Void: Sci-Fantasy je tu!

9.4.12 - Gediman - Komentáře (39)
Je to tady! Void: Sci-Fantasy je po více než třech letech vývoje konečně tu. A zdarma. Tímto také otevírám novou kategorii článků, Downloady. V ní budou postupně představovány další materiály týkající se projektu Void.
Byla to zdlouhavá a namáhavá práce, plná škrtání a přepisování, ale bavila mě. Co bylo mým cílem? Bylo jich hned několik. Tím prvním, který to vlastně všechno spustil, bylo vytvořit vlastní hru s vlastním settingem. Přesněji řečeno zjistit, jestli toho vůbec jsem schopen, jestli dokážu udržet nadšení a dotáhnout celou věc do konce – a to čistě vlastními silami. Druhým cílem bylo zajistit, aby setting byl epický, temný a plný válek, aby sice obsahoval klasické žánrové prvky, ale aby tyto prvky byly zpracovány neotřelým způsobem. Musím dodat, že tento cíl mi hodně usnadnil práci, protože některé věci stačilo jen převzít. Více jsem se tak mohl soustředit na způsoby jejich nového pojetí a logického zakomponování do prostředí světa. Třetím cílem bylo vytvořit taková pravidla, která se vrací k počátkům RPG (protože směr, kterým se současná RPG vydávají, se mi totiž osobně příliš nezamlouvá…). Pravidla tím mnoha lidem budou nejspíše připomínat wargaming, a já přiznávám, že tito lidé nebudou daleko od pravdy – skutečně jsem z několika takových her čerpal nápady. Takže, ano, těchto hlavních cílů jsem dosáhl. Byl tu ještě jeden cíl, který ale neměl až tak velkou prioritu – tím bylo komerční vydání. Zdálo se, že i tohoto cíle dosáhnu. Když se ale ukázalo, že na tištěnou verzi nejsou výrobní prostředky, snížil jsem laťku alespoň na elektronické vydání. V tomto ohledu byla situace mnohem lepší, nechybělo mnoho a Void: Sci-Fantasy mohl být prodáván v několika ebookových obchodech. Když jsem se však dozvěděl, že tato verze by byla finančně nejspíš ztrátová (grafické práce versus nízká prodejnost) a navíc by rozšíření hry značně limitovala mezi relativně malý okruh lidí, rozhodl jsem se vypustit ji zdarma, a to přesně v té podobě, v jaké jsem ji dodělal. Takže…


Stahovat můžete zde:

VOID: SCI-FANTASY RPG

Počet stažení: 434


Deník postavy zvlášť můžete stahovat zde:

--- Deník postavy ---

Počet stažení: 122


Licence Creative Commons
Void: Sci-Fantasy, jejímž autorem je Gediman, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .

Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0102 vteřin