Zkouška lovců

23.8.22 - Gediman - Komentáře (0)
K příležitosti premiéry filmu Predátor: Kořist jsem připravil hru podle modu Aliens vs Predator, ve které se hrálo za Predátory. Zúčastnili se ji tři noví hráči: N3onDash s lovcem jménem Ya’ta (Lurking Dagger), Slavidan s lovcem jménem Bha’dgan (Scorching Warrior) a Švary6 s lovcem jménem Dauka (Supreme Knife).
Zápletka
Mateřská loď klanu dorazila k jisté planetě. Tři lovci-nováčci, Mladé krve, zde musí podstoupit zkoušku, aby se stali plnohodnotnými lovci. Jsou to Ya’ta, Bha’dgan a Dauka. Všichni dostali přilbu, lehké brnění a maskovací systém, každý si jako zbraň vybral zápěstní šavli, dlouhou čepel. Náčelník klanu jim řekl, že bude sledovat jejich postup z orbity, neřekl ale, proti čemu budou stát. Lovci byli odhodláni držet se kodexu cti za každou cenu – chtěli, aby lov probíhal přesně podle pravidel.

Zkouška lovců

Mise
Loď vypustila tři výsadkové kapsle, v každé byl jeden lovec. Kapsle přistály v hlubokém lese a lovci se brzy setkali. Postupovali společně, i když v širokém rozestupu. Vyrazili náhodným směrem a pátrali po nějaké vhodné kořisti.

Ya’ta přepnul vidění své přilby do IR-módu a objevil tak malé zvíře, ještěra. Nechtěl ho zabít, bylo malé a bezcenné. Sledoval ho, jestli na něj náhodou nezaútočí větší zvíře. To se nakonec skutečně stalo – ještěra napadl větší ještěr a sežral ho. Ya’ta na něj zaútočil a snadno ho zabil šavlí. Boj byl však snadný až příliš, takže mu ani tento ještěr nepřipadal jako cenný. Nevzal si z něj trofej, jeho tělo stáhl z kůže a pověsil ho na strom.

Lovci tedy šli dál, až dorazili k údolí. Dole spatřili obrněný transportér M577A1 a kolem něj pětici Koloniálních mariňáků. Očividně po něčem pátrali. Lovci je sledovali asi půl hodiny, pak ale mariňáci náhle pátrání ukončili a rychle vběhli do transportéru, který odjel směrem na jih. Lovci usoudili, že tím směrem bude nějaká lidská kolonie. Vydali se tedy tam.

Dorazili k jezeru, na jehož břehu spatřili stan, táborák a dva lidi. Lovci se přiblížili, kryti maskováním. Lidé ale nebyli nijak ozbrojeni, byli to rybáři. To pro lovce nebyla ta správná kořist. Ya’ta šel tedy pryč, zatímco jeho kolegové rybáře dál pozorovali. Ya’ta šel hustým lesem, až spatřil další IR-signály. Bylo to deset lidí, nacházeli se v malé osadě tvořené několika chatami. Ya’ta je tajně sledoval.

Zkouška lovců

Dauka se mezitím rozhodl, že rybáře vystraší. Přišel k nim a vypnul maskování. Ti začali rychle prchat pryč, směrem na jih. Bha’dgan prohledával stan, ale nic zajímavého tam nebylo. Dauku napadlo, že v jezeře mohou být nějaké velké dravé ryby. Vstoupil do vody a prohledával ji IR-viděním. Ve vodě byly ale jen malé ryby. Na břehu však spatřil dalšího velkého ještěra, taktéž lovil ryby. Dauka se ponořil pod vodu a plaval k němu. Když byl těsně u něj, vyrazil z vody a zaútočil na něj. Sekal po něm svoji zápěstní šavlí ve snaze setnout mu hlavu. Ovšem šavle se mu rozbila. Ještěra tedy musel zabít holýma rukama, což se mu nakonec podařilo, i když při tom utrpěl nějaké zranění. Vzal si jeho hlavu jako trofej. Dauka měl trofej, ale už neměl žádnou zbraň. Naštěstí měl znalosti přežití v divočině. Z věcí, které tu nechali rybáři (klacek, nůž a vlasec), si vyrobil krátké kopí.

Ya’ta zjistil, že ti lidé jsou vyzbrojeni vojenskými zbraněmi, ale nemají žádné uniformy ani brnění. Vypadali jako civilisté. Měli tu tři auta a překládali nějaké krabice. Ya’ta kontaktoval své kolegy, aby přišli. Když byli všichni spolu, zamaskovali se a opatrně se blížili k chatám. Dauka spatřil brokovnici, opřenou o jednu krabici. Zahodil tedy své kopí a vzal si ji. Byla to sice primitivní lidská zbraň, ale lepší než ta jeho. Ya’ta vyskočil na střechu, Bha’dgan stál opodál a sledoval situaci.

Dauka opatrně vstoupil do chaty. Spatřil tu dva muže, byli neozbrojení, ale vypadali nebezpečně. Povídali si o tom, jak z laboratoře ukradli biologické vzorky, které hodlali prodat. Byli to zjevně nějací překupníci nebo pašeráci. Dauka tedy zavřel dveře. Sundal si brnění a přilbu a vypnul maskování, aby srovnal šance. Muži byli překvapeni, ale měli odvahu bojovat. Došlo k boji, Dauka je poměrně snadno zabil holýma rukama. Zvuk boje přilákal pět dalších lidí, ozbrojených. Přišli k chatě a u dveří si ihned všimli světélkující krve, která vytékala z Daukova zranění.

Zkouška lovců

V tu chvíli Ya’ta skočil ze střechy přímo na jednoho z nich, čímž ho okamžitě zabil. Odmaskoval se. Jakmile ho spatřil další z ozbrojenců, vystřelil na Ya’tu z brokovnice. Část broků se neškodně odrazila od jeho brnění, druhá část broků omylem zasáhla jednoho z překupníků, který stál poblíž. Náhle se odmaskoval Bha’dgan a vrhl se na protivníky. Pětice lidí byla rychle pobita. Tři zbývající naskočili do auta a začali ujíždět pryč. Dauka, který zatím vyběhl z chaty, po nich vystřelil z brokovnice, ale minul.

Boj skončil. Lovci zbývajícím autům pro jistotu propíchali pneumatiky. Prohledali krabice. Skutečně v nich našli biologické vzorky z laboratoře, ale nebylo to pro ně nijak užitečné. Pak sebrali trofeje ze zabitých. Náhle se ozval náčelník. Sdělil jim, že je spokojen s jejich postupem. Poslal jim menší pomoc – z nebe spadla výsadková kapse. Ya’ta neměl tušení, o co jde. Přepnul do PredTech-vize a nedůvěřivě si kapsli prohlédl. Uvnitř byly tři harpunové pušky. Lovci si je vzali – Dauka zahodil brokovnici.

Lovci pokračovali na jih. Cestou narazili na mrtvé tělo. Byl to člověk, s dírou v hrudníku. Lovcům bylo hned jasné, co je tu čeká. IR-vize ukázala, že tělo je už chladné. Leželo tu nějakou chvíli. Ya’ta přepnul do EM-vize, ve které mohl snadno vidět xenomorfy. Opodál spatřil chestburstera, který zjevně vylezl z tohoto člověka. Nebyla to ale vhodná kořist.

Lovci tedy šli dál, tentokrát pomalu a opatrně. Pečlivě prohledávali okolí EM-vizí. Ya’ta našel jednoho xenomorfa-dělníka, Bha’dgan našel druhého dělníka a Dauka spatřil dokonce xenomorfa-vojáka. Ya’ta provedl zteč na jednoho dělníka, Dauka chtěl po vojákovi vystřelit, ale harpunová puška se mu rozbila. Vrhl se tedy na xenomorfa holýma rukama. Bha’dgan střílel po svém dělníkovi z delší vzdálenosti, ale nedokázal ho trefit. Xenomorf k němu rychle přiběhl a napadl ho. Ya’tovi se při boji s dělníkem rozbila šavle, takže musel též bojovat holýma rukama.

Zkouška lovců

Dauka zabil vojáka, potom Ya’ta zabil dělníka. Bha’dgan bojoval se zbývajícím dělníkem, kterého nakonec snadno zabil šavlí. Když bylo po všem, lovci sebrali své první xenomorfské trofeje. Jejich krví si udělali značku na čele a na přilbách. Pak odpočívali, začalo se stmívat. Ozval se náčelník z lodi. Pogratuloval lovcům a sdělil jim, že je čeká poslední zkouška. Na jihu od nich se nachází velký xenomorf, který utekl z laboratoře lidí. Náčelník nechal shodit další kapsli.

Uvnitř kapsle byla tři kombikopí a tři plazmové pistole. Lovci si vzali, co potřebovali, a šli dál. Byla už hluboká noc. V dálce spatřili střelbu a slyšeli řev lidí. IR-vidění ukázalo, že je to deset Koloniálních mariňáků, kteří po něčem stříleli. Bránili se u zničeného hořícího transportéru. EM-vidění následně ukázalo, že bojují s Pretoriánem. Lovci sestavili plán útoku – chystali se ulovit též mariňáky, ideálně dřív, než se jim podaří zranit hlavní kořist. Pak se zamaskovali a vyrazili kupředu.

Když dorazili na to místo, zbývali už jen tři mariňáci. Pretorián byl nezraněný a zuřivý. Stále zamaskovaní Bha’dgan a Ya’ta stříleli po Pretoriánovi harpuny, zatímco zamaskovaný Dauka se vrhl na mariňáky svým kombikopím. Dva úspěšně zabil. Třetí nechápal, co se to děje, a snažil se neviditelného útočníka najít. Tím ale ztratil pozornost a Pretorián ho snadno probodl ocasem. Pretorián pod palbou harpun utrpěl silná zranění. Dauka mu nakonec udělil smrtící zásah kopím. Xenomorf byl zabit.

Po chvíli se nad místem odmaskovala mateřská loď a přistála. Dveře se otevřely. Lovci na nic nečekali, usekli Pretoriánovi hlavu a odnesli ji na palubu – byla to jejich společná trofej.


Shrnutí
Hra trvala něco kolem 4 hodin (i s tvorbou postav), lov trval přibližně 9 hodin. Hráči se snažili držet loveckého kodexu cti a docela úspěšně. Na co postavy v lese narazí jsem určoval hodem kostkou podle seznamu, který jsem si vytvořil. Dost to pomohlo při rozhodování, co se bude dít, protože hra neměla prakticky žádný scénář. Jistě jsem věděl jen to, co se má odehrát v závěru. V této hře jsem hráči dovolil využít dovednost Přežití v divočině k vyrobení improvizované zbraně – tuto schopnost plánuji přidat do pravidel už nějakou dobu. Je to ostatně schopnost, která každého hned napadne, když jde o přežití v divočině. Nejspíš také do nové verze tohoto modu nějak předělám způsob odměňování v kombinaci s prestiží. Výši odměny Predátorů totiž výrazně ovlivňuje množství a hodnota jejich trofejí.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0154 vteřin