Grimdark RPG karty 2.0

31.5.19 - Gediman - Komentáře (0)
Nová verze Grimdark karet. Jedná se o jednoduchou herní pomůcku pro RPG, která gamemasterovi usnadní improvizaci a současně vnese prvky nepředvídatelnosti a grimdark stylu.
Void: Science Fantasy, Void: Fantasy a Void: Science Fiction jsou temné světy plné smrti, zkázy a beznaděje. Obrovské říše vedou nekonečné války, ve kterých nehledí na ztráty. Pro vítězství jsou ochotny obětovat cokoliv a krutě trestají každý náznak neposlušnosti či rebelie. Fanatické kulty a konspirační sekty mezitím tajně manipulují vládci tak, aby dosáhly svých vlastních zvrácených cílů. Mocné astrální a extradimenzní bytosti Světla i Temnoty prahnou po duších smrtelníků, jejichž život je obvykle krátký a bezvýznamný. V těchto světech mají šanci jen ti nejtroufalejší…

Karty jsou tentokrát rozděleny na tři verze, každá pro jednu hru. Dělí se na dvě skupiny: Hlavní a Vedlejší.

Hlavní karty představují zásadní dlouhotrvající globální efekty, které platí po celou dobu, po kterou jsou postavy v dané oblasti. Oblastí může být město, kraj, kontinent nebo třeba celá planeta – GM vylosuje jednu Hlavní kartu jakmile postavy do této oblasti přicestují. Efekt karty zná nejprve jen on, pro hráče je utajen tak dlouho, dokud není očividný.

Pokud chce GM zvýšit nebezpečnost oblasti, může vylosovat k10 karet.

Vedlejší karty jsou menší události, které ani nemusí mít na hru žádný vliv – záleží na tom, jak na ně postavy budou reagovat, pokud vůbec. Jejich hlavním efektem je navozování grimdark atmosféry. Vedlejší kartu losuje GM nebo hráči pokaždé, když je k tomu vhodná příležitost, např. pokud postavy vejdou do nové lokace v dané oblasti nebo pokud uplyne delší doba.

Ačkoliv jsou karty navrženy hlavně pro hry trilogie Void, je možné je použít v kterémkoliv jiném RPG. Pokud prostředí dané hry neobsahuje prvky, které některá z karet zmiňuje, kartu jednoduše vyřaďte z balíku.


Stahovat můžete zde:

Science Fantasy Grimdark RPG karty

Fantasy Grimdark RPG karty

Science Fiction Grimdark RPG karty

Počet stažení:

419


Licence Creative Commons
RPG trilogie Void, jejímž autorem je Gediman, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.032 vteřin