Temná kolonizace 2: Obrana

28.10.16 - Gediman - Komentáře (0)
Tuto plenitelskou misi připravil Lord Eliphas, navazuje na misi Temná kolonizace. Zúčastnil se jí OnGe s postavou Dva, Zmok s postavou Xanaxotla a já s postavou Shaada.
Zápletka
Rok: 13-669 (4 dny po misi „Posvátný park“)

Navzdory všem Ma’asovým a Shaadovým snahám a nařízením, aby se o přítomnosti Temné ruky na těžebním asteroidu Ingotius XII nikdo nedozvěděl, byl tento fakt prozrazen fanatické sektě Vznešených elfů Harbingers of Purity, uctívající boha Hurconyra. Aby předešli šíření Temnoty, rozhodli se pro radikální krok. Obsadili starou stanici kroužící kolem asteroidu, naložili ji hořlavinami a nyní se chystají změnit její trajektorii tak, aby dopadla na asteroid. Pokud by se jim to povedlo, umělá atmosféra asteroidu by znovu vzplála, tentokrát s daleko vážnějšími důsledky – osídlení by bylo kompletně zničeno, nikdo by to nepřežil.

Na pomoc týmu Shadow Brokers opět přišla nekro-kabala Dark Warrens, která prostřednictvím Ormenosovy zástupkyně Arkanty sdělila, že jedinou šancí, jak asteroid zachránit, je infiltrovat na palubu stanice a zabránit změně trajektorie. Arkanta slíbila, že pokud stanici navíc obsadí, budou ji moci využívat jako velitelství, ze kterého budou schopni asteroid lépe kontrolovat. Arkanta navíc prozradila, že Ormenos Neúprosný zmizel – pravděpodobně ho zajali elfové.
Temná kolonizace 2: Obrana

Temná kolonizace 2: Obrana

Mise
Místní znesvěcený chrám byl uzavřen, horníci se mu vyhýbali. Část ubikací byla nenápadně vyhrazena stoupencům Eclipsotha, kteří sem byli přizváni, aby pomohli s opravami. Nemocnice byla částečně přestavěna na biolaboratoř. Z týmu Shadow Brokers byl na Ingotius XII přítomen jen Shaad a též dva noví členové: duší lich Xanaxotl a mutant Dva. Před misí Xanaxotl kontaktoval svoji věštkyni, aby se lépe připravil. Dostal varování, že v misi narazí na protivníka, který ho bude schopen ohrozit. Útok přijde z „místa, odkud Světlí dýchají vzduch“. Shaad využil kontakt na padělatele a nechal si vytvořit identifikační znamení sekty – malý medailon.

Plenitelé vyšli z chrámu a namířili si to k přistávací ploše, kde již čekala Dark Piranha s přiděleným pilotem. Shaad šel napřed, Xanaxotl a Dva zůstali zatím ukrytí, aby je horníci neviděli. Shaad však narazil na skupinku horníků, která byla vyděšená útokem sil Temnoty. Na přistávací ploše, okolo lodi, byly čerstvé stopy velkého masakru: mnoho mrtvých horníků a zombie-bestií. Bylo vidět, že horníci se bránili, ale zombie nad nimi měly převahu. Pilot tu nikde nebyl. Shaad spatřil krvavé stopy, které vedly do ubikací kultistů. Skrze rozhlas tedy vyhlásil, aby se všichni osadníci vrátili do ubikací a nevycházeli ven, dokud se situace nevyřeší.

Trojice plenitelů se vydala po stopě. Xanaxotl prolétl zdí a uvnitř viděl trojici hnijících zombie-bestií – bytostí, jejichž duše se vlivem Světla již rozložily a nyní jsou to neovladatelná monstra, která napadají kohokoliv. Útočily na jednoho muže, který se stále bránil, ostatní v místnosti byli mrtví. Plenitelé vtrhli dovnitř a utkali se s bestiemi. Xanaxotl na jednu bestii seslal sliz a tím ji zničil, Shaad probodl dvě další najednou svým adamantiovým žihadlem. Přeživší muž byl onen pilot. Plenitelé se nyní mohli konečně vydat na cestu. Nastoupili do Dark Piranha a rychle odletěli na stanici.

Přistáli na malé rampě a loď se napojila na přetlakovou komoru. Jako první vešel Shaad. Osádka stanice o lodi již věděla. Z chodby vyšel oddíl deseti Noviců sekty, s připravenými zbraněmi. Shaad jim ukázal medailon a vysvětlil, že je vyslancem, který zajišťuje spojení mezi sektou a ostatními. Přiletěl sem něco vyřídit. Novici mu to uvěřili a odvedli ho do monitorovací místnosti, aby zde počkal, zatímco oni půjdou informovat Zpovědníka. V místnosti pracoval starý muž – člověk.

Od muže Shaad zjistil, že je to poslední přeživší člen původní posádky. Když sem elfové přišli, všechny vyvraždili. Nechali jen jeho, protože znal kódy. Shaad mu řekl, že je tajný agent, který ho přišel vysvobodit. Muž Shaadovi předal kompletní mapu celé stanice.

Náhle se ozvaly dunivé zvuky vycházející ze systému větracích šachet. Do místnosti vzápětí skočil Nebeský pes a vrhl se na muže, kterého snadno zabil. Shaad se musel rychle bránit. Zavolal své kolegy, kteří přiběhli ihned. Xanaxotl věděl, že Nebeský pes, jakožto astrální bytost, je schopen ho zabít. To bylo to varování, které dostal od věštkyně. Pes na něj skutečně zaútočil, ale Xanaxotl jeho útok ustál. Rychle seslal kouzlo, kterým ho přinutil, aby se vrátil do Nebe. Souboj tak skončil poměrně záhy. Plenitelé u mužovy mrtvoly našli přístupovou kartu.

Její pomocí odemkli hlavní vstupní dveře a mohli se tak dostat do nitra stanice. Po chvíli narazili na pět Noviců. Xanaxotl na ně seslal radiaci, která jim snížila bojeschopnost. Jeden Novic rychle spustil alarm. Xanaxotl Novice vyděsil svým strašlivým zjevem, zatímco Shaad střílel ze své pušky a Dva prováděl zteče svými velkými rohy. Pak Xanaxotl Novice kouzlem přinutil odhodit zbraně. To sice udělali, ale protože byli dost fanatičtí, stále pokračovali v boji – holýma rukama. Boj byl obtížný, ale nakonec byli pobiti.

Na místo však dorazil Zpovědník, doprovázený svým cherubem a dvěma elitními Templáři. Xanaxotl je vyděsil svým zjevem. Jednomu Templáři pak rychle ovlivnil mysl a přinutil ho zabít cheruba. Byla to totiž další astrální bytost, která ho mohla ohrozit. Shaad se zatím proplížil do blízkosti Zpovědníka a zákeřně ho probodl žihadlem. Jakmile Zpovědník zemřel, ze všech větracích šachet se ozvalo zavrčení mnoha psů a následně z nich vyšla záře Světla. Všichni Nebeští psi byli zahnáni do Nebe. Po dlouhém boji byli zabiti i oba Templáři. Shaad utrpěl několik poranění, které mu Dva ošetřil. Sám Dva měl svojí obvyklou regeneraci, takže vlastní zranění se mu zahojila rychle.

Plenitelé šli hlouběji do stanice. Před vchodem do jedné místnosti viděli hlídat pět Akolytů. Bylo jim jedno, že byl spuštěn alarm i že kus od jejich pozice se bojovalo. Zjevně v té místnosti bylo něco důležitého. Plenitelé na ně tedy zaútočili. Došlo k delšímu boji, ale Dva je nakonec zničil svými ztečemi a také mutantím multibijákem, který se nepřátelům sám přizpůsoboval. Dveře místnosti nešlo otevřít. Byly na vstupní kartu, kterou plenitelé neměli. Shaad prostrčil škvírou ve dveřích fibroskop, aby viděl, co je na druhé straně. Byl tam půlčík, který cosi zadával do velkého počítače. Shaad toho půlčíka poznal – byl to onen kouzelník, se kterým se již Shadow Brokers několikrát potkali.

Do chodby však vběhli další nepřátelé. Tentokrát to byl sám vůdce sekty a dvojice Templářů. Došlo k dalšímu těžkému boji. Xanaxotl na ně opět sesílal jedno kouzlo za druhým, ale v jednu chvíli selhal a ztratil vědomí na několik minut. Boj tedy museli Dva a Shaad zvládat sami. Když se Xanaxotl opět probudil, vyvolal v Templářích děs. Shaad se k nim mezitím nenápadně přiblížil a snažil se jim ukrást šavle, ale byl odhalen. Xanaxotl jim tedy kouzlem ovlivnil mysl, aby všechny zbraně sami zahodili. To také učinili. Dva zatím bojoval s vůdcem, kterého nakonec skolil svým multibijákem. Bez vůdce sekta nemohla dokončit svůj plán. Xanaxotl, který si magicky posílil charisma, Templářům přikázal, aby se vzdali. Shaad se jich zeptal, kde je Ormenos. Ti mu řekli, že informace o něm jsou v hlavní databázi uvnitř místnosti. Vstupní kartu měl u sebe vůdce.

Když se plenitelé dostali dovnitř, půlčík se rychle snažil teleportovat pryč, ale Xanaxotl jeho kouzlo znegoval. Plenitelé se na něj rychle vrhli, aby zase nezmizel, jako vždycky předtím. Dva po půlčíkovi vrhl své chapadlo a obmotal ho. Nemohl se hýbat. Plenitelé ho vyslýchali.

Půlčík řekl, že se snažil zavirovat počítač, aby se Temná ruka nedostala k datům uvnitř. Vzhledem k tomu, že plenitelé byli zaměstnáni bojem, se mu to také podařilo. Do databáze se teď nikdo nedostane, ani on sám virus neuměl odstranit. O Ormenosovi ale slyšel. Zneužíval kabalu Dark Warrens pro své osobní účely. Byl to on, kdo způsobil požár asteroidu, kdo na něj vysadil chiméru i obří pavouky. To on též vypustil hnijící zombie-bestie a nakonec i prozradil přítomnost Temnoty elfské sektě. Nabíral tak osobní moc, aby se mohl nakonec stát Banshee, astrální bytostí nezávislou na Temných bozích. Ormenos tedy nebyl unesen ani zajat, ale sám zběhl.

Plenitelé se ještě zeptali, jak se půlčík jmenuje a pro koho pracuje. Představil se jako Zorgo, žoldnéř pracující pro jistou tajnou společnost. Plenitelé ho nechali naživu, aby mohl být zkorumpován.

Pilot plenitele informoval, že Dark Piranha zachytila volání od Arkanty. Vrátili se tedy na palubu i se Zorgem a oběma zajatými Templáři. Arkantě vše pověděli. Sdělila jim, že na stanici vyšle tým technomancerů a vojáků. Dorazí za tři dny. Plenitelé zatím na stanici zůstali, aby zbývající elfy terorizovali, pronásledovali a zabíjeli. Tím jim nakonec zlomili morálku a vyvolali mezi nimi paranoiu.

Když o tři dny později přiletěla loď Arkanty, vojáci demoralizované protivníky snadno pobili a technomanceři oběžnou dráhu stanice stabilizovali. Arkanta plenitele odměnila a stanici jim přenechala. Byla rozhodnuta Ormenose najít – chtěla uvěznit jeho duši jako exemplární příklad, že Necrothovi nelze odporovat.

Souhrn
Mise trvala necelé dvě hodiny, plus tři dny čekání na přílet Arkantiny lodi. Hra trvala něco přes 3 hodiny a 30 minut. Boje byly poměrně komplikované a to hlavně díky tomu, že v týmu nebyl Střelec ani Zápasník a postavy nebyly příliš dobře vyzbrojeny.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.011 vteřin