Grimdark RPG karty

31.10.14 - Gediman - Komentáře (0)
Tato jednoduchá herní pomůcka pro RPG usnadňuje gamemasterovi improvizaci a současně do děje vnáší prvky nepředvídatelnosti a grimdark stylu – hodí se tedy pro jakýkoliv horor, dystopii, dark fantasy a podobně.
Karty se dělí na dvě skupiny: Hlavní a Vedlejší.

Hlavní karty představují zásadní dlouhotrvající globální efekty, které platí po celou dobu, po kterou jsou postavy v dané oblasti. Oblastí může být město, kraj, kontinent nebo třeba celá planeta – GM vylosuje jednu Hlavní kartu jakmile postavy do této oblasti přicestují. Efekt karty zná nejprve jen on, pro hráče je utajen tak dlouho, dokud není očividný.

Pokud chce GM zvýšit nebezpečnost oblasti, může vylosovat k10 karet.

Vedlejší karty jsou menší události, které ani nemusí mít na hru žádný vliv – záleží na tom, jak na ně postavy budou reagovat, pokud vůbec. Jejich hlavním efektem je navozování grimdark atmosféry. Vedlejší kartu losuje GM nebo hráči pokaždé, když je k tomu vhodná příležitost, např. pokud postavy vejdou do nové lokace v dané oblasti nebo pokud uplyne delší doba.

Ačkoliv jsou karty navrženy hlavně pro hru Void: Sci-Fantasy, je možné je použít v kterémkoliv jiném RPG. Pokud prostředí dané hry neobsahuje prvky, které některá z karet zmiňuje, kartu jednoduše vyřaďte z balíku.


Stahovat můžete zde:

Grimdark RPG karty


Počet stažení:

565


Licence Creative Commons
Void: Sci-Fantasy, jejímž autorem je Gediman, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 3.1335 vteřin