Void: Sci-Fi - vývoj začíná

11.8.18 - Gediman - Komentáře (2)
Určité přípravné práce na třetí hře z trilogie Void jsem začal již před nějakou dobou, ale nyní jsem se do vývoje pustil naplno.
Původně jsem předpokládal, že práce na této hře bude jednodušší než na fantasy verzi, ale nakonec se ukázalo, že tomu bude přesně naopak. Void: Sci-Fi bude totiž obsahovat dost velké změny co se týče postav. Tak především rasy budou zcela jiné. Samozřejmě, stále tu budou klasické tři typy lidí. Původně jsem si plánoval, že mimozemské rasy budou naprosto odlišné od člověka, ale nyní jsem došel k závěru, že hra za ně by vyžadovala příliš mnoho specifik a tým žoldnéřů by vůbec nebyl vzájemně kompatibilní. Takže od tohoto jsem upustil, ovšem stále platí, že se nebude jednat o humanoidy, kteří se od člověka liší jen maličkostmi, jako známe třeba ze Star Treku.

Další velkou odlišností bude nepřítomnost bohů a magie. Magie bude nahrazena psionickými schopnostmi, kouzelníci budou nahrazeni psioniky. Alternativu za bohy, víru a kněžské rituály prozatím stále řeším, nějaké zajímavé nápady ale už mám. Dalším problémem bude posmrtná existence postav, tedy ekvivalent Andělů a Démonů, a ostatní astrální bytosti. Tento problém se ale možná nakonec vyřeší společně s bohy…

Stejně tak budu muset předělat všechna zvířata – místo bazilišků, fénixů a draků tu bude muset být zkrátka něco jiného. Určité zvláštní schopnosti možná zůstanou zachovány, vzhled se ale bude lišit. Naopak technologie tu bude víceméně stejná, jako ve Void: Sci-Fantasy. Design zbraní a dopravních prostředků však bude samozřejmě více mimozemský.

A prostředí? Void: Sci-Fi se bude odehrávat jednoduše v budoucnosti „naší reality“, tedy v galaxii Mléčná dráha. V tomto ohledu se však ukázal další problém, který jsem jaksi přehlédl. Finální bitva o osud vesmíru ve hrách Void: Sci-Fantasy i Fantasy se odehrává přesně 13 miliard let od jeho vzniku. Náš vesmír je ale starý 13,7 miliard let… Co udělám s tímhle, to zatím nevím.Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0103 vteřin