Schémata zbraní I.

28.12.09 - Gediman - Komentáře (27)
V nové sérii článků si představíme zbraně, důležitou proprietku Voidu: Sci-Fantasy. Sestavil jsem jednoduché vektorové náčrtky zbraní, které ukáží základní konstrukční rozdíly. Každá rasa používá určitou technologii, která je pro ní unikátní. V tomto prvním díle si ukážeme standardní střelné zbraně (projektilové) civilizovaných ras.
Každá zbraň existuje ve verzi pistole (netřeba vysvětlovat), puška (netřeba vysvětlovat) a kanon (to co u nás známe jako kulomet) – termín „kanon“ jsem vybral, protože jde dobře aplikovat i na zbraně, které nestřílí běžné projektily, ale třeba šipky, harpuny nebo třeba laserové paprsky. Každá z těchto tří verzí dále existuje ve verzi samonabíjecí a automatické.

Bílé říše
Zbraně fungují na stejném principu, jako ty dnešní. Projektil, nábojnice, střelný prach. Není co dodat. Konstrukce je kovová s dřevěnými prvky, jako je předpažbí a pažba.
Schémata zbraní I.

Šedé říše
Jsou to beznábojnicové zbraně, které místo střelného prachu používají slisovaný blok výbušné směsi. Znáte reálný experimentální H&K G11? Pokud ano, jste doma. Výhodou je, že tato munice nezabírá tolik místa, takže zbraň má větší kapacitu. Nevýhodou je, že zbraň potřebuje elektřinu, kterou zažehává explozi směsi, takže musí mít i kompaktní baterii. Konstrukce je kovová s plastovými prvky, jako je předpažbí a pažba.

Bližší informace o beznábojnicové munici jsou třeba ZDE
Schémata zbraní I.

Černé říše
Používají elektrotermální zbraně, což jsou beznábojnicové zbraně, které projektil vymršťují expanzí plazmy v palebné komoře. Jejich výhodou jsou ještě menší nároky munice na prostor a vyšší rychlost projektilů. Nevýhodou je ovšem to, že kromě elektřiny na zážeh potřebují i plyn. Ten uskladňují v nádržích. Konstrukce je z hi-tech lehkých slitin na bázi kovů a plastů. Mají bull-pup design, takže jsou velmi kompaktní, a digitální počítadla munice.

Více informací o elektrotermálních zbraních ZDE
Schémata zbraní I.

Půlčíci
Technologie Půlčíků je založena na magnetomotorech, jejichž zdrojem energie je zvláštní slitina známá jako magnetocel. Zbraně obsahují mnoho ozubených kol, táhel a převodů, takže svoji konstrukcí mohou připomínat hodinové strojky. Vystřelují malé kovové šipky pomocí napínacího pružinového systému. Díky tomu jsou tiché a nevydávají žádný záblesk, skvěle se tak hodí k lovecké podstatě celé rasy. Šipka samotná je v letu stabilizována křidélky.

Více informací o šipkových zbraní ZDE
Více informací o šipkové munici ZDE
Schémata zbraní I.

Gnómové
Technologie Gnómů je založena na elektromotorech a je pro ni typická přítomnost tesla-cívek. Zbraně vystřelují hřebíky, což jsou dlouhé špičaté projektily, v jejichž „hlavičkách“ se nachází dávka výbušniny. Tato výbušnina je zažehnuta mohutným elektrickým výbojem a hřebík vysokou rychlostí vystřelen z hlavně. Zbraně jsou tiché, bohužel při svém provozu vypouští jasné elektrické výboje, které nelze přehlédnout.
Schémata zbraní I.

Trpaslíci
Technologie Trpaslíků je založena na paromotorech. Zbraně vystřelují mohutné harpuny za pomocí rychle expandující páry. Jsou to ničivé projektily, které jsou v letu stabilizovány svoji čepelí fungující zároveň jako křidélka. Nevýhodou je, že zbraně potřebují také přísun vody a dále kompaktní blok hmoty známé jako karboplast. Karboplast se dokáže zahřát na extrémně vysoké teploty pouhou malou jiskrou a vydrží hořet nepoměrně déle, než běžná pevná paliva, jako je uhlí nebo dřevo. Dalším mínusem je fakt, že tyto zbraně jsou velmi hlučné a z ventilů vypouští páru, kouř a žhavé uhlíky.
Schémata zbraní I.

Vznešení elfové
Vznešení elfové používají coilguny – beznábojnicové zbraně, které k vystřelení projektilů používají místo střelného prachu elektromagnetické pole. Projektil je vystřelen magnetickým polem vytvářeným v cívce, která obklopuje hlaveň. Dosahuje extrémní rychlosti, na velkou vzdálenost a s vysokou přesností. Projektil dokáže mimo jiné prostřelit i několik cílů najednou a po celou dobu letu za sebou zanechává typickou stopu rozžhaveného vzduchu. Energii dodává baterie umístěná v pažbě. Na konstrukci zbraní jsou použity lehké kovové slitiny a na některé cennější kusy také Sluneční krystal, vzácný průzračný nerost pevnější než ocel.

Více informací o coilgunech ZDE
Schémata zbraní I.

Temní elfové
Temní elfové používají railguny. Mají podobný efekt jako coilguny, ovšem projektil je vystřelen magnetickým polem vytvářeným mezi dvěma nad sebou umístěnými kolejnicemi. Projektil po celou dobu letu za sebou zanechává typickou tepelnou stopu rozžhaveného vzduchu. Energii dodává baterie umístěná v pažbě. Na konstrukci zbraní jsou použity lehké kovové slitiny a na cennější kusy i Měsíční kost, vzácný materiál pevnější než ocel.

Více informací o railgunech ZDE
Schémata zbraní I.

Lesní elfové
Lesní elfové používají gravity guny, gravitické zbraně. Jsou mnohem efektivnější, než railguny nebo coilguny, projektil totiž vystřelují díky umělé gravitaci. Projektil po celou dobu letu za sebou zanechává typickou jasnou stopu žhnoucí plazmy, která vzniká jeho třením o vzduch. Energii dodává baterie umístěná v pažbě. Na konstrukci jsou použity lehké kovové slitiny a na cennější kusy také Hvězdný mahagon, vzácné dřevo pevnější než ocel.
Schémata zbraní I.

Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0277 vteřin