Gediman

Úroveň: Webmaster
Kredity: 0
Pravé jméno:
Věk: neznámo kolik let
Pohlaví: muž

Byl online před: 8 hod 11 min 57 s
Strávil zde celkem: 947 dní 1 hod 14 min 58 s
Registrace: 23. 4. 2009
Přihlásil se: 22495x
Profil zobrazen: 8483x

Více


Trochu informací o mých oblíbených věcech a vkusu…

Science fantasy: Jednoznačně můj nejoblíbenější žánr. Dokáže přinést ta nejzajímavější prostředí a zápletky, prakticky všechno je v něm možné. Sem patří má Svatá trojice: Star Wars, Mutant Chronicles a Warhammer 40.000.

Science fiction: Můj druhý nejoblíbenější směr, hlavně kvůli klasikám jako série Star Trek, Terminator, Predator a... Alien (z filmu Alien Resurrection pochází můj nick i ikonka). Z dalších třeba Matrix, Starship Troopers, StarCraft a Star Gate… ačkoliv poslední jmenované jsem nějak opustil, viděl jsem jen skvělý film od Emmericha a seriál SG-1.

Fantasy: Tento žánr mě až zas tolik nebere, přesto bych ale pár děl vyzdvihl, hlavně pro svoji dokonalou atmosféru, která se neokouká. Tak předně série starých RPG her Quest for Glory. První díl jsem dohrál snad stokrát a pokaždé v něm našel něco nového. Dále tahová strategie Heroes of Might and Magic III, jejíž kreslená grafika a pohádkové prostředí je prostě nepřekonatelné. Z filmů mě pak naposledy zaujalo temné fantasy Solomon Kane – osamělý hrdina, který loví démony a nadpřirozené nestvůry na potkání, to je přesně můj styl. Pána prstenů jsem shlédl a taktéž patří mezi mé oblíbené, i když až zas tak mě neuchvátil.

Komiksy se nezabývám, ale sleduji filmové adaptace, například sérii MCU a DCEU. Jinak čtu nějaké ty web-komiksy, třeba Cyanide & Happiness a dříve také legendární Order of the Stick, parodii na fantasy RPG všeho druhu. Doporučuji všem.

Mám rád parodické komedie, hlavně sérii Bláznivá střela, Žhavé výstřely, Scary Movie a Austin Powers. Mezi mé nejoblíbenější komiky patří Leslie Nielsen, Jim Carrey a Mike Myers.

Dále mám rád historické a válečné filmy (Statečné srdce, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen, Zachraňte vojína Ryana, Pearl Harbor) a dokumentární pořady o historii a přírodě. Za nejlepší považuji sérii Putování s dinosaury a její spin-offy.

Ze seriálů jsem shlédl (či stále sleduji) tyto: Star Trek: TOS, Star Trek: Nová generace, Star Trek: Voyager, Star Trek: Deep Space Nine, Star Trek: Enterprise, Simpsonovi, Futurama, Family Guy, Dr. House, Útěk z vězení, Mentalista, CSI: Las Vegas, CSI: Miami, CSI: New York, Akta X, Millennium, The Lone Gunmen, Městečko Twin Peaks, Star Wars: The Clone Wars, Star Wars Rebels a Ztraceni – což je jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. No a samozřejmě nesmím zapomenout na My Little Pony: Friendship is Magic (haters gonna hate, ponies gonna pwn).

Oblíbenými žánry PC her jsou real time strategie. Mezi moje herní božstvo patří StarCraft, Command and Conquer: Generals, Warhammer 40.000 Dawn of War a také střílečka Half-life. K tomu mám docela rád ještě sérii Need for Speed, hlavně moderní díly počínaje Hot Pursuit 2 (z roku 2002).

Hraji však také i stolní hry (hlavně wargaming – dříve Warzone, dnes Warhammer 40.000) a kdysi jsem hrál a sbíral také karetní hru Doomtrooper. Kromě toho jsem fandou stolních RPG, jako gamemaster i jako hráč.

Mezi moje aktuální koníčky patří rozsáhlý a ambiciózní projekt Void. Je to stolní RPG, které je tvořeno třemi hrami, třemi světy (žánry science fantasy, fantasy a sci-fi). Na Youtube také publikuji audioblogové recenze a různé debaty s hosty. Nyní jsem navíc obživil svůj projekt encyklopedie světa Mutant Chronicles.
Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0091 vteřin