Codex: Space Wolves, 8. edice

6.10.18 - Gediman - Komentáře (0)
Dnes článek o Codexu Space Wolves 8. edice.
.
Codex: Space Wolves, 8. edice


Space Wolves jsou jednou z původních kapitul Vesmírných mariňáků. Kultura kapituly vychází z barbarských kmenů její domovské planety a nejvíce připomíná staré Vikingy. Mariňáci vynikají svojí zuřivostí a divokostí, ale také odvahou a ctí. Zaměřují se hlavně na boj zblízka a běžně používají ochočené vlky – malé jako stopaře a lovce, obrovské jako jízdní zvířata pro kavalerii. Od ostatních mariňáků je odlišuje gen Canis Helix, který jim přidává vlčí prvky: ostré tesáky, citlivý čich, tuhou kůži a bestiální sílu. Současně je však krutým prokletím, protože neustále hrozí, že mariňák podlehne mutacím. Ty ho promění ve Wulfena, neovladatelné krvelačné monstrum podobné vlkodlakovi.

Zvláštní pravidla a výhody:

And They Shall Know No Fear – Všichni vojáci mají standardní mariňáckou výhodu: mohou provést opravný hod na morálku. Výjimkou jsou servitoři, Fenrisian Wolves a Cyberwolves.

Primaris Marines – Nová generace Vesmírných mariňáků. Oproti běžným mariňákům mají vyšší hodnoty Wounds a Attacks a jsou vyzbrojeni efektivnějšími zbraněmi.

Psychic Powers – Psykeři používají kouzla disciplíny Tempestas, která ovládá přírodní živly. Je tu uvedeno šest kouzel.

Defenders of Humanity – Všechny jednotky typu Troops mají možnost obsazovat strategické body i tehdy, pokud již jsou zabrané protivníkem. Pokud protivník má podobnou schopnost, pak bod patří tomu, kdo u něj má více vojáků. Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged.

Hunters Unleashed – Všichni pěšáci, motocykly, kavalerie a Dreadnoughti mají bonus k hodům na zásah, pokud ztečují, jsou napadeni ztečí nebo vyráží naproti nepřátelské zteči. Charaktery mohou vyrazit naproti nepřátelské zteči až do vzdálenosti 6 palců (místo obvyklých 3 palců). Tato zvláštní schopnost funguje jen pokud je armáda Battle-forged. Výjimkou jsou servitoři, Fenrisian Wolves a Cyberwolves.

Jednotky:

Grey Hunters (Troops), 5-10 – Základní jednotka. Oddíl může obsahovat vlajkonoše, který mu dovoluje provádět opravný hod na určení rychlosti postupu a vzdálenosti zteče, pokud padne jednička. K oddílu může být přidělen také elitní velitel z Wolf Guard. Může být oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+.

Blood Claws (Troops), 5-15 – Oddíl mariňáckých noviců, který se zaměřuje na boj zblízka. Při zteči získají bonus k Attacks. K oddílu může být přidělen také elitní velitel z Wolf Guard. Může být oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Pokud oddíl neobsahuje velitele z Wolf Guard nebo není v okruhu 6 palců od člena Wolf Guard, musí provádět zteče, pokud je to možné.

Intercessors (Troops), 5-10 – Lepší základní jednotka, složená z Primaris Mariňáků. Základní bolterové pušky mohou vyměnit za rychlopalné pušky (s vyšší kadencí) nebo dalekonosné pušky (s vyšším dostřelem).

Skyclaws (Fast Attack), 5-15 – Úderná jednotka zaměřená na boj zblízka. Je vybavena tryskovými batohy, díky kterým může být vysazena letecky. Při zteči získají bonus k Attacks. K oddílu může být přidělen také elitní velitel z Wolf Guard. Pokud oddíl neobsahuje velitele z Wolf Guard nebo není v okruhu 6 palců od člena Wolf Guard, musí provádět zteče, pokud je to možné.

Inceptors (Fast Attack), 3-6 – Rychlá útočná jednotka zaměřená na střelbu na krátké vzdálenosti, složená z Primaris Mariňáků. Jsou oblečeni v brnění Gravis, které jim zvyšuje odolnost, a vybaveni tryskovými batohy, díky kterým mohou být vysazeni letecky. Jejich výzbroj tvoří buď dva kompaktní těžké boltery nebo dva kompaktní plazmové kanony. Při zteči mají šanci způsobit Mortal Wounds.

Swiftclaws (Fast Attack), 3-15 – Oddíl motocyklů. Je možné k němu připojit jeden Attack Bike s těžkou zbraní. Při postupu se pohybují rychleji. Při zteči získají bonus k Attacks. K oddílu může být přidělen také elitní velitel z Wolf Guard. Pokud oddíl neobsahuje velitele z Wolf Guard nebo není v okruhu 6 palců od člena Wolf Guard, musí provádět zteče, pokud je to možné.

Swiftclaw Attack Bikes (Fast Attack), 1-3 – Oddíl motocyklů s těžkými zbraněmi. Při postupu se pohybují rychleji. Při zteči získají bonus k Attacks. Pokud oddíl není v okruhu 6 palců od člena Wolf Guard, musí provádět zteče, pokud je to možné.

Wolf Scout Bikers (Fast Attack), 3-9 – Oddíl průzkumníků na motocyklech, které jim poskytují vyšší mobilitu. Mají jen lehká brnění. Při postupu se pohybují rychleji. Mohou být vysazeni na kterýkoliv okraj bitevního pole.

Fenrisian Wolves (Fast Attack), 5-15 – Smečka vlků. Může obsahovat jednoho Cyberwolfa, který je o něco lepší a zastává úlohu velitele. Pokud má smečka alespoň 6 členů, má Leadership vyšší o 1; pokud má alespoň 10 členů, má ho vyšší o 2. Mohou provádět opravné hody na určení vzdálenosti zteče.

Cyberwolves (Fast Attack), 1-5 – Smečka kyberneticky vylepšených vlků. Mohou provádět opravné hody na určení vzdálenosti zteče.

Thunderwolf Cavalry (Fast Attack), 3-6 – Elitní mariňáci z Wolf Guard jedoucí na obřích vlcích. Jsou zaměření na boj zblízka.

Land Speeders (Fast Attack), 1-3 – Oddíl lehkých vznášedel Land Speeder. Může se skládat ze tří typů, v libovolné kombinaci: standardního s jednou zbraní, těžkého se dvěma zbraněmi (Tornado) a raketometného (Typhoon). Pokud oddíl obsahuje tři vznášedla, umí se pohybovat mnohem rychleji.

Land Speeder Storm (Dedicated Transport) – Větší průzkumné vznášedlo, které funguje jako transportér až pro 5 Wolf Scoutů. Je vyzbrojené těžkým bolterem a raketometem, pasažéři mohou též střílet z vlastních zbraní.

Rhino (Dedicated Transport) – Obrněný transportér s kapacitou 10 vojáků. Může si sám opravit poškození. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor, vojáky s tryskovými batohy, Wulfeny a Primaris Mariňáky. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Razorback (Dedicated Transport) – Obrněný transportér s kapacitou jen 6 vojáků, ale má silnější výzbroj. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor, vojáky s tryskovými batohy, Wulfeny a Primaris Mariňáky. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Repulsor (Dedicated Transport) – Vznášedlový obrněný transportér s kapacitou 10 Primaris Mariňáků. Nemůže převážet vojáky s tryskovými batohy; vojáci v brnění Gravis zabírají místa dvou vojáků. Jeho primární zbraní je buď rotační autokanon (efektivní proti pěchotě) nebo rychlopalný laserový kanon (efektivní proti vozidlům). Kromě toho má několik sekundárních zbraní pro střelbu na kratší vzdálenosti a jednu protiletadlovou zbraň. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Jeho anti-gravitační pole nepřátelům komplikuje zteč cílenou na něj. Může opakovaně vypouštět dýmovnice a chránit se tak před střelbou.

Drop Pod (Dedicated Transport) – Výsadková kapsle s kapacitou 10 vojáků. Nemůže převážet vojáky v brnění Terminátor, vojáky s tryskovými batohy, Wulfeny a Primaris Mariňáky. Jakmile dosedne, je už nehybná. Je ozbrojená, takže může alespoň poskytovat palebnou podporu.

Long Fangs (Heavy Support), 5-6 – Těžká střelecká jednotka. Na začátku Shooting fáze si může zvolit jeden cíl. Při střelbě na něj může provádět opravné hody na zásah, pokud ji padne jednička. K oddílu může být přidělen také elitní velitel z Wolf Guard. Může být oblečen v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+.

Hellblasters (Heavy Support), 5-10 – Podpůrná jednotka, složená z Primaris Mariňáků. Jsou vybaveni plazmovými zbraněmi. Základní plazmové pušky mohou vyměnit za rychlopalné pušky (s vyšší kadencí) nebo dalekonosné pušky (s vyšším dostřelem).

Predator (Heavy Support) – Bojový tank vyzbrojený buď autokanonem (efektivní proti pěchotě) nebo dvojitým laserovým kanonem (efektivní proti vozidlům). Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Whirlwind (Heavy Support) – Dělostřelecký raketomet, který může mít jeden ze dvou typů munice: vysoce výbušnou (efektivní proti odolným cílům) nebo zápalnou (efektivní proti slabým cílům). Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Vindicator (Heavy Support) – Samohybné obléhací dělo. Velmi ničivé proti hordám pěchoty. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Hunter (Heavy Support) – Protiletadlové dělostřelectvo vyzbrojené velkým raketometem, který vypouští inteligentní naváděné střely s dlouhým doletem. Může provádět opravné hody na zásah. Je efektivní proti velkým a odolným cílům. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Stalker (Heavy Support) – Protiletadlové dělostřelectvo vyzbrojené dvěma rychlopalnými kanony. Je efektivní proti většímu množství malých a slabých cílů. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider (Heavy Support) – Těžký tank a transportér v jednom. Může nést 10 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor, vojáci s tryskovými batohy a Wulfeni zabírají místa dvou vojáků. Nemůže vézt Primaris Mariňáky. Je vyzbrojen dvěma dvojitými laserovými kanony, které jsou mocnou protitankovou zbraní. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider Crusader (Heavy Support) – Může nést 16 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor, vojáci s tryskovými batohy a Wulfeni zabírají místa dvou vojáků. Nemůže vézt Primaris Mariňáky. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti pěchotě – je vyzbrojena dvěma sadami bolterů, které jí propůjčují obrovskou palebnou sílu. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Při zteči má šanci způsobit Mortal Wounds. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Land Raider Redeemer (Heavy Support) – Může nést 12 vojáků, přičemž vojáci v brnění Terminátor, vojáci s tryskovými batohy a Wulfeni zabírají místa dvou vojáků. Nemůže vézt Primaris Mariňáky. Oproti standardní verzi je tato zaměřena na boj proti semknutým oddílům pěchoty – je vyzbrojena dvěma velkými plamenomety. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Při zteči má šanci způsobit Mortal Wounds. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Stormhawk Interceptor (Flyer) – Stíhací letoun zaměřený na boj proti vzdušným cílům. Při střelbě na ně má bonus k hodům na zásah. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Je vybaven vrhačem klamných cílů, díky kterému může provádět opravné hody na Save, pokud mu padne jednička.

Stormfang Gunship (Flyer) – Útočný letoun s velkým mrazicím kanonem, který má šanci způsobit Mortal Wound a který může střílet ve dvou režimech: rozptýlený (efektivní proti pěchotě) a koncentrovaný (efektivní proti vozidlům). Kromě něj má ještě sekundární výzbroj. Může nést 6 vojáků (přičemž vojáci v brnění Terminátor, vojáci s tryskovými batohy a Wulfeni zabírají místa dvou vojáků). Nemůže převážet Primaris Mariňáky. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Může přejít do vznášejícího režimu, ve kterém není sice tak rychlý, ale snadněji manévruje.

Stormwolf (Flyer) – Výsadkový letoun se silnou výzbrojí. Patří mezi ní i dvojitý mrazicí kanon, který má šanci způsobit Mortal Wound a který může střílet ve dvou režimech: rozptýlený (efektivní proti pěchotě) a koncentrovaný (efektivní proti vozidlům). Může nést 16 vojáků (přičemž vojáci v brnění Terminátor, vojáci s tryskovými batohy a Wulfeni zabírají místa dvou vojáků). Nemůže převážet Primaris Mariňáky. Ze zbraní může bez problému střílet i za pohybu. Je velmi rychlý, nepřátelé mají při střelbě na něj postih na zásah. Může přejít do vznášejícího režimu, ve kterém není sice tak rychlý, ale snadněji manévruje.

Wolf Scouts (Elites), 5-10 – Oddíl mariňáků, který se zaměřuje na průzkum a infiltraci. Hru může začít kdekoliv na bitevním poli. Mají jen lehká brnění. Mohou být vyzbrojeni různými zbraněmi (boltery, meče, brokovnice, ostřelovací pušky) a přizpůsobeni tak na různé taktiky. Lze jim dát také kamuflážní pláště. Mohou být vysazeni na kterýkoliv okraj bitevního pole. K oddílu může být přidělen také elitní velitel z Wolf Guard.

Wolf Guard (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Mohou být vybaveni tryskovými batohy, díky kterým mohou být vysazeni letecky.

Wulfen (Elites), 5-10 – Mariňáci, kteří podlehli mutaci. Jsou specializovaní na boj zblízka. Mohou provést zteč i poté, co postoupili. Mohou ignorovat zranění a pokud padnou v boji zblízka, mohou ještě před smrtí provést celou sadu útoků. Pěšákům, motocyklům a kavalerii v okruhu 6 palců (pro Blood Claws 12 palců) dovolují provádět opravné hody na určení vzdálenosti zteče. Pěšákům, motocyklům a kavalerii v okruhu 6 palců (pro Blood Claws 12 palců) také dávají bonus k Attacks, ale ten se nevztahuje na Wulfeny a na jednotky, které již provedly zteč.

Reivers (Elites), 5-10 – Oddíl Primaris Mariňáků, který se zaměřuje na zákeřné útoky. Mají lehčí brnění a jsou vybaveni šokovými granáty, které nepřátele paralyzují. Mohou mít také vrhače záchytných kotev (dovolují snadno překonávat terén) a gravitační padáky (mohou být vysazeni letecky). Nepřátelé v okruhu 3 palců mají postih na Leadership. Celý oddíl lze přezbrojit na boj zblízka.

Aggressors (Elites), 3-6 – Těžká útočná jednotka zaměřená na střelbu na krátké vzdálenosti, složená z Primaris Mariňáků. Jsou oblečeni v brnění Gravis, které jim zvyšuje odolnost. Jejich výzbroj tvoří dvě energopěsti s integrovanými rychlopalnými boltery nebo plamenomety. Nemají žádný postih při střelbě za pohybu, ale pokud zůstanou stát, mohou střílet dvakrát.

Wolf Guard Terminators (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci oblečení v brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Mohou být vysazeni teleportací.

Wolf Guard Cataphractii Terminators (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci oblečení ve starším typu brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 4+. Jsou odolnější, ale pomalejší. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Mohou být vysazeni teleportací.

Wolf Guard Tartaros Terminators (Elites), 5-10 – Elitní mariňáci oblečení ve starším typu brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Jsou rychlejší, ale dražší. Mohou nést výzbroj na střelbu i na boj zblízka, v různé kombinaci. Mohou být vysazeni teleportací.

Dreadnought (Elites) – Kráčedlo vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Jednou z možných těžkých zbraní je mrazicí kanon, který má šanci způsobit Mortal Wound a který může střílet ve dvou režimech: rozptýlený (efektivní proti pěchotě) a koncentrovaný (efektivní proti vozidlům). Ruku lze vyměnit za raketomet (efektivita v boji zblízka již nebude tak velká) nebo za energopařát, který může provádět opravné hody na zranění. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Wulfen Dreadnought (Elites) – Kráčedlo, jehož pilot zmutoval na Wulfena. Je vyzbrojeno obří sekyrou a energopařátem, který může provádět opravné hody na zranění, s integrovanou sekundární zbraní. Sekyru nebo energopařát lze vyměnit za ruční štít, který poskytuje Invulnerable Save 4+. Může provádět opravné hody na určení vzdálenosti zteče.

Venerable Dreadnought (Elites) – Elitní kráčedlo vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Jednou z možných těžkých zbraní je mrazicí kanon, který má šanci způsobit Mortal Wound a který může střílet ve dvou režimech: rozptýlený (efektivní proti pěchotě) a koncentrovaný (efektivní proti vozidlům). Ruku lze vyměnit za raketomet (efektivita v boji zblízka již nebude tak velká) nebo za energopařát, který může provádět opravné hody na zranění. Místo těžké střelné zbraně a ruky může také mít obří sekyru a ruční štít, který poskytuje Invulnerable Save 4+. Oproti základnímu Dreadnoughtu má lepší Weapon Skill a Ballistic Skill a může ignorovat zranění. Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou.

Contemptor Dreadnought (Elites) – Mocnější kráčedlo, které patří mezi zapomenutou technologii z dávných dob. Je vyzbrojené těžkou střelnou zbraní a mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 5+.

Redemptor Dreadnought (Elites) – Mocnější kráčedlo pilotované Primaris Mariňákem. Je vyzbrojené těžkou střelnou zbraní, mohutnou rukou s integrovanou sekundární zbraní, dvojicí sekundárních zbraní pro střelbu na kratší vzdálenosti a jednou protiletadlovou zbraní.

Servitors (Elites), 4 – Skupinka pomocných kyborgů, která se hodí jako doprovod pro Iron Priesta. V jeho blízkosti jsou efektivnější. Standardně jsou vybaveni mechanickými pažemi, ale lze jim dát i těžké střelné zbraně.

Great Company Ancient (Elites) – Vlajkonoš, který nese zástavu kompanie. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership. Pokud padnou, dovoluje jim před smrtí provést ještě jeden poslední útok.

Primaris Ancient (Elites) – Vlajkonoš, Primaris Mariňák. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců přidává bonus k Leadership. Pokud padnou, dovoluje jim před smrtí provést ještě jeden poslední útok.

Great Company Champion (Elites) – Nejlepší šermíř z kompanie. V boji zblízka proti Charakteru může provádět opravné hody na zásah. Když protivník provede zteč, vždy mu musí vyrazit naproti, pokud to je možné. Je vybaven ručním štítem, má Invulnerable Save 5+.

Wolf Lord (HQ) – Kapitán kompanie. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Může být vybaven tryskovým batohem, díky kterému může být vysazen letecky.

Wolf Lord on Thunderwolf (HQ) – Kapitán kompanie jedoucí na obřím vlkovi. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Wolf Lord in Terminator Armour (HQ) – Kapitán kompanie oblečený v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Wolf Lord in Cataphractii Armour (HQ) – Kapitán kompanie oblečený ve starším typu brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Brnění v kombinaci s energetickým štítem mu dodává Invulnerable Save 3+. Je odolnější, ale pomalejší. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Primaris Wolf Lord (HQ) – Kapitán kompanie, Primaris Mariňák. Má na výběr z velkého množství různých zbraní a zvláštního vybavení. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Wolf Lord in Gravis Armour (HQ) – Kapitán kompanie, Primaris Mariňák. Je oblečený v brnění Gravis, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Wolf Priest (HQ) – Kněz a polní lékař vyzbrojený energo-palcátem. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Může vyléčit zraněné vojáky, ovšem nedokáže obživit padlé. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vybaven tryskovým batohem, díky kterému může být vysazen letecky.

Wolf Priest in Terminator Armour (HQ) – Kněz a polní lékař vyzbrojený energo-palcátem a oblečený v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dovoluje používat mocnější zbraně. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Může vyléčit zraněné vojáky, ovšem nedokáže obživit padlé.

Primaris Wolf Priest (HQ) – Kněz a polní lékař, Primaris Mariňák. Je vyzbrojen energo-palcátem. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka. Také mohou využít jeho hodnotu Leadership. Může vyléčit zraněné vojáky, ovšem nedokáže obživit padlé. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+.

Rune Priest (HQ) – Psyker. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Tempestas); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Může být vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců. Může být oblečen v runovém brnění, které poskytuje Invulnerable Save 5+. Může být vybaven tryskovým batohem, díky kterému může být vysazen letecky.

Rune Priest in Terminator Armour (HQ) – Psyker. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Tempestas); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Je oblečený v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost, dodává Invulnerable Save 5+ a dovoluje používat mocnější zbraně. Může být vysazen teleportací. Může být vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců. Může být oblečen v runovém brnění Terminátor, které poskytuje Invulnerable Save 4+.

Primaris Rune Priest (HQ) – Psyker, Primaris Mariňák. Ovládá tři kouzla (jedno základní a dvě Tempestas); v jednom kole může seslat dvě kouzla a jedno nepřátelské blokovat. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců.

Wolf Guard Battle Leader (HQ) – Nižší velitel. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička. Může být vybaven tryskovým batohem, díky kterému může být vysazen letecky.

Wolf Guard Battle Leader on Thunderwolf (HQ) – Nižší velitel jedoucí na obřím vlkovi. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička.

Wolf Guard Battle Leader in Terminator Armour (HQ) – Nižší velitel oblečený v brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost, dodává Invulnerable Save 5+ a dovoluje používat mocnější zbraně. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička.

Primaris Battle Leader (HQ) – Nižší velitel, Primaris Mariňák. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička.

Iron Priest (HQ) – Opravář a polní technik. Je vybaven mechanickou paží a vyzbrojen mrazicí pistolí a energo-kladivem, které mají šanci způsobit Mortal Wound.

Hrdinové:

Logan Grimnar (HQ) – Vůdce kapituly Space Wolves. Je oblečen v brnění Terminátor a vyzbrojen storm bolterem a mocnou energo-sekyrou, kterou může držet jednoruč nebo obouruč. Druhý způsob dovoluje silnější údery, ale má menší šanci zasáhnout. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah. Wolf Guard v okruhu 6 palců automaticky uspějí v hodech na morálku.

Logan Grimnar on Stormrider (HQ) – Logan Grimnar jedoucí na vznášedlovém voze taženém dvěma obřími vlky. Je oblečen v brnění Terminátor a vyzbrojen storm bolterem a mocnou energo-sekyrou, kterou může držet jednoruč nebo obouruč. Druhý způsob dovoluje silnější údery, ale má menší šanci zasáhnout. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Může provádět opravné hody na určení vzdálenosti zteče. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah. Wolf Guard v okruhu 6 palců automaticky uspějí v hodech na morálku.

Arjac Rockfist (HQ) – Grimnarův nejlepší šampión z Wolf Guard. Jeho jedinou zbraní je velmi ničivé energo-kladivo, které navíc dokáže vrhat. Proti Charakterům a monstrům je ničivější. V boji zblízka proti Charakterům může provádět opravné hody na zásah. Je oblečen v brnění Terminátor a vybaven ručním štítem, který mu dává Invulnerable Save 3+ a redukuje ničivost útoků vedených proti němu o 1. Může být vysazen teleportací. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička, a Wolf Guard navíc získávají v boji zblízka bonus k Attacks.

Bjorn the Fell-Handed (HQ) – Slavný Venerable Dreadnought. Je vyzbrojen rotačním autokanonem a energopařátem, který může provádět opravné hody na zranění, s integrovaným těžkým plamenometem. Rotační autokanon může vyměnit za dvojitý laserový kanon, těžký plazmový kanon nebo mrazicí kanon, který má šanci způsobit Mortal Wound a který může střílet ve dvou režimech: rozptýlený (efektivní proti pěchotě) a koncentrovaný (efektivní proti vozidlům). Má jednorázový vrhač dýmovnic, kterým se může chránit před střelbou. Může ignorovat zranění. Pokud je členem Battle-forged armády, poskytuje další Command Point. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička.

Njal Stormcaller (HQ) – Hlavní Rune Priest kapituly Space Wolves. Je oblečen v runovém brnění, které poskytuje Invulnerable Save 5+, a vyzbrojen pistolí a mystickou holí. Psyker. Ovládá čtyři kouzla (jedno základní a tři Tempestas); v jednom kole může seslat dvě kouzla a dvě nepřátelská blokovat. Má bonus k sesílání a může provést opravný hod na blokování. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců. Je doprovázen kybernetickým krkavcem, který funguje jako další střelná zbraň.

Njal Stormcaller in Runic Terminator Armour (HQ) – Njal Stormcaller oblečený v runovém brnění Terminátor, které mu zvyšuje odolnost a dodává Invulnerable Save 4+. Je vyzbrojen pistolí a mystickou holí. Psyker. Ovládá čtyři kouzla (jedno základní a tři Tempestas); v jednom kole může seslat dvě kouzla a dvě nepřátelská blokovat. Má bonus k sesílání a může provést opravný hod na blokování. Je vybaven zařízením Psychic Hood, které mu dává bonus při blokování nepřátelského kouzla seslaného v okruhu 12 palců. Může být vysazen teleportací. Je doprovázen kybernetickým krkavcem, který funguje jako další střelná zbraň.

Ulrik the Slayer (HQ) – Hlavní Wolf Priest kapituly Space Wolves. Je vyzbrojen energo-palcátem a plazmovou pistolí. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah v boji zblízka, a pokud sám zabije Charakter nebo monstrum, přidává jim navíc bonus k hodům na zranění v boji zblízka. Spolubojovníci v okruhu 9 palců mohou využít jeho hodnotu Leadership. Může vyléčit zraněné vojáky, ovšem nedokáže obživit padlé.

Ragnar Blackmane (HQ) – Slavný Wolf Lord. Je vyzbrojen řetězovým mečem a pistolí. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Když vyráží naproti nepřátelské zteči, jeho Attacks jsou zvýšeny. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravné hody na zásah, pokud jim padne jednička, a na určení vzdálenosti zteče. Může být doprovázen svými dvěma Fenrisian Wolfy, Svangirem a Ulfgirem. Považují se za Charaktery. Jejich smrt nemá vliv na Ragnarovu morálku.

Krom Dragongaze (HQ) – Slavný Wolf Lord. Je vyzbrojen energo-sekyrou a pistolí. Energetický štít mu dává Invulnerable Save 4+. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Nepřátelé v okruhu 3 palců mají postih na Leadership.

Harald Deathwolf (HQ) – Slavný Wolf Lord. Jede na obřím vlkovi a je vyzbrojen pistolí a energo-sekyrou, která má šanci způsobit Mortal Wound. Má ruční štít, který poskytuje Invulnerable Save 3+. Má také bonus k Save proti střeleckým útokům, které nejdou proti Invulnerable Save. Může být vysazen na kterýkoliv okraj bitevního pole. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zásah, pokud jim padne jednička. Všichni Fenrisian Wolves, Cyberwolves a jednotky jedoucí na obřích vlcích v okruhu 6 palců mohou využít jeho hodnotu Leadership.

Canis Wolfborn (HQ) – Haraldův nejlepší šampión z Wolf Guard. Jede na obřím vlkovi a je vyzbrojen pistolí a dvěma energopařáty, které mohou provádět opravné hody na zranění. Může provádět opravné hody na určení vzdálenosti zteče. Spolubojovníkům v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička. Všichni Fenrisian Wolves, Cyberwolves a jednotky jedoucí na obřích vlcích v okruhu 6 palců získají bonus k Attacks, pokud používají zuby.

Lukas the Trickster (Elites) – Slavný velitel Blood Claws. Je vyzbrojen plazmovou pistolí a energopařátem, který může provádět opravné hody na zranění. Nepřátelé mají v boji zblízka proti němu postih k hodům na zásah. Blood Claws v okruhu 6 palců dovoluje provádět opravný hod na zranění, pokud jim padne jednička. Všichni v okruhu 3 palců mají postih na Leadership. Nemůže být Warlordem. Má v sobě implantovánu zvláštní časoprostorovou bombu. Když je zabit, oba hráči si hodí kostkou. Pokud padne více hráči Lukase, Lukasův protivník utrpí až 6 Mortal Wounds.

Murderfang (Elites) – Slavný Wulfen Dreadnought. Je to nezkrotná a zuřivá bestie. Je vyzbrojen dvěma silnými energopařáty, které mohou provádět opravné hody na zranění. Jeden pařát má jako sekundární zbraň integrován storm bolter, druhý má těžký plamenomet. Může provádět opravné hody na určení vzdálenosti zteče. Při zteči získá bonus k Attacks. Nemůže být Warlordem.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0489 vteřin