2009-2019
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0063 vteřin