Budoucnost projektu

1.5.12 - Gediman - Komentáře (8)
Když je Void: Sci-Fantasy konečně venku, můžu se začít věnovat dalším částem projektu – především dodatečným příručkám, o kterých se zmiňuji v různých částech Základní knihy. Ale to není vše.
Materiálů, které byly z konečné verze pravidel vyškrtnuty, mám spoustu. Začal jsem je proto již třídit a vytvářet tak podklady hned pro několik příruček najednou. Co tedy bude v blízké budoucnosti následovat?

Apokalypsa
Příručka, která se bude zabývat epickými bitvami, kataklyzmatickými událostmi a destrukcí obecně. Budou tu pravidla pro zbraně hromadného ničení, globální rituály a nejmocnější kouzla. Z fluffového hlediska bude detailněji mapovat události v období Apokalypsy, tedy konec 13. věku.

Smrtící divočina
Tato příručka přinese mnoho nových zvířat a rostlin, a měla by také obsahovat některá speciální pravidla pro boj v extrémních přírodních podmínkách – jak planetárních, tak i těch vesmírných. Budou tu popsány herní efekty vesmírných anomálií uvedených v Základní knize (např. jak je lze využít během bitvy lodí a podobně).

Ocelové bestie
V této příručce budou popsány další dopravní prostředky, včetně jejich upgradů a modifikací. Budou tu civilní dopravní prostředky a hlavně také „systémové lodě“ – vesmírná plavidla Velké kategorie, která budou doplňovat chybějící článek mezi vesmírnými letouny a obrovskými mezihvězdnými koráby již popsanými v Základní knize.

Nástroje smrti
Příručka s mnoha novými zbraněmi, vybavením i speciální výstrojí. Konečně se tu objeví Speciální střelné zbraně, které do hry přinesou nové taktické možnosti – v Základní knize je o nich psáno, ale žádná taková tam uvedena není (do uzávěrky knihy jsem bohužel nedokázal vymyslet, jak by mohly vypadat a fungovat).

Zuřící bohové
Tato příručka se odkloní od žoldnéřů jako takových – místo toho se bude podrobněji zabývat astrálními bytostmi. Přinese spoustu zbraní, vybavení a zvláštních schopností pro Anděle, Démony, Víly a také Technotrony, čímž výrazně rozšíří možnosti jejich uplatnění. Taktéž bych rád zakomponoval pravidla pro mise odehrávající se v astrálních říších, tedy v Nebi či Pekle. Ty však samozřejmě nebudou přístupné pro smrtelníky…

Galaktická mapa
Dříve či později se také objeví galaktická mapa, do které budu postupně zakreslovat nejvýznamnější planety a oblasti.

Temná ruka
Příručka, se kterou jsem počítal v podstatě již od začátku vývoje. Bude se soustředit na postavy, které zcela propadly temné korupci. Kromě jiného přinese Temnou magii, Temné rituály, bytosti z paralelních vesmírů a pravidla pro mise odehrávající se přímo v Prázdnotě.

Void: Fantasy
Pomalu také začínám střádat nápady na druhé RPG do „Void-trilogie“ – Void: Fantasy. Jeho napsání by sice nemělo trvat tak dlouho, ale protože budu souběžně pracovat na výše zmíněných příručkách, možná se nakonec také protáhne na nějaký ten rok.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0109 vteřin