Vítejte na Gediman.cz!

24.4.09 - Gediman - Komentáře (0)
Stránky jsou věnované pen-and-paper RPG hrám - respektive těm, na kterých pracuji já, Gediman. Toliko k vysvětlení poněkud nestandardního názvu, který jinak o samotném obsahu webu nic nevypoví :).
Sepisování pravidel k různým stolním a RPG hrám bylo vždy mým koníčkem, většinou však takové výtvory dříve či později skončily v šuplíku. Nakonec jsem se ale rozhodl, že by bylo dobré nějaký ten výtvor dotáhnout do zdárného konce a vypustit do světa.

Mám rád komplexnost pravidel, ale zároveň jejich jednoduchost. Mám rád podrobně popsané, do detailů promyšlené a vykreslené světy epických příběhů, kde se pokročilá technologie setkává s magií a nadpřirozenem. Jako krásné příklady lze jmenovat Star Wars, Warhammer 40.000 nebo méně známé Mutant Chronicles.

Když jsem se tedy rozmýšlel, na jakém základě bude mé RPG stát a jaké prvky bude obsahovat, bylo rozhodnuto téměř okamžitě. Kombinace sci-fi a fantasy, tedy nepříliš rozšířený žánr "sci-fantasy", pojatý do extrému v kladném slova smyslu. Jak jsem začal postupně sepisovat historii takového světa, napadlo mě, jaké by to asi bylo, kdyby tenhle svět existoval jen jako čistokrevné sci-fi a fantasy?

A tak jsem se dostal k celkové myšlence vytvoření rovnou tří RPG her. Možná dost ambiciózní, ale ve své podstatě ne nemožné a vlastně i docela jednoduché. Takže... o čem vlastně tyhle stránky jsou?

Tento projekt zahrnuje tři epické pen-and-paper RPG hry, které používají stejný herní mechanizmus a prvky settingu. Liší se však herním prostředím a tedy i vším, co k tomu patří. První hrou, kterou tento projekt přinese, je sci-fantasy. Zanedlouho po něm budou následovat hry čistokrevné sci-fi a fantasy tématiky. Celé trio pak bude jakýmsi náhledem na totéž z pohledů tří rozdílných žánrů.

Void: Sci-Fi se bude odehrávat ve vzdálené budoucnosti naší galaxie, kde se vyskytuje plno unikátních mimozemských ras, pokročilá technologie a záhadné psionické síly. Ve Void: Fantasy se přeneseme na nekonečně rozlehlou plochu moří a pevnin, ve které kromě lidí žijí také Elfové, Trpaslíci, Orkové a další typické rasy, kde nad řádem dohlíží bohové a kde se vyskytuje magie. Void: Sci-Fantasy se odehrává ve zcela fiktivní galaxii, nad kterou dohlíží ti stejní bohové a řídí osudy těch stejných fantasy ras. Vyspělá technologie sci-fi se tu kombinuje s magií a nadpřirozenem. Všechny tyto tři vzájemně paralelní vesmíry však spojuje stejný nepřítel. Jejich obyvatelé jsou konfrontováni s mocnými silami Temnoty, které přišly zpoza vesmíru, aby vytáhly proti Světlu a nasytily se dušemi mrtvých.

Každá z her vyjde jako jedna příručka (tedy společná pro hráče i gamemastera) a kromě pravidel bude obsahovat i rozsáhlý popis historie, světa, zvyklostí a kultur. Časem budou přibývat moduly, které budou fungovat nejen jako kampaně či soubory jednotlivých dobrodružství, ale zároveň každý z nich bude podrobně popisovat tu část světa, ve kterém se jeho hry odehrávají, bude přidávat nové bytosti, nové předměty, nová kouzla a spousta dalšího.

Jak už bylo řečeno, všechny tři hry používají stejný herní systém. Ten je založen na "k100", respektive na stylu, kde se používají hody k10, k100 a k%. Systém nabízí neomezené možnosti a rychlá akční pravidla pro boj, a to nejen boj postav, ale i vozidel, letounů, námořních plavidel a vesmírných lodí. Postavy získávají body zkušeností, za které si vylepšují své atributy či nakupují zvláštní dovednosti. Kromě bodů zkušeností získávají vaše postavy také body slávy, díky kterým se mohou nakonec stát vladařem celého světa. Pak se z hry stává politicko-válečnická strategie, kdy sestavujete armády, těžíte suroviny a budujete své obrovské impérium, přičemž můžete válčit s ostatními hráči a najímat nové postavy jako své generály nebo nájemné vrahy.

Hra Void: Sci-Fantasy je zatím v alfa verzi, její testování probíhá pouze mezi vybranými testovacími hráči. Zatím testujeme a ladíme základní principy a balancujeme systém. Jakmile se tyhle neduhy vyřeší, hra přejde do beta verze, která se tu objeví ve formě osekaných pravidel ke stažení. Pak bude jen na vás, abyste hru vyzkoušeli "naostro" a napsali sem své zážitky, návrhy, nápady a kritiku. Na těchto základech pak už bude další úprava velmi jednoduchá a rychlá.

Jakmile bude hra Void: Sci-Fantasy dokončena, začne vývoj fantasy a sci-fi verzí, který však už z podstaty věci bude velmi snadný, takže by neměl trvat tak dlouho. V průběhu toho budou vycházet moduly... respektive "měly by", pokud všechno klapne, pokud bude o hru zájem a pokud budou kladné ohlasy.

Nezbývá tedy, než projektu držet palce :)

Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.01 vteřin