Trest z temnot

23.11.14 - Gediman - Komentáře (4)
Této mise plenitelů Temné ruky se zúčastnili Jablicko007 s kouzelníkem Ma’asem, WraithDea s biomancerkou Wraith Deou, Archeon se zápasníkem Archeonem a Lord Eliphas s novou postavou Luparina, trpaslíka-vlkodlaka technomancera.
Zápletka
Rok: 13-669 (týden po misi „Tajná základna“)

Tým Plenitelů si konečně zvolil jméno – Shadow Brokers. Svoji loď pak pojmenoval jako Dark Piranha, Wraith Dea se stala její pilotkou. Do týmu navíc vstoupil nový člen – vlkodlak Luparin, technomancer. Tým byl znovu kontaktován Vampirothovým koruptorem Garnogem, který pro něj připravil další úkol.

Na ursarské planetě Ohexa mělo dojít k útoku na významné město, ale armády harpyjí, nag a gobrů se vzbouřily a dokonce pozabíjely své Dominátory. Je nutné tam tedy letět a ukončit tuto vzpouru jakýmikoliv prostředky, nejlépe zabitím velitelů – jako důkaz Garnog požaduje jejich hlavy. Až budou mrtví, armády bude pravděpodobně možné přemluvit k návratu ke svému úkolu. Pokud to možné nebude, je nutné jejich kompletní vyhlazení. V obou případech by bylo výhodou, kdyby tým infiltroval do centra města a na nenápadné místo položil naváděcí maják. Účel tohoto majáku však Garnog plenitelům neprozradil.
Trest z temnot

Mise
Ma’as, Wraith Dea, Archeon a Luparin tedy odstartovali z planety Vorxim, převzali maják a zamířili na Ohexu. Přiletěli na její orbitu a vyčkali, až se začne stmívat. Ma’as zatím kontaktoval kouzelnickou kabalu a požádal ji, aby pomocí své magie prozkoumala okolí města a odhalila pozice armád. Kabala však odhalila jen jednu a to armádu harpyjí na severu. Wraith Dea tedy aktivovala palubní senzory a provedla tradiční průzkum. Ten odhalil i tábor gobrů na jihu a tábor nag na západě.

Po krátké poradě se tým rozhodl, že nejprve se postará o harpyje. Loď přistála a tým se přesunul do lesa. Wraith Dea pomocí detektoru biosignálů odhalila hlídkující harpyji v koruně stromu. Ma’as se k ní teleportoval, aby jí překvapil, ale harpyje se začala bránit. Nakonec ji však pomocí kouzla přinutil přestat klást odpor. Následně byla vyslýchána. Když konečně prozradila, kde se nachází stan velitele, byla zabita. Její krev vysála Wraith Dea a její maso sežral Luparin.

Tým se vydal rovnou k tomu místu. Stan se nacházel v koruně nejmohutnějšího stromu a byl hlídán oddílem deseti harpyjí. Plenitelé zaútočili a strážce pobili. Ze stanu pak vyšel sám velitel, ale i ten byl po delším boji udolán. Boj však přilákal pozornost zbytku armády, který se postupně přesunul ke stanu. Viděl, že velitel je mrtvý, jeho useknutou hlavu měl Ma’as. Plenitelé začali vyhrožovat, že podobný osud potká i ostatní. Harpyje se nakonec podřídily. Archeon nižším důstojníkům vzkázal, aby vyčkávali na jeho rozkazy.

Tým se pak vrátil do lodi a odletěl do lesa poblíž tábora nag. Situace se víceméně opakovala. Wraith Dea lokalizovala dvě hlídkující nagy. Jedna z nich byla zabita, druhá přinucena prozradit, kde se nachází velitelův stan. Pak byla zabita. Obě mrtvoly Wraith Dea rozložila.

Plenitelé zaútočili na stan, který byl opět hlídán oddílem strážců. Když byl eliminován, ze stanu vyrazil velitel, což byla mocná šestiruká naga vyzbrojená šesti šavlemi. Utkal se se všemi pleniteli najednou. Nakonec však byl též zabit, i když během souboje utrpěl Archeon, Wraith Dea i Luparin zranění. Velitelovu hlavu si opět vzal Ma’as. Tým pak výhrůžkami přinutil nagy k obnovení loajality.

Tým se vrátil na svojí loď. Wraith Dea ošetřila Luparina, zatímco Archeon se jako obvykle regeneroval sám. Deino zranění však neměl kdo ošetřit. Plenitelé se pak vydali na gobry. Byli to mohutní a silní tvorové vyzbrojení ničivými chladnými zbraněmi. Plenitelé se proto rozhodli, že poletí přímo nad jejich tábor, aby mohli zůstat v bezpečí na palubě lodi.

Archeon vyletěl z lodi ven a vyzval velitele na souboj. Velitel vyšel ze stanu a výzvu přijal. Archeon na něj zaútočil ztečí ze vzduchu, potom zase vzlétl do výšky, aby mohl provést další zteč. Tu už velitel neustál. Po skončení boje byla jeho hlava odseknuta. Plenitelé gobrům vyhrožovali zničením, když se nevrátí do služeb Temné ruky. Wraith Dea vystřelila z palubních kanonů, aby gobrům demonstrovala sílu. Zafungovalo to.

Archeon pak z lodi kontaktoval všechny tři armády. Vydal rozkazy, jak zaútočit na město. Harpyje měly zaútočit ze vzduchu na celé město a vyvolat všeobecný chaos. Nagy se měly přesunout před bránu, gobři zase k hradbě na opačné straně.

Loď přiletěla před bránu a výstřelem z kanonu ji prolomila. Nagy začaly pronikat dovnitř. Ve stejnou chvíli gobři přelezli zeď a harpyje útočily všude po městě. Ursarové byli plně soustředěni na obranu, takže si ani nevšimli, že nad centrum přiletěla plenitelská loď.

Ma’as se teleportoval do jedné ze zdejších zapadlých uliček, aby zde položil maják. Při tom spatřil obchod s léčivy, ve kterém dva vojáci dohlíželi na rozdávání lékařského materiálu civilistům. Rozhodl se, že do obchodu pronikne a sežene zde urychlovače hojení, aby se i Wraith Dea mohla vyléčit.

Vojáci si ho však všimli a vydali se k němu, aby zjistili, co tu pohledává. Ma’as jednomu vojákovi ovládl mysl a donutil ho, aby zastřelil toho druhého. Když to ursar provedl, bylo mu jasné, že to bude nebezpečný kouzelník a proto na něj rychle zaútočil. Ma’as ho však po krátkém boji kouzlem přinutil, aby zastřelil i sám sebe. Pak z obchodu sebral dvě sady urychlovačů.

Když vycházel ven, překvapil ho bazilišek, který do města zřejmě pronikl zničenou bránou a který začal požírat civilisty. Ma’as se ho snažil zmrazit kouzlem, ale marně. O nebezpečné zvíře se postaral Luparin, který celou situaci sledoval z otevřeného nákladového prostoru. Baziliškovi hodil do tlamy fúzní granát. Ma’as se pak teleportoval zpět na palubu, Wraith Dea si ošetřila zranění. Loď pak mohla konečně odletět pryč. Armády harpyjí, nag a gobrů zatím pokračovaly v útoku na město.

Shrnutí
Mise trvala přibližně 3 hodiny a 10 minut. Hra trvala přibližně 2 hodiny a 30 minut. Vyzkoušeli jsme nová pravidla pro vyjednávání a vyhrožování a také předělané kouzlo Rozpoutání živlů, které má nyní konkrétnější efekt a je poměrně mocné. Stejným způsobem budou předělána i kouzla Rozpoutání energií a Rozpoutání látek. Změna se bude týkat i několika dalších kouzel.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0092 vteřin