The Bestiary of Equestria

15.2.18 - Gediman - Komentáře (0)
Dodatečná příručka pro RPG My Little Pony: Tails of Equestria!
.
The Bestiary of Equestria


Na seriálu My Little Pony: Friendship is Magic se mi dost líbí zapojení různých mytologických tvorů, takže sehnat si tento bestiář pro mě byla víceméně povinnost. Kromě spousty nových řadových bytostí i významných postav tato kniha obsahuje také další hratelné rasy.

Většina zde představených bytostí je známá ze seriálu, přesněji řečeno z jeho prvních pěti řad. Pár dalších si vymysleli přímo autoři této hry, stylově ale pěkně zapadají. Některé z těchto bytostí jsou unikátní postavy.

Agari: Malá humanoidní houba. Umí léčit dotykem.

Ahuizotl: Unikátní postava. Démon z aztécké mytologie, jehož ocas je zakončený rukou. Umí komunikovat s kočkovitými šelmami, které využívá jako své služebníky. Jeho největším nepřítelem je Daring Do, která se vždy ukáže, aby překazila jeho plány.

Bookwyrm: Magií oživený drak sestavený z knih a svitků.

Bugbear: Hybrid čmeláka a medvěda, velká a zuřivá bestie.

Breezy: Miniaturní létající „pony-víla“. Má velmi slabá křídla, takže dokáže létat jen v naprostém bezvětří. Je tu i Seabreeze, který je jejich vůdcem.

Buffalo: Obyčejný bizon. V tomto světě mají bizoni indiánskou kulturu. Je to jedna z nových hratelných ras, více informací níže. Je tu i náčelník Thunderhooves a jeho dcera Little Strongheart.

Carcinus: Obří krab… zjevná reakce na internetový mem, kdy Rarity bojuje s obřím krabem.

Cerberus: Unikátní postava. Obří tříhlavý pes, který je strážcem Tartaru – vězení pro superpadouchy.

Changeling: Hmyzí „poník“ schopný měnit podobu. Má neustálý hlad po lásce, kterou magicky vysává ze svých obětí. Toto je původní zlý Changeling, transformovaný hodný Changeling je jednou z nových hratelných ras, více informací níže. Je tu i Chrysalis, královna roje.

Chimera: Unikání postava. Monstrum s hlavou šavlozubého tygra a hlavou kozy vpředu a hlavou hada místo ocasu. Hlavy se často předhánějí v tom, která z nich je ta nejzlejší.

Cockatrice: Hybrid ještěra a kura. Malý, ale nebezpečný tvor, který umí oběti pouhým pohledem proměnit v kámen.

Cragadile: Velký krokodýl s kamennými šupinami. Již byl uveden v základní knize.

Deepwell Angel Fish: Slepá ryba, která se orientuje podle vibrací vody.

Diamond Dog: Částečně humanoidní pes. Již byl uveden v základní knize. Je to jedna z nových hratelných ras, více informací níže.

Discord: Unikátní postava. Démon chaosu, jehož moc je neomezená. Nemá žádné atributy, může udělat cokoliv si přeje.

Dragon: Drak. Je to jedna z nových hratelných ras, více informací níže. Je zde uveden mladý i dospělý drak, bývalý Dragonlord Torch, současná Dragonlord Ember a samozřejmě také Spike. Ten jako jediný nemůže létat (je příliš mladý, ještě nemá křídla), ale umí magicky odesílat a přijímat svitky.

Flumph: Inteligentní levitující medúza s telepatickými schopnostmi. Může vypouštět elektrické výboje.

Fruit Bat: Netopýr, který se živí ovocem, hlavně jablky.

Fruit Bat Vampire: Nebezpečný netopýr, který požírá jablka ve velkém.

Griffon: Hybrid lva a orla. Je to jedna z nových hratelných ras, více informací níže. Je tu i Gilda a Gabby.

The Bestiary of Equestria

Hydra: Velká čtyřhlavá bestie, ačkoliv hlavy nejsou příliš koordinované.

Iron Will: Unikátní postava. Drsný minotaur, který pořádá kurzy asertivity.

Manticore: Monstrózní lev s dračími křídly a škorpioním ocasem.

Mimic: Bytost, která se maskuje za nějaký neživý předmět, například truhlu nebo křeslo. Tím k sobě láká dobrodruhy, které následně pohltí. Je velmi obtížné ji odhalit.

Mistform: Magií oživená mlha. Je odolná proti fyzickým i magickým útokům. Nemůže opustit místo, ve kterém byla stvořena – funguje jako jeho strážce.

Mohawk: Hlučný pták, kterého lákají hlasité zvuky. Již byl uveden v základní knize.

Lesser Ooze: Magií oživený jedovatý sliz, který pohlcuje vše živé a postupně roste.

Greater Ooze: Když sliz dostatečně vyroste nebo se slije s jinými slizy, stane se nebezpečnějším, protože dokáže pohltit i velké objekty (např. postavy). Útok může způsobit, že se rozpadne na menší části.

Orthros: Dvouhlavý pes, každá hlava je jiného plemena – jakého, to určí hod kostkou.

Parasprite: Všežravý hmyz, který útočí ve velkých rojích. Velmi rychle se množí.

Phoenix: Když tento pták zemře, shoří na popel, ze kterého se po chvíli znovuzrodí do mladé formy. Jsou tu i unikátní postavy Philomena (mazlíček Celestie) a Peewee (mazlíček Spika).

Quarray Eel: Obrovská suchozemská muréna, která obývá jeskyně. Již byl uveden v základní knize.

Roc: Obří pták s kamenným peřím.

Sea Serpent: Obrovský mořský had. Je tu uveden i Steven Magnet.

Smooze: Unikátní postava. Inteligentní sliz, který se postupně zvětšuje tím, jak pohlcuje různé objekty. Je odolný proti fyzickým i magickým útokům.

King Sombra: Unikátní postava. Čarodějný jednorožec, který v minulosti zotročil říši Krystalových poníků. Může se proměnit ve stín, tehdy je nezranitelný.

Giant Spider: Vcelku obyčejný obří pavouk.

Tatzlwurm: Taková kombinace Sarlacca ze Star Wars a Písečného červa z Duny. Aby toho nebylo málo, je u něj citát odkazující na Dunu („Now remember, walk without rhythm, and we won’t attract the worm.“), pronesený poníkem jménem Mare’Dib.

Lord Tirek: Unikání postava. Kentaur, který dokáže vysávat magii ze svého okolí. Díky tomu nabírá moc a postupně se zvětšuje a sílí. Je tu uveden ve své slabé i silné verzi.

Timberwolf: Vlk složený z oživlých větví a klád. Chrání les. Již byl uveden v základní knize.

Twittermite: Agresivní hmyz, který vypouští elektrické výboje.

Ursa Minor: Mládě obrovitého nadpřirozeného medvěda. Již byl uveden v základní knize.

Ursa Major: Obrovitý nadpřirozený medvěd, nejsilnější bytost z bestiáře.

Windigo: Zimní duch, který se živí vzájemnou nenávistí mezi bytostmi. Je odolný proti fyzickým útokům.

Yak: Obyčejný jak. V tomto světě mají jaci severskou kulturu. Je tu i jejich vůdce, princ Rutherford.

The Bestiary of Equestria

A samozřejmě tu nesmí tu chybět ani obyčejná zvířata: medvěd, králík, pes, kočka, myš a pták.

Dále následují postavy poníků: Big Mac, Bulk Biceps, Sweetie Belle, Apple Bloom, Scootaloo, Daring Do, DJ Pon-3, Granny Smith, Maud Pie, Mayor Mare, Shining Armor, Starlight Glimmer, (The Great and Powerful) Trixie a Zecora. Je tu i Derpy, bohužel ale pod alternativním jménem Muffins. Také tu jsou všechny princezny – Celestia, Luna, Cadence (i když správně Cadance, ale ani sami tvůrci v tom nemají moc jasno) a malá princezna Flurry Heart, jejíž magie je nepředvídatelná – pokud je naštvaná nebo veselá, náhodně sesílá různá kouzla (určuje se to hodem kostkou). Nechybí tu ani Nightmare Moon, zlem posedlá Luna.

Je tu také řadový příslušník Royal Guard (Zemní poník, Pegas nebo Jednorožec) a člen pegasího týmu Wonderbolts. Znovu je tu uvedena šestice hlavních hrdinek a běžný Zemní poník, Pegas a Jednorožec. Dobrým prvkem jsou postavy ze superhrdinského komiksu, který v jednom díle četl Spike: padouška Mane-iac, hrdinky Masked Matterhorn, Saddle Rager, Zapp, Radiance, Fili-Second, Mistress Mare-velous a jejich pomocník Humdrum. Celá tato sekce je psaná typickým komiksovým fontem.

Dále je tu stručný seznam, který obsahuje 49 dalších postav. Bohužel u nich nejsou obrázky, takže hráč v pár případech musí googlovat, víceméně se však jedná o ty nejčastější či nejzajímavější. Za zmínku stojí hippísačka Tree Hugger, která má slabinu „Too Meallow“ (v podstatě je neustále zhulená), což k ní přesně sedí.

V příručce je užitečná kapitola, kde jsou rady pro gamemastera, jak vytvořit vlastní bytosti. Postava může mít jeden ze tří významů pro hru. Může být překážkou, kterou je nutné nějak překonat. Může být důležitou součástí příběhu. A nebo může do hry vnášet nějaký neobvyklý prvek, který hráče pobaví a motivuje. Ideální je, když postava kombinuje všechny tyto významy. Jsou tu také nové talenty a slabiny, většina jich je určená pro zde uvedené bytosti.

The Bestiary of Equestria

Jak už bylo řečeno výše, novými hratelnými rasami jsou Dragon, Griffon, Buffalo, Diamond Dog, Changeling a také Crystal Pony. Startovní atributy si určují stejným způsobem a ve stejné výši jako normální poníci. Každý si také musí vymyslet jednu startovní slabinu.

Dragon: Drak umí létat a chrlit oheň. Startovní slabinu má již stanovenou, je to chamtivost. Ta u něj vyvolá růst – a větší chamtivost. Díky tomu může dosáhnout obrovských rozměrů, zvýšit si atribut Body, ale současně také snížit atribut Mind. Do původní velikosti ho může vrátit jen přátelství jeho kolegů (utracení jednoho Token of Friendship). Hráč hraje za mladého draka, který je normálně velký přibližně jako poník.

Griffon: Griffon umí létat, ale jeho hlavní výhodou jsou pařáty, které může použít třeba jako zbraň, nebo v nich může něco držet.

Buffalo: Obyčejný bizon. Má velmi tuhou kůži, která pomáhá redukovat ničivost útoků. Může zaútočit dupáním.

Diamond Dog: Částečně humanoidní pes, který je schopen hrabat se pod zemí snadno a rychle. Umí také dobře stopovat.

Changeling: Ve své standardní podobě vypadá jako hmyzí poník. Umí létat, používat telekinezi a má talent Stout Heart, kombinuje tedy výhody všech tří typů poníků. Může na sebe vzít podobu kohokoliv a čehokoliv, ale není tak dobrý v talentech, které tímto způsobem okopíruje. Navíc ztratí všechny své základní talenty (samozřejmě kromě změny podoby). Hráč hraje za transformovaného Changelinga, který již nemá hlad po lásce. Startovní slabinu má již stanovenou: jeho startovní atributy jsou D4, pouze atribut Body je D6 - pokud je aktivní Stout Heart.

Crystal Pony: Poník s krystalicky lesklou srstí. Hráč si může vybrat mezi Zemním poníkem, Pegasem a Jednorožcem a dát mu tak obvyklé výhody těchto ras. Má také výhodu Cutie Mark. Od normálních poníků se liší tím, že při výpočtu Staminy používá místo atributu Mind atribut Charm.

The Bestiary of Equestria

Příručka má pevné desky a 124 barevných stránek. Už není psána tak jednoduchým stylem jako základní kniha. Text je víc „drsnější“, bohužel méně vtipný, ale dobré narážky tu jsou stále. Nelíbí se mi, že tvůrci do seznamu hratelných ras opět vložili Pegase, Jednorožce a Zemního poníka. Prostor místo toho mohli vyplnit nějakými dalšími novými rasami. Stejně tak příručka obsahuje bytosti a postavy, které již byly uvedeny v základní knize, což je prostě trochu zbytečné. Na druhou stranu, některé z nich mají přepracovaná zvláštní pravidla. V pár případech u postav také chybí označení, že jsou unikátní (např. Philomena a Peewee, ale to se dá logicky odvodit), v dalších případech jsou za unikátní postavy označeny bytosti, u kterých bych to moc nečekal (např. Chimera), ale budiž. Některé bytosti, například Flumph, Mimic a Ooze, jsou převzaté z RPG Dungeons & Dragons. Což ale není problém, protože obě značky vlastní Hasbro. Zde jsou prostě takovou další popkulturní referencí, a to v MLP:FiM vždycky potěší.

Hodnocení: 80 %


Úvod | Projekt Void © 2009-2022
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0571 vteřin