Soutěž o nejlepší postavu 2010

22.2.11 - Gediman - Komentáře (2)
I letošní Soutěže o nejlepší postavu, kterou pořádá web rpgforum.cz, jsem se zúčastnil, tentokrát rovnou se dvěma postavami. Avšak opět jsem neměl štěstí, obě se umístily na posledním místě... no co :) Dotřetice všeho dobrého, takže snad příště. Alespoň jsem dostal dobrou příležitost vyzkoušet grafický tablet. První postava je ze světa Void: Sci-Fantasy, je to felirský vladař jedné menší říše. Druhou postavou je nechvalně proslulý Arbitrator, ze světa Warhammer 40.000.
Aesset Ashetes
Aesset Ashetes je Felir, který v současné době vládne Skupině Auseska, mírumilovné frakci nacházející se na okraji galaxie, jejíž domovskou planetou je Mai II. Ashetes je svým lidem vnímán jako sjednotitel a mírotvůrce, neboť ukončil Válku drápů vyvolanou jeho starším bratrem, princem Sheliasem. Ten se domáhal trůnu poté, co se dozvěděl, že jeho otec na smrtelné posteli odkázal říši mladému Ashetesovi. Ve finální Bitvě o Mai II však Ashetes prince Sheliase osobně zabil a na důkaz faktického ukončení bojů si přivlastnil jeho rubínový amulet. Usedl na trůn a svým poddaným slíbil, že nejenže získá zpět ztracené planety, ale že do Skupiny začlení i nové – a to vše bez jediného dalšího výstřelu, bez prolití jediné další kapky krve. Aby dokázal, že to myslí vážně, zavedl troufalé reformy. Zrušil současnou církev boha spravedlnosti Ponturose a zavedl místo ní církev bohyně míru Finershy. Poté dokonce i zrušil všechny ozbrojené síly. Ačkoliv to ne všichni očekávali, za sedm měsíců se vše vyplnilo. Skupina byla větší a mocnější, než kdy předtím. Ashetes se těšil slávě a bohatství, které plynulo z daní. Lid chválil za jeho zbožnost, díky které prý bohyně Finersha chrání Mai II a potažmo celou Skupinu od všech vnějších agresorů a pomáhá získávat náklonnost cizích diplomatů.
Ale nikdo nezná pravdu. Onen rubínový amulet je ve skutečnosti Amulet svatého míru, artefakt zasvěcený bohyni Finershe. Princ Shelias si vůbec neuvědomoval jeho moc, ale Ashetes měl své kontakty na vhodných místech a již dlouho před Válkou drápů věděl, že amulet dokáže nechat zmizet všechny zbraně na zvoleném území a dlouhodobě vsévat pacifismus do myslí tamních bytostí. Ashetes naplánoval průběh Bitvy o Mai II do posledního detailu. Nechal Sheliase probojovat se na místo, kde na něj byla nastražena past. Shelias byl zraněn a Ashetes ho dorazil dříve, než z posledních sil stačil říct pravdu přihlížejícím svědkům. Pravdu o tom, jak ho bůh Ponturos pověřil, aby zabránil nástupu mocichtivého a zbabělého Ashetese na trůn.
Amulet svatého míru má však několik významných omezení. Neúčinkuje proti jiným uctívačům Finershy a aby mohl fungovat, musí být napájen „krví jejích martyrů“, jak se Ashetes dozvěděl. Ashetes si dlouho myslel, že potřebuje krev dobrovolníků, ale časem zjistil, že krev může pocházet i z méně spolupracujících uctívačů. Aby mohl udržet svoji Skupinu v prosperitě a míru, začal proto najímat externí žoldnéře, které až dodnes z železnou pravidelností posílá pouze na bojové operace proti říším, které uctívají Finershu. Od každého žoldnéře pak požaduje litr krve těch nejzbožnějších protivníků – prý jako důkaz splnění úkolu, byť poněkud neobvyklý. Ve skutečnosti tuto krev potřebuje k zásobení artefaktu. Ashetes žoldnéřům platí hodně a je tak mezi nimi velmi oblíbený. Není to však proto, že by byl štědrý, je to spíše proto, že je zoufale závislý na jejich úspěchu. Bez nich by jeho říše padla rukama těch, kteří jeho činy více než právoplatně považují za rouhání.
Soutěž o nejlepší postavu 2010
Gallus „Killjoy“ Grendel
Grendel má na výšku metr osmdesát a je dobře urostlé postavy. Jeho kůže je nepřirozeně bledá, vlasy má čistě bílé a oči světle šedé. Tato fyziologická odlišnost je následek života v nejspodnějších patrech Úlu Ular Alpha Omega na Úlovém světě Bront, které jsou zamořeny toxickým městským odpadem a věčně zahalené v přítmí a mlze. Grendel je chladnokrevný zabiják, ale se smyslem pro povinnost. Když mu bylo třicet, konečně dostal vytoužené místo v oddílu Adeptus Arbites, kde mohl legálně provádět svoji oblíbenou činnost: masakrovat členy místních gangů a vůbec všechnu tu zpropadenou lůzu, která se mu připlete pod nohy. Municí nešetří a nikdy nešetřil. Není moc výřečný, ale to k práci stejně nikdy příliš nepotřeboval. Vedení Arbites se jeho styl líbil, ovšem nehodil se pro vyšetřovací akce a zajišťování míru. Tak byl převelen do zvláštního oddělení Hunting Fist – tato relativně malá síť agentů udržuje těsnou spolupráci s místními regimenty Imperiální gardy, Brontian Longknives. Úkolem Hunting Fist je dopadnout všechny, kteří se vyhýbají službě v Gardě nebo dokonce zběhli z jejích řad. Takoví dezertéři se totiž skrývají nejčastěji na nižších patrech, kde někdy dokonce i prodávají kradený vojenský materiál. Grendel moc dobře zná tyto lidi, odmalička žil v jejich blízkosti. Učil se od nich přežití a zná jejich finty. Jako první akt svého úřadu popravil šéfa takových překupníků, Gratella Grendela, svého vlastního otce. Tento fakt rychle a snadno utajil tím, že jeho byt i s veškerým zařízením spálil a jeho mrtvé tělo rozpustil v kyselině. V osobních spisech má v kolonce Rodina vyplněno „nalezenec“ a v kolonce Místo bydliště je uveden jistý sirotčinec, který shodou okolností ihned po jeho nástupu k Arbites vyhořel, opět i se všemi dokumentacemi… a personálem. Grendel není pyšný na svoji minulost, možná se i obává, že pokud by byla odhalena, přišel by o práci. Možná i hůř. Jediný důkaz, který ho k ní pojí, je jeho přezdívka „Killjoy“, pod kterou ho znají gangsteři a pašeráci. Grendel je posedlý odstraněním těch, kteří tuto skutečnost vědí, aby se tak zbavil posledních svědků a tak i minulosti. Když ho někdo z davu (starý kamarád, soused, dřívější parťák) osloví touto přezdívkou, skončí na zemi s dírou v hlavě dřív, než jí vůbec dořekne.
Soutěž o nejlepší postavu 2010

Úvod | Projekt Void © 2009-2022
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0124 vteřin