Obogarská mise plenitelů

16.4.15 - Gediman - Komentáře (0)
Toto je druhá ze dvou misí, které slouží jako vzájemné porovnání efektivity týmů Inferilagus a Shadow Brokers. Oba týmy dostaly stejné mise, byť příběhově se mírně lišily, aby obě mohly zapadat do děje. Druhou misi odehrál plenitelský tým Shadow Brokers. Jablicko007 měl postavu kouzelníka Ma‘ase, Eliphas technika Luparina a WraithDea měla lékařku Wraith Deu.
Zápletka
Rok: 13-669 (10 dní po misi „Povstání proti Světlu“, 9 dní po misi „Obogarská mise žoldnéřů“)

Tým Shadow Brokers byl kontaktován zatemnělým koruptorem Xelighem. Jeho pán má pro plenitele úkoly na planetě Obogar, v oblasti města Veltur. Prvním úkolem je najít skryté doupě sběratelské sekty Velkého archivu, jejímž velmistrem je trpaslík Ermus Goldhammer, syn předchozího velmistra Arfela. Dále musí infiltrovat na Ermusovo setkání s jeho klienty – musí zjistit, kdo tito klienti jsou a o čem jednají. A potom je nutné Ermuse zabít a to beze svědků.

Xelighův pán zadal také tři sekundární úkoly. Tím prvním je krádež cenností z doupěte sekty. Čím dříve se s tímto začne, tím více cenností v doupěti bude, protože sekta podle všeho chystá jejich stěhování pryč. Druhým úkolem je sabotovat nákladní vlak ve chvíli, kdy bude stát ve stanici. To zpozdí export jisté dodávky do sousedního města. Třetím úkolem je chytit tři živé hydraxy a dostat je do přichystaných klecí v přístavu. Důvod tohoto je tajný.
Obogarská mise plenitelů

Mise
Misi si vzali na starost Ma‘as, Wraith Dea a Luparin. S lodí Dark Piranha se vydali přímo k planetě. Mapu oblasti jim poskytl Xeligh, takže mohli hned po příletu začít plánovat svůj postup. Byla tu zrovna noc, což se jim hodilo. Ma’as a Luparin využili svých kontaktů, aby misi co nejvíce urychlili. Ma’as přikázal místním infiltrovaným stoupencům Temnoty, aby pomohli najít skryté doupě sekty; Luparin najal sabotéry, aby pomohli vyřadit vlak. Po hodině služebníci ohlásili, že jejich operace bohužel neprobíhaly podle plánů. Sekta má v oblasti mnoho schopných agentů. Stoupencům se pouze podařilo zúžit okruh pátrání po doupěti na město a jeho nejbližší okolí. Sabotéři pak informovali, že vlak se chystá odjet už za deset minut.

Plenitelé tedy rychle vyrazili k vlaku. Nejprve však lodí sletěli níže a trupem pokáceli několik stromů v lese. Ty pak naložili do nákladového prostoru a odletěli před vlak, kde je shodili na koleje. Vlak, který se zrovna rozjížděl, tedy musel znovu zastavit. Strojvedoucí vystoupil ven, aby zjistil, co se to děje. Ma’as ho v tu chvíli kouzlem teleportoval na palubu. Plenitelé začali šokovaného strojvedoucího vyslýchat. Chtěli od něj, aby jim prozradil pozici doupěte. Strojvedoucí ji neznal, ale když ve městě nakládal nějaký materiál, slyšel pracovníky sekty jak se baví o přístavu a stěhování krabic. Plenitelé strojvedoucího potom vyhodili z lodi, pád z velké výšky ho zabil.

Ma’as odhadl, že doupě by se mohlo nacházet na ostrově u pobřeží. Dark Piranha tam tedy vyrazila. U ostrova kotvil člun, ze kterého zrovna vystoupil jeho kapitán. Mířil ke vchodu do podzemí. Ma’as se ho snažil rychle teleportovat na palubu, ale kouzlo selhalo. Kapitán zmizel uvnitř a zavřel za sebou dveře.

Dark Piranha tedy přistála. Ma’as kouzlem teleportoval člun na břeh, aby se odtud nemohl nikdo dostat. Luparin vyrazil dveře a plenitelé vstoupili do podzemí. Viděli zde velký sklad s mnoha krabicemi. Z jedné postranní místnosti vycházely intenzivní záblesky.

Byl tu přítomen ten kapitán, tři pracovníci a dva ozbrojení strážci. Plenitelé se schovali mezi krabice a proplížili se do místnosti, odkud záblesky vycházely. Spatřili teleportační zařízení, skrz které trpaslíci odesílali všechny cennosti.

Tým už na nic nečekal a vyrazil z úkrytu. Ma’as kapitána uspal kouzlem, aby mohl být později vyslýchán. Dvojice strážců se pustila s vetřelci ihned do boje, zatímco panikařící pracovníci utekli na povrch. Luparin se proměnil do své vlčí formy. Ma’as seslal ohnivé kouzlo, kterým však omylem popálil Luparina a dokonce zcela spálil jeho automaton. Smrtící úder tak nakonec strážcům zasadila Wraith Dea. Po boji se Luparin snažil automaton opravit, ale bylo to marné. Ma’as mu slíbil, že mu po skončení mise koupí nový.

Plenitelé se vrátili nahoru, kde se nyní nacházeli ti tři pracovníci, kteří neměli jak uniknout. Plenitelé jim přikázali, aby odnosili krabice do lodi, ti ale odmítali. Ustáli vyhrožování i těžké mučení, takže nakonec byli pobiti. Ma’as tedy k přesunu krabic použil své teleportační kouzlo. Uspaný kapitán byl poté přesunut na palubu, kde se z něj plenitelé snažili dostat informaci ohledně velmistrova jednání. Kapitán prozradil, že k ní má dojít někde v lese u radiomajáku. Luparin mu potom zlámal nohy a zamkl ho v kajutě.

Plenitelé se pak vydali přímo k radiomajáku. Přistáli poblíž a proplížili se hustým lesem. Uvnitř budovy spatřili deset elitních trpaslíků v těžkých brněních, každý byl vyzbrojen dvěma sekyrami. Wraith Dea použila detektor biosignálů a zjistila, že v budově nikdo další není. Velmistr tedy musel být jinde. Plenitelé se přiblížili až k budově, Luparin postavil svůj těžký automatický palpost před vchod. Potom Ma’as hodil granát do lesa. Jeho výbuch upoutal pozornost trpaslíků, kteří ihned vyběhli ven. V tu chvíli se na ně plenitelé vrhli. Palpost svojí střelbou způsobil nepřátelům těžká zranění.

Luparin se znovu proměnil do vlčí formy, aby byl efektivnější v boji zblízka. Nicméně trpaslíci byli velmi obtížnými protivníky. Ma’as a Wraith Dea, kteří s nimi ještě zblízka nebojovali, se raději stáhli do lodě. Ma’as pak teleportoval i Luparina. Wraith Dea se ujala dělostřeleckého kanonu, Luparin automatického harpunometu, a spustili palbu. Oddíl utrpěl další ztráty a musel se stáhnout do budovy. Wraith Dea však budovu dalším výstřelem z kanonu zničila. Trpaslíci zahynuli v jejích troskách.

Dark Piranha pak prolétala nad lesem a tým prohledával okolí. Při jednom průletu si všiml světel dvou vozidel, která stála na kraji lesa. Byli tam čtyři lidé, dalších deset elitních trpaslíků a jeden trpaslík v civilu. Dark Piranha tedy přistála opodál, mimo jejich výhled. Ma’as si umazal oblečení krví a vyšel ven, přímo k nim.

Jak se blížil, zaslechl jejich konverzaci. Zjistil, že ti lidé jsou pašeráci z gangu Black Chest a že s Ermusem vyjednávají dodání součástek na výrobu špionážního satelitu. Ma’as měl zapnutou vysílačku, takže to slyšeli i jeho kolegové. Přišel akorát ve chvíli, kdy jednání končilo. Ma’as jim namluvil, že je tajným agentem jejich gangu a že právě přežil útok na radiomaják. Pašeráci ho ale nepoznávali, měli na spěch a tak ho nechali na pospas trpaslíkům. Odjeli pryč, někam na sever.

Ermus byl zprávou o útoku nepříjemně překvapen a ihned svému doprovodu přikázal stáhnout se. Všichni trpaslíci naskákali do auta a odjeli pryč, směrem k městu. Ma’ase nechali na místě. Dark Piranha ihned zareagovala. Vzletěla a vydala se za vozidlem. Wraith Dea se opět ujala kanonu a jedním výstřelem vozidlo zničila. Všichni uvnitř zahynuli.

Potom se plenitelé vydali do zálivu pochytat hydraxe. Loď přistála a Ma’as hydraxe jednoho po druhém teleportoval na palubu. Pak odletěli nad přístav, kde byli hydraxové zase přesunuti do připravených klecí.

Když bylo po všem, Shadow Brokers se setkali s Xelighem, který od nich převzal krabice, hydraxe i všechny informace a odměnil je temnou aurou. Luparin mu navíc předal zajatého kapitána – ten bude vložen do Eclipsomachiny a zkorumpován.

Po návratu na vorximskou základnu však Xeligh tým kontaktoval znovu. Prozradil, že byl napálen. Jeho nadřízený pán byl ve skutečnosti magicky zamaskovaný půlčík-kouzelník, který vše pomocí kouzel ukradl a pak zmizel. Xelighova temná aura tak nebyla posílena. Xeligh plenitele pověřil, aby toho půlčíka nalezli a zabili - nebo ještě lépe zkorumpovali. Plenitelé se s tímto půlčíkem již jednou setkali, i je tehdy oklamal. Jeho jméno však zůstává záhadou.

Shrnutí
Hra zabrala přibližně 2 hodiny. Výsledky pro srovnání jsou následující:

Mise trvala přibližně 2 hodiny. Během mise byli zraněni dva plenitelé ze tří, ztrátu Sanity Pointů neutrpěl nikdo. Tým splnil všechny tři sekundární cíle. Podařilo se mu sebrat 75 krabic ze sta – všech 100 krabic by získal v případě, kdyby doupě odhalil hned ze začátku mise. Tým využil dva Kontakty, ale nepokusil se použít výhody Předchozích zážitků. Ze tří možných setkání s NPC ve městě (bezdomovec, gang uctívačů Temnoty a gang uctívačů Světla) nezažil žádné, protože ve městě ani nebyl. Plenitelé vydělali celkem 151 XP a 1.260.000 V-bodů.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0144 vteřin