The Official Movie Sourcebook

22.9.18 - Gediman - Komentáře (0)
Další příručka pro RPG My Little Pony: Tails of Equestria.
.
The Official Movie Sourcebook


Jak už název napovídá, zabývá se informacemi z celovečerního My Little Pony filmu. Přináší popis dalekých drsných zemí na jihu od Equestrie, dopravní prostředky a nové hratelné rasy. Děj je zasazen po filmu, takže je tu například zmiňováno, že Storm King byl poražen a že Equestrie začala navazovat diplomatické vztahy s cizími říšemi.

Většina zde uvedených bytostí a postav se objevila ve filmu, ale jsou tu i některé dodatečně vymyšlené. Je tu Capper, Songbird Serenade, kapitánka Celaeno, princezna Skystar a královna Novo (obě ve formě Hippogriffa i Mořského poníka), Tempest Shadow a její poskok Grubber a také Storm King, i když už byl poražen. Jsou tu samozřejmě i Storm Kingovi monstrózní vojáci, kteří se dělí na čtyři třídy – standardní pěšák, Boltcaster schopný vrhat blesky, Spellshield schopný odrážet magii a univerzální Commander. Z dalších bytostí stojí za zmínku třeba Sea Serpent, jeho létající varianta Sky Serpent, Mimic a dva druhy žraloků.

Je tu popis města Klugetown a hory Mount Aris se Seaquestrií. Klugetown je takový pouštní zapadákov plný pašeráků alá Tatooine, operuje v něm několik zločineckých organizací. Pro gamemastera tu jsou rady, jak vytvářet zápletky odehrávající se ve městě. Mount Aris je prastarý domov Hippogriffů, pod kterým se nachází Seaquestrie, což je říše Mořských poníků. Královna Novo vlastní Perlu transformace – artefakt, který kohokoliv dokáže proměnit ve vodní bytost, takže může bez problémů žít pod vodou. Je tu popsán způsob, jak se to projeví ve hře. Dále tu je seznam bytostí a postav, které se v obou lokacích nacházejí, a také náhodné generátory zvláštních událostí, které tu návštěvníky mohou potkat.

Dále tu jsou návody pro gamemastera, jak vytvořit různé organizace, například pašerácké gangy, pirátské posádky a tak podobně. Každý hráč si udržuje přehled, jaký vztah s těmito organizacemi má jeho postava. Existuje pět stupňů: velmi dobrý, dobrý, neutrální, špatný a velmi špatný. To je tvořeno modifikátorem, který se aplikuje při vyjednávání s nimi.

The Official Movie Sourcebook

Jsou tu popsány pozemní, námořní a vzdušné dopravní prostředky. Hodí se pro cestování na velmi dlouhé vzdálenosti. Z pozemních to jsou například kočár (tažený poníky) nebo parní vlak. Z námořních třeba kánoe nebo galeona. Ze vzdušných různé vzducholodě létající pomocí balonů či levitujících krystalů. Každý dopravní prostředek má u sebe uvedenu rychlost, ovladatelnost, odolnost a pancéřování. Tyto jeho vlastnosti mohou být ještě dodatečně vylepšeny.

Novými hratelnými rasami jsou Cat, Parrot, Lizardfolk a Hippogriff.

Cat: Humanoidní kočka. Velmi obratná, ale ne tak silná. Má přirozenou schopnost vyhnout se nebezpečí.

Parrot: Humanoidní papoušek. Nutno dodat, že místo křídel má paže s pařáty, takže nemůže létat. Je to dobrý šermíř a zvládá různé akrobatické triky. Může si vybrat jednu ze dvou startovních zvláštních schopností: pilotování nebo navigace.

Lizardfolk: Humanoidní ještěr. Velmi silný, ale ne tak obratný. Umí snadněji odhalovat pravdu, což se hodí při vyjednávání.

Hippogriff: Kombinace poníka a dravého ptáka – má zobák a místo předních kopyt má pařáty. Umí létat a jeho zvláštní vlastností je čestnost a obětavost.

Příručka také obsahuje dobrodružství The Beasts of Black Skull Island, kde lze vyzkoušet nové prvky. Nesmí tu chybět pěkná fantasy mapa jižních zemí.

The Official Movie Sourcebook

Příručka má pevné desky a 96 barevných stránek. Podobně jako The Bestiary of Equestria i tento dodatek je psán již klasickým „dospělým“ stylem, ale určitý humor mu nechybí. Některé postavy a zvláštní schopnosti jsou popisovány současně na dvou různých místech – je to evidentně dělané pro lepší přehlednost, ale podle mě to zbytečně zabírá místo, které mohlo být věnované něčemu jinému. Příručka bohužel neobsahuje příliš nových prvků, což je způsobeno tím, že čerpá primárně jen z jednoho filmu.

Hodnocení: 70 %


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0114 vteřin