Freelancer‘s Handbook, Gamemaster‘s Screen

21.5.11 - Gediman - Komentáře (0)
Následující recenze budou věnovány dlouhé řadě přídavných knih k RPG Mutant Chronicles… ale vezměme to po pořádku. První na seznamu je věc, která neodmyslitelně patří k většině RPG hrám – gamemasterova příručka.
Kniha


Hlavním přínosem pro gamemastera je stínítko, tedy papírová skládací stěna, která hráčům zabraňuje během hry nakukovat do jeho materiálů. Stěna je potištěná užitečnými informacemi – stručnými pravidly, tabulkami a statistikami, takže gamemaster má vše potřebné pěkně po ruce a nemusí listovat v knize.

Příručka je užitečná i pro hráče, protože tu jsou nejrůznější rady, jak dobře hrát žoldnéře, včetně popisů několika misí (vše psáno z pohledu Michaela McBrida, slavného žoldnéře světa MC). Gamemaster tu také získá inspiraci jak sestavovat tažení a používat NPC postavy. Kromě toho tu jsou také nová zaměstnání, dovednosti (a pod-dovednosti), vozidla a zbraně. Je tu i nová verze deníku postavy, který je rozšířen ze dvou na čtyři stránky, takže se do něj vejde více informací. Pro postavy, které ovládají Umění, tu je ještě seznam kouzel, ve kterém si hráči mohou vést přehledný záznam o tom, jaké umí a jak dobře.

Nová zaměstnání jsou tato: designér, hudebník, nezávislý novinář, soukromý detektiv a konzultant. Designér je umělec, architekt nebo návrhář výrobků. Designérem se postava může stát, jen pokud v minulosti chodila na technickou univerzitu nebo mediální fakultu. Hudebník je buď zpěvák nebo hráč na nějaký hudební nástroj. Nezávislý novinář sám píše články a pořizuje fotky, které prodává velkým mediálním společnostem. Soukromý detektiv pátrá po osobách či věcech, stará se o bezpečnost svých klientů. Konzultant je expert ve své specializaci. Své vědomosti v těchto oblastech předává (prodává) nejrůznějším organizacím. Může se jím stát jen postava, která nasbírala maximum zkušeností ve dvou vybraných oborech.

Je tu několik nových dovedností. Zcela nově tu jsou však představeny pod-dovednosti. Jedná se o různé užší specializace, například dovednost Přežití má pod-dovednosti Přežití na poušti, Přežití v džungli atd.

Jsou tu dvě nové zbraně (revolver a tlumený samopal) a dvě nová vozidla (civilní osobní automobily). Docela užitečné jsou ale podrobné informace o příjmu různých zaměstnání. Dále o cenách bydlení, stravy, vstupenek na různé kulturní akce a hlavně také dopravy – zde je i vylepšená tabulka vesmírných letů mezi jednotlivými planetami Sluneční soustavy, včetně jejich trvání.

Příručka má pouhých 29 stran a je celá černobílá (stínítko je však barevné). Design je stejný jako v základní knize. Počet obrázků byl však dosti omezen, takže tu žádné zbytečně nepřekáží a příručka je díky tomu přehledná.


Hodnocení: 80 %

Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0123 vteřin