Void: Sci-Fi je tu!

22.4.19 - Gediman - Komentáře (10)
A je to tady. Přesně před 10 lety jsem založil tento web a o dva dny později veřejně ohlásil projekt Void. První hra z trilogie, Void: Sci-Fantasy, byla vydána o 3 roky později, shodou okolností též na Velikonoční pondělí. Void: Fantasy měl pak premiéru k příležitosti 6. výročí, tedy 9.4. 2018.
Vývoj Void: Sci-Fi byl mnohem obtížnější, než jsem původně předpokládal, takže mi zabral poněkud více času. Bohužel, některé prvky jsem tedy do uzávěrky nestihl vyřešit. Hra je nedokončená také v tom smyslu, že v ní chybí spousta fluffových informací o postavách a říších. Ty se budu snažit časem doplňovat.

Stahovat můžete zde:

VOID: SCI-FI RPG verze 1.0

Počet stažení:

251Nedořešené věci:

Efekty interlinkování – Jsou úplně stejné, jako efekty modlení…

Seance médií – Jsou úplně stejné, jako rituály kněžích…

Loga omnifaktorů – Oproti logům bohů je plánuji více abstraktnější. Zatím jsem jim dal řecká písmena, což dává smysl (jmenují se podle nich), na druhou stranu je to pouze lidské označení, pro mimozemšťany nebude směrodatné.

Obrázky střelných zbraní – Některým jsem dal jiný či jen upravený design, ale časem určitě ještě předělám, aby měly více mimozemský vzhled.

Názvy zvířat – Zatím jen anglické či latinské názvy, časem možná předělám, pokud najdu lepší řešení. Schopnosti zvířat jsem nechal stejné, časem je možná různě přeházím, modifikuji či vymyslím zcela jiné, aby odpovídaly mimozemské podstatě.

Prvním hlavním rozdílem oproti Void: Sci-Fantasy jsou kybernetické implantáty. Mohou je používat i lidé z Bílých říších, plus je tu spousta dalších implantátů. Druhým rozdílem jsou psionické síly, které tu fungují jako ekvivalent magie. I když některé síly mají stejný efekt, jako kouzla, většina jich je jiná a psionik tedy dokáže jiné triky než kouzelník. Prozatím nemůžu přesně říct, kdo je mocnější, ale tipnul bych to na kouzelníka (což dává smysl). Dalším rozdílem (i když jen fluffovým) je přítomnost vesmírných megastaveb, které v galaxii zůstaly po vyhynulých rasách. Tyto stavby mohou sloužit jako zajímavá prostředí pro mise. Samozřejmě je nutné připomenout, že Void: Sci-Fi se odehrává v Mléčné dráze, takže lze vytvářet odkazy na reálnou historii.

Chladné zbraně jsou záměrně zachovány takové, jaké jsou ve Void: Sci-Fantasy. Nejsou sice úplně klasickým prvkem sci-fi, ale nechal jsem je tak, aby Zápasník nebyl nijak znevýhodněn.


Licence Creative Commons
Void: Sci-Fantasy, jejímž autorem je Gediman, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0181 vteřin