Velký zátah

15.7.23 - Gediman - Komentáře (0)
Čtvrtý díl multi-systémové kampaně jsme odehráli opět podle pravidel AvP modu pro Void: Science Fiction. Hry se zúčastnil Kolumbus, jehož postavou je Emilia Velasquezová (specializace Těžkopalník), Toni-az, jehož postavou je Jake Kozlowski (specializace Technik) a Lord Eliphas, jehož postavou je Lucy Templesová (specializace Lékař).
Zápletka
Zatímco Bishop nastavoval senzory USS Cameron na frekvenci, kterou se dozvěděl od dispečera Smithe, plukovník Clancy Jefferson si zavolal Emilii Velasquezovou, Jakea Kozlowskiho a Lucy Templesovou k sobě do kanceláře. Sdělil jim, že seržanta Rodrigueze bude pozorně sledovat a pak se rozhodne, co s ním udělá. Nicméně též sdělil, že i seržant má něco proti nim. Dozvěděl se od něj, že plynové kanystry CN-20 byly z arzenálu vyžádány a následně i použity bez seržantova vědomí, čímž trojice mariňáků porušila oficiální postup. Seržant si stěžoval a plukovník mu musel dát za pravdu. Takže bude pozorně sledovat i je.

Hledaná nákladní loď třídy M byla za pár hodin zachycena na dálkových senzorech, na kurzu na planetu LV-1103. Tato planeta se skutečně nachází na seznamu možných cílů, který byl nalezen v androidově počítači. USS Cameron okamžitě vyrazil na cestu, nemohl teď plýtvat časem. Plukovník Jefferson vyslal na planetu zprávu, aby tamní Koloniální maršálové jakkoli zdrželi přistání i odlet lodi. Měli též zdržovat její posádku na palubě, ale zároveň nedávat najevo, že se proti ní něco chystá. Posádka nesměla být vyprovokována, aby s lodí neunikla z planety. Pak o tomto postupu informoval vrchní velitelství, na odpověď ale nečekal.

Všichni mariňáci se odebrali do stáze a loď se vydala na cestu. Let trval 21 dní. Když se objevila u planety, byla ihned kontaktována Koloniálními maršály. Ti oznámili, že loď třídy M dorazila před 14 dny. Tři dny ji zdržovali na orbitě kvůli „byrokratickým problémům“, déle to již nešlo. Loď přistála do hlavního města Fort Rockwell, kde s jejím kapitánem vyřizovali další celní byrokracii, což trvalo pět dní. Na palubě bylo kromě kapitána sedm členů posádky. Žádní pasažéři na palubě nebyli, nákladní lodě na to nejsou uzpůsobené. Nicméně maršálové prohlédli náklad lodi – bylo to 50 kryokomor, prázdných. Kapitán řekl, že ty komory veze na jednu odlehlou kolonii. Prohlídka neodhalila nic nelegálního, takže kapitána nemohli dále zdržovat. Kapitán prý přišel jen vyjednat nějaký obchod. Loď už nelze znovu zadržovat, takže až se kapitán vrátí, odletí pryč.

Současně přišla odpověď z vrchního velitelství. Má podezření, že teroristé byli zaplaceni Unií progresivního lidu (UPP). To může být důvod, proč útočí jen na planety Spojených Amerik. Chtějí vyvolat chaos a narušit je. Mezi oběma federacemi je studená válka. Loď teroristů musí být zastavena, ale neničena. Může totiž obsahovat důležité informace o původu teroristů a také důkazy o zapojení UPP. Samotní teroristé mají být jako obvykle eliminováni (zatčeni nebo zabiti) a vzorky získány nebo zničeny.

Plukovník Jefferson vyslal do akce čtyři týmy, každý v jedné výsadkové lodi UD-4L Cheyenne. Aby teroristé nebyli příletem lodí vyprovokováni, lodě nepřistanou přímo ve městě, ale 20 kilometrů od něj. Týmy se do města přesunou v obrněných transportérech M577A1. Mariňáci tušili, že tohle bude velká akce, někteří z nich si proto ze skladů vyžádali lepší výstroj a výzbroj. Velasquezová a Kozlowski si vzali jetpack, Templesová si vzala speciální zbroj Apesuit.

Velký zátah

Mise
Čtyři výsadkové lodě přistály a vysadily obrněné transportéry. V každém jel jeden tým: Alfa pod vedením seržanta Rodrigueze (ke kterému byl opět přidělen android Bishop), Bravo pod vedením seržanta Jacksona, Charlie pod vedením seržanta Petersona a Delta pod vedením seržantky Barkerové. Týmy dorazily k městu, kde na ně už čekali Koloniální maršálové. Mariňáci z týmu Alfa jim ukázali fotografii zatčeného androida. Maršálové potvrdili, že to je onen kapitán lodi. Mariňáci se zeptali, kde se právě teď nachází. Maršálové prohlédli záznamy z bezpečnostních kamer ve městě a na silnicích. Podle všeho si zavolal taxi a odjel směrem k továrně. Jedná se o významnou továrnu firmy Alphatech Hardware Inc., která vyrábí zbraně pro Spojené Ameriky. Mariňáci zjištění sdělili seržantu Rodriguezovi, který zavolal plukovníkovi, aby se s ním poradil. Plukovník rozhodl, že týmy Charlie a Delta pojedou do města a budou nenápadně dohlížet na loď, týmy Alfa a Bravo pojedou do továrny, aby zastavily androida. Týmy se tedy rozdělily.

Týmy Alfa a Bravo dorazily v transportérech k továrně. Ta už ale byla obklopena Koloniálními maršály, kteří ji očividně uzavřeli. Z budovy vybíhali poslední vyděšení zaměstnanci. Mariňáci se ptali, co se tu děje. Maršálové ani zaměstnanci ale zatím nevěděli mnoho – prý byl náhle vyhlášen poplach a všichni začali utíkat ven. Mariňáci zaměstnancům ukázali fotografii androida a zeptali se jich, jestli toho muže viděli. Potvrdili, že ano, ten muž prý přijel vyjednat obchod. Mariňáci se shodli na tom, že android již zřejmě spustil svůj plán. Mariňáci tedy rychle vstoupili do továrny; Velasquezová ještě od zaměstnanců zjistila, kde se nachází bezpečnostní centrum.

Jackson a Rodriguez se rozhodli, že se rozdělí – každý tým bude prohledávat jednu část továrny. Tým Alfa se vydal do bezpečnostního centra, které se nacházelo ve čtvrtém patře. Ve třetím patře tým nalezl na chodbě mrtvolu zaměstnance. Templesová ji rychle prohlédla. Měla na sobě hluboké škrábance od drápů. Všem bylo jasné, že se již zrodila nějaká monstra, díky té černé tekutině. Kozlowski prohlédl okolí detektorem pohybu, ale nic nezachytil. Seržant Rodriguez začal být opět nervózní, nechtěl se tu příliš dlouho zdržovat. Tým tedy rychle pokračoval kupředu.

Dorazil do čtvrtého patra. V chodbě našel další mrtvolu člověka, tentokrát byla částečně rozložená na sliz a obklopená malým množstvím černé tekutiny. Rodriguez byl zjevně vystrašený a nevěděl, jak zareagovat. Templesová tedy navrhla, aby byla mrtvola i tekutina spáleny. Velasquezová se o to postarala svým plamenometem M260B. Pak konečně dorazili ke dveřím bezpečnostního centra. Byly zamčené, na přístupovou kartu. Kozlowski detektorem nezachytil žádný pohyb na druhé straně, dveře tedy bez obav odemkl hackovacím zařízením ComTech. Tým vstoupil dovnitř a zajistil místnost. Bishop začal prozkoumávat bezpečnostní systém a kamery.

Po chvíli zjistil, že systém hlásí znečištění pitné vody v celé továrně – tato voda tekla do kohoutků, do sprch, do kuchyně atd. Zdroj znečištění je hlášen někde v hlavním rozvodu v technické sekci. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se znečištěná voda dostane i do odpadního systému, tedy mimo továrnu. Bishop sdělil, že odpadní systém může být uzavřen pouze manuálně, přímo v technické sekci. Na bezpečnostních kamerách Bishop zatím neviděl nic zvláštního, byl však odhodlán prohledat toho co nejvíce. Velasquezová ho požádala, aby jako první prohledal záznamy z technické sekce. Bishop to udělal a skutečně našel záznam onoho androida, jak vstoupil dovnitř a něco prováděl s nádrží na vodu. Nebylo ale jasně vidět, co přesně.

Seržant Rodriguez rozhodl, že do technické sekce půjde Velasquezová, Templesová, Kozlowski a dva další mariňáci. On sám a čtyři mariňáci zůstanou v bezpečnostním centru a budou hlídat Bishopa. Současně též budou přes kamery sledovat postup mariňáků a budou je navigovat. Velasquezová, Templesová a Kozlowski už nebyli tímto rozhodnutím nijak překvapeni. Vydali se na cestu do třetího suterénu, kde se technická sekce nacházela. Když sestoupili do druhého patra, našli tři další mrtvoly. Byly roztrhané zevnitř. Templesová kolem nich nenašla žádné zbytky černé tekutiny, přesto ale rozhodla, aby byly spáleny. Velasquezová se o to zase chtěla postarat, ale plamenomet se ji zasekl. Kozlowski se na něj podíval a opravil ho. Pak byly mrtvoly spáleny a tým šel dál.

Velký zátah

Když sestoupil do prvního patra a procházel chodbou, z větrací šachty ve stropě náhle vyrazil velký tvor s chapadly (tzv. trilobite). Doslova spadl na jednoho z mariňáků a snažil se ho obmotat. Na první pokus se mu to nepodařilo, ale vrhl se na něj znovu. Napadený mariňák rychle tasil nůž a bránil se. Kozlowski a Velasquezová ihned spustili střelbu, ale minuli. Templesová na monstrum vystřelila ze své nové plazmové brokovnice EDS-93 Zadak s laserovým zaměřovačem. Úspěšně ho rozstřílela na kusy. Zatímco se všichni vzpamatovávali z útoku, Kozlowski na svém detektoru zachytil čtyři signály. Tři přicházely z jednoho a jeden z druhého směru. Všichni se rychle připravili.

Byli to další trilobiti. Velasquezová opět spustila palbu ze Smartgunu, ale opět minula – automatický zaměřovací systém proti nim nefungoval. Templesová byla však úspěšná a jedno monstrum zastřelila. Dva trilobiti se vrhli na dva mariňáky, ten třetí se vrhl na Templesovou. Velasquezová jedno monstrum zastřelila, Kozlowski mezitím položil palpost. Ten spustil palbu, ale šla mimo. Templesová zatím mlátila do trilobita šokovým obuškem, aby ho ze sebe dostala. Trilobite se snažil do jejích úst strčit jakési kladélko, ale díky obrněné přilbě Apesuit se mu to nedařilo. Kozlowski tasil nůž a vrhl se na druhého trilobita, kterého úspěšně zabil. Jeden z mariňáků pak zasáhl posledního trilobita plnou dávkou ze své pulzní pušky, čímž ho rozstřílel a Templesovou tak zachránil. Mariňáci byli z boje vysílení, a tak si dali krátký odpočinek. Velasquezová mrtvoly monster spálila plamenometem, zatímco Templesová zavolala seržantovi a vše mu ohlásila. Rodriguez jim oznámil, že souboj sledoval. Pochválil je za dobrou práci. Bishop sdělil, že androida zatím nenašel. Zdá se, že se záměrně vyhýbá kamerám.

Mariňáci pak pokračovali dál. Dorazili do přízemí, kde objevili další dvě mrtvoly roztrhané zevnitř. Očividně z nich něco vylezlo, Velasquezová je pro jistotu spálila. Když dorazili do prvního suterénu, detektor pohybu zachytil jeden signál. Blížil se k nim. Velasquezová do toho směru namířila Smartgun, Kozlowski tam postavil palpost. O chvíli později z chodby vyrazilo další monstrum – malé mládě deacona, bytosti podobné neomorfovi. Velasquezová vystřelila a trochu ho zranila, palpost nevystřelil vůbec, protože se zasekl. Kozlowski tasil nůž a vrhl se proti deaconovi, zatímco jeden mariňák ho poranil střelbou z pulzní pušky. Templesová chtěla vystřelit z plazmové brokovnice, ale zasekla se také. Deacon se oháněl po Kozlowskim svými drápy. Kozlowski dostal zásah, drápy pronikly přes pancíř a zranily ho. Deacon se chytal na další útok, ale Velasquezová ho konečně skolila svým Smartgunem.

Templesová rychle ošetřila zranění Kozlowskiho. Ten zase opravil její zaseklou brokovnici a pak i svůj palpost. Velasquezová mrtvolu monstra spálila. Templesová pak opět zavolala seržantovi, ale ten neměl žádné nové informace. Mariňáci tedy pokračovali v cestě do třetího suterénu. Dveře technické sekce byly zamčené. Templesová nechtěla na nic čekat, a tak zámek odstřelila brokovnicí. Mariňáci vstoupili dovnitř. Všimli si, že nádrž na pitnou vodu má otevřené víko. Rodriguez jim zavolal, aby se zaměřili na hledání toho zdroje kontaminace. Mariňáci tedy prohledávali celou sekci. Velasquezová ho nakonec našla – byl to kontejner na vzorky, ležel na dně nádrže. Byl otevřený, všechna černá tekutina z něj už unikla. Mariňáci tedy začali rychle hledat uzávěr odpadu. Našla ho Templesová a Kozlowski ho uzavřel. Rodriguez se jich zeptal, jestli je možné kontejner získat. Mariňáci sdělili, že už je to zbytečné, protože je prázdný. Přemýšleli, jakým způsobem by kontaminaci odstranili. Původně počítali s tím, že vzorek zase spálí, ale to teď nebylo možné. Kozlowskiho nakonec napadlo, že by mohli vodu dezinfikovat.

Našel nádrž s dezinfekční chemikálií. Mezi ní a nádrží na vodu pak autogenem přivařil několik trubek. Chemikálie vtekla do nádrže a ihned začala reagovat s černou tekutinou rozpuštěnou ve vodě. Začalo to silně bublat a voda se po chvíli viditelně vyčistila. Templesová zavolala seržantovi, aby mu o tom řekla, ale seržant ohlásil, že do bezpečnostního centra se snaží něco dostat. Dveře zatím drží. Seržant přikázal mariňákům, aby se rychle stáhli k centru. Mariňáci tedy běželi na pomoc – ne ani tak kvůli seržantovi, jako spíš kvůli Bishopovi, kterého si oblíbili. Kozlowski cestou zachytil dva signály pohybu. Něco jim stálo v cestě… a blížilo se to proti nim. Kozlowski tedy rychle položil palpost a Velasquezová připravila Smartgun. Byli to dva mladí deaconi. Velasquezová chtěla vystřelit, ale zbraň se zasekla. Palpost minul. Kozlowski tasil oba své nože a neohroženě se vrhl na jedno z monster, druhé se zase vrhlo na mariňáky. Došlo k intenzivnímu boji. Kozlowski deacona rozpáral noži, palpost potom rozstřílel toho druhého. Když bylo po všem, Velasquezová opět spálila mrtvoly. Seržant Rodriguez se vyděšeně ptal, co jim tak dlouho trvá. Monstrum se už každou chvíli dostane přes dveře. Mariňáci tedy běželi dál.

Velký zátah

Když se dostali k bezpečnostnímu centru, hned viděli, že do dveří vráží další mládě deacona, toto ale už bylo větší – velké jako člověk. Mariňáci po něm začali okamžitě střílet, jen Kozlowski místo toho pokládal palpost. Velasquezová vystřelila z plamenometu, ale deacon hořet nezačal. Přestal útočit na dveře a vrhl se na mariňáky. Templesová ho zranila brokovnicí, ale monstrum bylo velmi odolné. Deacon se snažil roztrhat jednoho z mariňáků, ale prozatím se mu to nedařilo. Kozlowski se na monstrum opět vrhl s taseným nožem. Bodal ho do krku, až mu úplně oddělil hlavu od těla. Mariňáci potom vešli do bezpečnostního centra – seržant, Bishop a ostatní byli v pořádku. Velasquezová spálila mrtvolu plamenometem a Kozlowski se chystal, že opraví její Smartgun. Náhle se ale ozval seržant Jackson z týmu Bravo. Právě narazil na onoho androida. Ze skladu továrny ukradl plazmovou pušku, takže se mohl bránit. Došlo k přestřelce, ale android po chvíli utekl někam do přízemí, pravděpodobně chtěl uniknout z továrny. Velasquezová byla odhodlaná androida zastavit za každou cenu. Dostala nápad: pomocí jetpacku vyletí z okna a přepadne ho, jakmile vyjde ven. Na opravu Smartgunu nebyl čas, takže Velasquezová zbraň odhodila na zem. Odložila také svůj plamenomet a od jednoho mariňáka si půjčila pulzní pušku. Kozlowski se rozhodl, že poletí s ní. Templesová si půjčila záchytnou harpunu, jejíž pomocí se hodlala rychle spustit z okna až do přízemí.

Trojice mariňáků na nic dál nečekala a rychle vyrazila. Velasquezová a Kozlowski vyletěli z okna a sletěli k zemi, ale nepřistáli. Templesová se spustila až dolů. Android se mohl objevit každou chvíli. Náhle se rozrazila velká vrata a z továrny velkou rychlostí vyjelo obrněné nákladní auto. Za volantem seděl onen android. Náklaďák rychle ujížděl pryč. Velasquezová vystřelila z granátometu pulzní pušky a silně ho poškodila, ale nestačilo to. Templesová rychle volala Koloniálním maršálům, aby auto nějak zastavili. Bylo však pozdě něco dělat. Náklaďák snadno projel mezi vozidly maršálů a po silnici mířil do města. Velasquezová a Kozlowski letěli za ním.

Náhle se ozval tým Bravo – byl napaden velkým monstrem a žádal pomoc. Templesová se rozhodla, že k nim půjde, náklaďák stejně nemohla nijak pronásledovat. Kozlowski a Velasquezová po náklaďáku stříleli z granátometů, ale rychle jedoucí cíl bylo obtížné trefit. Náklaďák měl též pancéřování. Velasquezová ho nakonec předhonila a přistála u silnice. Náklaďák náhle prudce zastavil a android z něj vystoupil. Začal střílet z plazmové pušky po Velasquezové a docela silně ji zranil. Této chvíle ale využil Kozlowski, který tasil nůž a na androida provedl rychlý nálet. Android nestačil uhnout, Kozlowski mu ve velké rychlosti usekl hlavu. Z těla začala stříkat bílá krev a po chvíli upadlo na zem. Hlavu Kozlowski sebral. Mezitím Templesová přiběhla k týmu Bravo, který v přízemí bojoval s dalším deaconem. Tento byl ale už dospělý – větší než člověk a chráněný exoskeletem. Podařilo se mu eliminovat už čtyři mariňáky. Všichni ostatní po něm stříleli, ale byl velmi odolný.

Kozlowski a Velasquezová přiletěli zpět do továrny, aby se zapojili do boje. Oba tasili nože a vrhli se na deacona zblízka. Ostatní mariňáci nepřestávali střílet, ale deacona bylo obtížné zranit. Kozlowski se zaměřil na krk a deacona těžce zranil, ale pořád to nestačilo. Monstrum zatím svými pařáty poranilo dva mariňáky, jeden zůstal ležet na zemi a nehýbal se. Do přízemí nakonec přiběhl i zbytek týmu Alfa – seržant Rodriguez se konečně odhodlal zapojit do akce. Monstrum bylo nyní ze všech stran obklopeno střílejícími mariňáky. Deacon se přesto zdál nezastavitelný, dokonce vyřadil z boje další dva mariňáky. Nakonec mu však smrtelnou ránu zasadila Templesová svojí plazmovou brokovnicí. Deacon padl na zem, chvíli sebou škubal, ale pak už se nehýbal. Templesová rychle začala křísit těžce zraněné mariňáky, povedlo se ji zachránit jen tři z nich. Pak ošetřila také Velasquezovou, která zatím spálila deaconovu mrtvolu. Kozlowski konečně opravil její Smartgun. Templesová seržantovi ohlásila, že android byl eliminován a kontaminace odstraněna. Kozlowski předal useknutou hlavu androida Bishopovi, aby prozkoumal jeho data. Bishop byl ale skeptický, ani u zatčeného androida to nefungovalo.

Velký zátah

Plukovník Jefferson přikázal, aby se tým Alfa přesunul do města a pomohl se zátahem na loď. Tým Bravo měl zůstat v továrně, aby ji spolu s Koloniálními maršály zajistil. Transportér s týmem Alfa přijel do města, zde se mariňáci spojili s týmy Charlie a Delta. Třicet mariňáků se pak přesunulo k přistávací ploše a rychle vniklo na palubu. Kozlowski zachytil sedm signálů pohybu, byla to zjevně posádka. Nacházela se v jídelně. Každý tým postupoval z jedné chodby, aby byla posádka obklíčena a nemohla utéct. Pak mariňáci vtrhli dovnitř. Viděli, že posádka u sebe má zbraně. Velasquezová svým Smartgunem provedla krycí palbu, aby ji donutila zalehnout. Tu to však nevyvedlo z míry, chopila se zbraní a chystala se střílet. To už ale v jídelně bylo všech třicet mariňáků s namířenými zbraněmi. Řvali na ni, aby odhodila zbraně a lehla si na zem s rukama za hlavou. Posádka už nekladla žádný odpor.

Velasquezová se členů posádky ptala, kde jsou zbývající kontejnery se vzorky. Zdálo se ale, že ti o ničem nevědí. Zeptala se tedy, kde je kapitánova kajuta. Zatímco týmy Charlie a Delta zatýkaly posádku, tým Alfa se vydal do kajuty. Dveře byly zamčené elektronicky, ale Kozlowski skrz zámek pronikl pomocí zařízení ComTech. Mariňáci opatrně vstoupili dovnitř a začali kajutu prohledávat. Templesová po chvíli našla skrytý mrazicí box, podobný tomu, jaký byl v laboratoři na BG-295. Otevřela ho. Uvnitř byly skutečně oba zbývající kontejnery.

Mariňáci to vše oznámili plukovníkovi. Ten přikázal, aby posádka byla předána maršálům k výslechu. Data z androidovy hlavy a palubního počítače budou podrobně prozkoumána. Tým Bravo nakonec ohlásil, že v továrně už nebyla žádná další monstra.


Shrnutí
Hra trvala 3 hodiny a 30 minut, mise trvala přibližně 7 hodin (plus 21 dní cesta). Bylo dobré, že jetpacky nakonec měly své využití, stejně jako brnění Apesuit, které Templesovou chránilo před implantací embrya deacona. Příště nás čeká poslední díl kampaně.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0156 vteřin