Codex: Adepta Sororitas, 6. edice

4.9.14 - Gediman - Komentáře (0)
Tento Codex nevyšel knižně, pouze digitálně. Jeho součástí je i několik Apokalyptických formací, což jsou předepsaná uskupení jednotek, která mají různé bonusové výhody a zvláštní schopnosti. Hodí se hlavně do obrovských bitev.
.
Codex: Adepta Sororitas, 6. edice


Organizace Adepta Sororitas spadá pod imperiální církev, Eklesiarchii, a je tvořena výhradně ženami. Skládá se z mnoha různých řádů, které jsou specializovány na nějaký obor, například lingvistiku, zdravotnictví či diplomacii. Těmi nejdůležitějšími jsou však vojenské řády, protože tvoří ozbrojenou sílu Eklesiarchie. Jejich členky, známé jako Bitevní sestry, patří mezi nejfanatičtější bojovníky Impéria. Sestry jsou oblečeny v lehkých energobrněních, vyzbrojeny posvátnými zbraněmi a chráněny nezlomnou vírou v Císaře. Téměř neustále vedou rozsáhlé svaté války proti všem nepřátelům lidstva.

Zvláštní pravidla a výhody:

Act of Faith – Bitevní sestry jsou schopny vykonávat zázraky. Vyvolání zázraku se provádí na začátku příslušné fáze a vyžaduje úspěšný hod na Leadership. Na to má jednotka pouze jeden pokus za celou hru, ať už je úspěšný nebo ne. Zázrak má efekt až do konce dané fáze. Některé oddíly mohou obsahovat nositelku relikvie, která dovoluje vyvolat zázrak (nebo se o to pokusit) dvakrát za hru.

Shield of Faith – Jednotky v této armádě mají Invulnerable Save 6+ a vyšší odolnost proti psychickým silám.

Martyrdom – Pokud je HQ-jednotlivec Warlordem armády a zemře, tak všechny jednotky až do konce příštího kola automaticky uspějí ve vyvolání zázraků.

Jednotky:

Battle Sister Squad (Troops), 5-20 – Základní jednotka. Může obsahovat nositelku relikvie. Act of Faith oddílu lze aktivovat v Shooting nebo Assault fázi a poskytuje mu vyšší šanci zasáhnout a zranit. K jednotce může být přidělen transportér Rhino nebo Immolator.

Dominion Squad (Fast Attack), 5-10 – Úderná jednotka zaměřená na střelbu na delší vzdálenosti. Může obsahovat nositelku relikvie. Act of Faith oddílu lze aktivovat v Shooting fázi a poskytuje mu schopnost ignorovat krytí nepřátel. K jednotce může být přidělen transportér Rhino nebo Immolator.

Seraphim Squad (Fast Attack), 5-10 – Úderná jednotka zaměřená na střelbu na kratší vzdálenosti. Je vybavena tryskovými batohy, jedná se tedy o Jump Infantry. Umí uniknout z boje zblízka a pokud neuspěje v hodu na Invulnerable Save, může si hodit znovu. Jednotka může obsahovat velitelku (standardně ji nemá). Act of Faith oddílu lze aktivovat v Shooting fázi a poskytuje mu vyšší šanci zranit.

Retributor Squad (Heavy Support), 5-10 – Těžká střelecká jednotka. Může obsahovat nositelku relikvie. Act of Faith oddílu lze aktivovat v Shooting fázi a poskytuje mu vyšší ničivost. K jednotce může být přidělen transportér Rhino nebo Immolator.

Penitent Engines (Heavy Support), 1-3 – Oddíl kráčedel pilotovaných kajícníky. Každé je vyzbrojeno dvěma silnými zbraněmi pro boj zblízka a dvěma těžkými plamenomety. Dokáže provádět efektivnější zteče a ignoruje efekty paralyzované a omráčené posádky.

Exorcist (Heavy Support) – Dělostřelecký raketomet, který dokáže vypustit salvu mnoha ničivých střel. Jak bude salva velká, to určuje hod kostkou.

Repentia Squad (Elites), 5-10 – Jednotka kajícnic zcela zaměřená na boj zblízka. Necítí strach, pohybují se rychle a provádějí efektivnější zteče. Kromě velitelky však nikdo nemá žádné brnění. Act of Faith oddílu lze aktivovat v Assault fázi a poskytuje mu možnost ignorovat zranění. K jednotce může být přidělen transportér Rhino nebo Immolator.

Celestian Squad (Elites), 5-10 – Elitní jednotka zaměřená na střelbu. Může obsahovat nositelku relikvie. Act of Faith oddílu lze aktivovat v Assault fázi a poskytuje mu vyšší efektivitu při zteči. K jednotce může být přidělen transportér Rhino nebo Immolator.

Rhino (n/a) – Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků.

Immolator (n/a) – Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj.

Ministorum Priest (n/a) – Kněz. V boji zblízka u sebe může vyvolat jeden ze tří efektů: větší ničivost útoků, vyšší šanci odolat zranění nebo vyšší šanci udělit zranění (poslední dva se aplikují i na oddíl, ke kterému je připojen). Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení, postrádá však schopnosti Act of Faith i Shield of Faith. Armáda může obsahovat až pět Ministorum Priestů.

Ecclesiarchy Battle Conclave (n/a), 3-10 – Doprovodný oddíl pro kněze. Může se skládat z různých členů, takže může mít různé taktické využití: Arco-flagellant je zuřivý zápasník s mnoha útoky a možností ignorovat zranění, Death Cult Assassin je mrštný vrah se dvěma ničivými meči a Crusader je těžce opancéřovaný válečník. Všichni tři jsou zcela zaměření na boj zblízka a postrádají schopnosti Act of Faith i Shield of Faith. Za každého Ministorum Priesta (včetně Hrdinů) může armáda obsahovat jeden tento oddíl. Může k němu být přidělen transportér Rhino nebo Immolator.

Sororitas Command Squad (n/a), 5 – Doprovodný oddíl pro velitelku. Může obsahovat též polní lékařku, vlajkonošku, nositelku relikvie a kazatelku (při použití Act of Faith dovoluje provést opravný hod na Leadership). Act of Faith oddílu lze aktivovat v Assault fázi a poskytuje mu vyšší rychlost pohybu a schopnost snadno proniknout skrz obtížný terén. Za každou Canoness může armáda obsahovat jeden tento oddíl. Může k němu být přidělen transportér Rhino nebo Immolator.

Canoness (HQ) – Velitelka kláštera. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Její Act of Faith lze aktivovat v Assault fázi a jí i oddílu, ke kterému je připojena, poskytuje vyšší šanci zasáhnout v boji zblízka.

Hrdinové:

Saint Celestine (HQ) – Žijící svatá, ztělesněný Císařův zázrak. Je chráněna silným brněním, které navíc poskytuje vysoký Invulnerable Save, a je vybavena tryskovým batohem (Jump Infantry). Její zbraní je mocný ohnivý meč, který lze využít i jako plamenomet. Umí uniknout z boje zblízka a necítí strach. Její Act of Faith lze aktivovat ihned poté, co zemře. Poskytuje jí možnost vzkříšení, ke kterému dojde na začátku jejího příštího kola. Vrátí se zpět s plným počtem životů. Její schopnost Martyrdom má však efekt pouze tehdy, když se Act of Faith nezdaří nebo když je zabita podruhé.

Uriah Jacobus (HQ) – Slavný kněz. Postrádá schopnost Act of Faith. Je vyzbrojen ničivou brokovnicí a nese prapor, který všem jednotkám v okolí poskytuje imunitu proti strachu a možnost provést protizteč. V boji zblízka u sebe může vyvolat jeden ze tří efektů: větší ničivost útoků, vyšší šanci odolat zranění nebo vyšší šanci udělit zranění (poslední dva se aplikují i na oddíl, ke kterému je připojen). Jednou za hru dovoluje oddílu, ke kterému je připojen, použít Act of Faith s automatickým úspěchem. Toto použití se nepočítá do limitu, který oddíl má.

Apokalyptické formace:

Purge Squadron (Battle Formation) – Tato formace se skládá z 3-6 Retribution Squads a 3-6 Immolators. Každý Retribution Squad musí mít minimálně čtyři těžké zbraně (z toho minimálně jeden těžký bolter, jeden těžký plamenomet a jednu multi-meltu) a může snadno střílet i za pohybu. V Shooting fázi může 6 a více jednotek spojit své střelecké útoky do jednoho extra ničivého. Jsou na výběr čtyři: střelba z bolterů (obrovská exploze), střelba z plamenometů (efektivní proti pěchotě), střelba z melta-zbraní (efektivní proti vozidlům) nebo kombinovaná střelba (výhody všech tří, ovšem ne tak velké).

Repentant Host (Battle Formation) – Tato formace se skládá minimálně ze tří Repentia Squads a minimálně ze tří Penitent Engines. Každý Repentia Squad musí mít 10 členů. Formace je efektivnější v boji zblízka proti početní přesile. Repentia Squads mohou provádět opravné hody na ignoraci zranění a každý Penitent Engine má na konci každého kola šanci opravit si jedno poškození.

The Angelic Host (Battle Formation) – Tato formace se skládá z 2-5 Seraphim Squads a Saint Celestine. Každý Seraphim Squad musí mít 10 členů. Formace může provádět opravné hody na Invulnerable Save. Pokud je formace ve Strategické záloze, může být na začátku kteréhokoliv hráčova kola vysazena kamkoliv na bitevní pole. Až do konce tohoto kola má ničivější zbraně.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0131 vteřin