Codex: Space Wolves, 7. edice

16.9.14 - Gediman - Komentáře (0)
Dnes je tu popis Codexu poslední hlavní frakce – následující popisy Codexů se budou zabývat už jen aktualizovanými verzemi.
.
Codex: Space Wolves, 7. edice


Space Wolves jsou jednou z původních kapitul Vesmírných mariňáků. Kultura kapituly vychází z barbarských kmenů její domovské planety a nejvíce připomíná staré Vikingy. Mariňáci vynikají svojí zuřivostí a divokostí, ale také odvahou a ctí. Zaměřují se hlavně na boj zblízka a běžně používají ochočené vlky – malé jako stopaře a lovce, obrovské jako jízdní zvířata pro kavalerii. Od ostatních mariňáků je odlišuje gen Canis Helix, který jim přidává vlčí prvky: ostré tesáky, citlivý čich, tuhou kůži a bestiální sílu. Současně je však krutým prokletím, protože neustále hrozí, že mariňák podlehne mutacím. Ty ho promění ve Wulfena, neovladatelné krvelačné monstrum podobné vlkodlakovi.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear – Většina vojáků má standardní mariňáckou výhodu: jsou imunní vůči strachu, lépe se vypořádají se zlomenou morálkou a nemohou být rozprášeni po prohraném boji zblízka.

Acute Senses - Všichni mariňáci a vlci mají ostré smysly. Hráč může provést opravný hod při výběru z jakého okraje herního stolu přijdou na bitevní pole (pokud mají tu možnost).

Counter-attack - Všichni mariňáci a vlci dokáží provést protizteč.

Psychic Powers - Kromě standardních kouzel z knihy pravidel má armáda k dispozici též speciální kouzla disciplíny Tempestas, která ovládá přírodní živly. Je tu šest kouzel plus jedno Primaris kouzlo.

Jednotky:

Grey Hunters (Troos), 5-10 - Základní jednotka. Oddíl může obsahovat vlajkonoše (jen jednoho v celé armádě) a elitního velitele z Wolf Guard. Ten může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. K oddílu může být přidělen transportér Rhino, Razorback, Drop Pod nebo Stormwolf.

Blood Claws (Troos), 5-15 - Oddíl mariňáckých noviců, který se zaměřuje na boj zblízka. Oddíl může obsahovat elitního velitele z Wolf Guard. Ten může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. K oddílu může být přidělen transportér Rhino, Razorback, Drop Pod nebo Stormwolf.

Skyclaws (Fast Attack), 5-10 - Úderná jednotka s tryskovými batohy, tedy Jump Infantry. Dokáže provádět efektivnější zteč. Může obsahovat elitního velitele z Wolf Guard.

Swiftclaws (Fast Attack), 3-10 - Oddíl motocyklů. Dokáže provádět efektivnější zteč. Je možné k němu připojit jeden Attack Bike s těžkou zbraní. Může obsahovat elitního velitele z Wolf Guard.

Fenrisian Wolves (Fast Attack), 5-15 – Smečka vlků. Může obsahovat jednoho Cyberwolfa, který je o něco lepší a zastává úlohu velitele.

Thunderwolf Cavalry (Fast Attack), 3-6 – Jezdci na obřích vlcích (Cavalry) zaměření na boj zblízka.

Land Speeders (Fast Attack), 1-3 - Oddíl lehkých vznášedel Land Speeder. Může se skládat ze tří typů, v libovolné kombinaci: standardního s jednou zbraní, těžkého se dvěma zbraněmi (Tornado) a raketometného (Typhoon).

Rhino (Fast Attack) - Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor.

Razorback (Fast Attack) - Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor.

Drop Pod (Fast Attack) - Výsadková kapsle s kapacitou 10 vojáků nebo jeden Dreadnought. Jakmile dosedne, je už nehybná. Je ozbrojená, takže může alespoň poskytovat palebnou podporu.

Stormwolf (Fast Attack) – Výsadkový letoun se silnou výzbrojí. Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků.

Long Fangs (Heavy Support), 2-6 - Těžká střelecká jednotka. Jeden člen může vystřelit na jiný cíl než zbytek oddílu. Může obsahovat elitního velitele z Wolf Guard. Ten může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně.

Predator (Heavy Support) - Bojový tank vyzbrojený buď autokanonem (efektivní proti pěchotě) nebo dvojitým laserovým kanonem (efektivní proti vozidlům).

Whirlwind (Heavy Support) - Dělostřelecký raketomet.

Vindicator (Heavy Support) - Samohybné obléhací dělo. Velmi ničivé proti hordám pěchoty.

Land Raider (Heavy Support) - Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní.

Land Raider Crusader (Heavy Support) - Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu.

Land Raider Redeemer (Heavy Support) - Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety.

Stormfang Gunship (Heavy Support) - Podpůrný letoun s ničivým ledovým kanonem a další výzbrojí. Může nést 6 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor zabírají místa dvou vojáků.

Wolf Scouts (Elites), 5-10 – Oddíl veteránů, který se zaměřuje na průzkum a infiltraci. Může být vyzbrojen různými zbraněmi (boltery, meče, brokovnice, ostřelovací pušky) a přizpůsoben tak na různé taktiky. Může obsahovat elitního velitele z Wolf Guard.

Lone Wolf (Elites) – Osamělý mariňák, který přežil zničení své jednotky. Nemůže být zabit automaticky, necítí strach a dokáže ignorovat zranění. Je efektivnější v boji proti monstrům. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Také může být doprovázen až dvěma Fenrisian Wolfy.

Wolf Guard (Elites), 5-10 - Elitní mariňáci, šampióni kompanie. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Může k nim být přidělen transportér Rhino, Razorback, Drop Pod, Stormwolf nebo kterýkoliv typ Land Raidera. Nebo mohou být vybaveni tryskovými batohy či motocykly.

Wolf Guard Terminators (Elites), 3-10 - Elitní mariňáci oblečení v brnění Terminátor. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Může k nim být přidělen transportér Stormwolf nebo kterýkoliv typ Land Raidera.

Dreadnought (Elites) - Kráčedlo, které lze vyzbrojit dvěma různými zbraněmi. Může být upgradován na Venerable Dreadnoughta, který má lepší Weapon Skill a Ballistic Skill, je o něco odolnější a lze ho vybavit obří sekyrou a štítem. Může k němu být přidělen Drop Pod.

Iron Priest (Elites) - Opravář a polní technik. Je vybaven mechanickou paží. Může být též vybaven motocyklem nebo může jet na Thunderwolfovi. Také může být doprovázen až čtyřmi Cyberwolfy.

Servitors (Elites), 1-5 - Skupinka pomocných kyborgů, která se hodí jako doprovod pro Iron Priesta. Pokud armáda obsahuje Iron Priesta, nezabírají žádný slot.

Wolf Lord (HQ) - Kapitán kompanie. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem, nebo může jet na Thunderwolfovi. Také může být doprovázen až dvěma Fenrisian Wolfy.

Wolf Priest (HQ) - Kněz a polní lékař vyzbrojený silnou zbraní na boj zblízka. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Rune Priest (HQ) - Psyker Mastery Level 1, ovládá psychické síly Biomancy, Daemonology, Divination, Telekinesis a Tempestas. Mastery Level může být zvýšen na 2. Je vybaven Force zbraní a může být vybaven i zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem.

Wolf Guard Battle Leader (HQ) – Nižší velitel. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Nebo může být vybaven tryskovým batohem či motocyklem, nebo může jet na Thunderwolfovi. Také může být doprovázen až dvěma Fenrisian Wolfy.

Hrdinové:

Logan Grimnar (Lord of War) – Vůdce kapituly Space Wolves. Je oblečen v brnění Terminátor a vyzbrojen mocnou sekyrou, kterou může držet jednoruč nebo obouruč. Druhý způsob dovoluje silnější údery, ale snižuje mu Initiative na 1. Nemůže být zabit automaticky a má pevnou morálku. Alternativně může být do bitvy nasazen jako jezdec na bojovém voze taženém dvěma Thunderwolfy. Vůz poskytuje vysoký Invulnerable Save, ale ruší mu možnost výsadku kamkoliv na bojiště (kterou má standardně díky brnění Terminátor). Vůz je rychlý a díky vlkům dokáže provádět ničivé útoky v boji zblízka. Také si redukuje těžká poškození na lehká.

Ragnar Blackmane (HQ) – Slavný Wolf Lord. Je vyzbrojen ničivým mečem. Během každé Assault fáze může provést jeden opravný hod na Save. Vždy musí dávat a přijímat výzvy. Ragnar i oddíl, ke kterému je připojen, provádí efektivnější zteč. Může být doprovázen až dvěma Fenrisian Wolfy.

Harald Deathwolf (HQ) – Slavný Wolf Lord. Jede na Thunderwolfovi a je vyzbrojen sekyrou a štítem. Je imunní vůči všem ohnivým útokům, včetně psychických sil Pyromancy. Má možnost přijet na bitevní pole z jednoho z okrajů herního stolu (z jakého, to určí hod kostkou). Jednotky v okolí mohou využívat jeho Leadership místo svého vlastního. Může být doprovázen až dvěma Fenrisian Wolfy.

Canis Wolfborn (HQ) – Haraldův nejlepší šampión. Jede na Thunderwolfovi a je vyzbrojen dvěma energopařáty. Je efektivnější v boji zblízka proti početní přesile. Canis i oddíl Fenrisian Wolfů a Cyberwolfů, ke kterému je připojen, má při zteči vyšší šanci zasáhnout. Může být doprovázen až dvěma Fenrisian Wolfy.

Njal Stormcaller (HQ) - Hlavní Rune Priest kapituly Space Wolves. Psyker Mastery Level 3, ovládá psychické síly Biomancy, Daemonology, Divination, Telekinesis a Tempestas. Má vyšší šanci úspěšně seslat kouzla Tempestas. Je vybaven mocnou Force zbraní a zařízením Psychic Hood, které mu pomáhá odolávat nepřátelským psychickým silám. Může být oblečen v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost.

Ulrik the Slayer (HQ) – Hlavní Wolf Priest kapituly Space Wolves. U nepřátel vyvolává strach, ale sám strach necítí. Ulrik a všichni vojáci v okolí mají vyšší šanci zasáhnout a zranit. Je vybaven posvátnou helmou, která vojákům v okolí posiluje morálku.

Bjorn the Fell-Handed (HQ) – Slavný Dreadnought. Je vyzbrojen ničivým pařátem a jednou těžkou zbraní ze seznamu. Je chráněn energetickým polem, které mu přidává Invulnerable Save. Armádě zvyšuje šanci vzít nepříteli iniciativu. Může k němu být přidělen Drop Pod.

Arjac Rockfist (Elites) – Grimnarův nejlepší šampión. Jeho jedinou zbraní je velmi ničivé kladivo, které navíc dokáže vrhat. Je vybaven štítem a oblečen v brnění Terminátor, takže má vysokou odolnost. Nemůže být zabit automaticky a má pevnou morálku. Vždy musí dávat a přijímat výzvy, v duelu má vyšší šanci zasáhnout. Když je v armádě přítomen oddíl Wolf Guard nebo Wolf Guard Terminators, Arjac nezabírá žádný slot. Může se připojit pouze k nim.

Murderfang (Elites) – Dreadnought, jehož mariňák se proměnil ve Wulfena. Je to tedy nezkrotná a zuřivá bestie. Je vyzbrojen dvěma silnými energopařáty. Provádí mocnější zteče a je efektivnější v boji zblízka proti početní přesile. Na konci každého kola má šanci opravit si jedno poškození. Je imunní vůči efektům omráčené a paralyzované posádky. Může k němu být přidělen Drop Pod.

Lukas the Trickster (Troops) – Slavný velitel Blood Claws. Má v sobě implantovánu zvláštní časoprostorovou bombu. Když je zabit, oba hráči si hodí kostkou. Pokud padne více hráči Lukase, Lukasův protivník je taktéž zabit. Není proti tomu žádná obrana. Je také vybaven pláštěm, který v duelu protivníkovi snižuje Weapon Skill. Lukas ani jednotka, ke které je připojen, nemůže mít nikdy Leadership vyšší než 8. Když je v armádě přítomen oddíl Blood Claws, Lukas nezabírá žádný slot. Může se připojit pouze k němu.

Formace:

Great Company - Tato formace se skládá z jednoho Wolf Lorda, jednoho Wolf Guard Battle Leadera, jednoho oddílu Wolf Guard, pěti oddílů Grey Hunters (jeden musí mít vlajkonoše), jednoho oddílu Wolf Scouts, tří oddílů Blood Claws, Swiftclaws nebo Skyclaws (v libovolné kombinaci) a dvou oddílů Long Fangs. Před začátkem hry se pro každou jednotku hodí kostkou. Pokud hod uspěje, jednotka získává možnost přijít na bitevní pole z jednoho z okrajů herního stolu (z jakého, to určí hod kostkou). Na začátku každého kola (kromě prvního) lze vybrat jednu jednotku v záloze. Tato jednotka automaticky dorazí v daném kole, nemusí se pro to házet kostkou. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits. Dokud je Wolf Lord naživu, všechny jednotky u nepřátel vyvolávají strach a dokáží provádět efektivnější zteč.

Wolves Unleashed - Tato formace se skládá minimálně ze dvou HQ a dvou Troops. Lze přidat až čtyři další HQ, čtyři další Troops, tři Elites, tři Fast Attack, tři Heavy Support, jednoho Lord of War a jedno Fortification. Před začátkem hry se pro každou jednotku hodí kostkou. Pokud hod uspěje, jednotka získává možnost přijít na bitevní pole z jednoho z okrajů herního stolu (z jakého, to určí hod kostkou). Na začátku každého kola (kromě prvního) lze vybrat jednu jednotku v záloze. Tato jednotka automaticky dorazí v daném kole, nemusí se pro to házet kostkou. Pokud je Warlord armády vybrán z této formace, může provést opravný hod na tabulku Warlord Traits.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0182 vteřin